امروز چهارشنبه  6 بهمن 1400
تعداد بازدید : 280 - تاریخ خبر : 1400/10/15 - 15:44
نمایش «کوچه های بنی هاشم» نمایشی میدانی که در نوع خود بی نظیر است

"اجرای نمایش های میدانی مذهبی" و "راهکارهایی برای جلوگیری از ریزش مو و رفع آکنه های پوستی" موضوعات اصلی مطرح شده در برنامه صبح پارسی بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما، برنامه صبحگاهی «صبح پارسی» که از دو شنبه تا جمعه هر هفته ساعت 9 صبح به تهیه کنندگی علیرضا نظارت و ابراهیم ارجمندی از شبکه جام جم پخش می شود، امروز با موضوع انگیزه برای زندگی بر روی آنتن رفت. در این برنامه پس از پخش آیتم هایی از جمله ورزش صبحگاهی، میز فرهنگی، اخبار ویژه و نماهنگ هایی با موضوع انگیزشی و با تصاویری از طبیعت،محمد امین نبی اللهی و شمیم علیزاده با حسین بزرا کارگردان نمایش های میدانی و مذهبی علیرضا ابوالفضلی کارشناس طب سنتی برنامه صبح پارسی به گفت و گو نشستند.

در بخش اول گفت و گو بزرا گفت: نمایش کوچه های بنی هاشم امسال دوازدهمین دوره است که سال های گذشته نیز در مناطق مختلف تهران اجرا شده و امسال با بخش های نمایشی متفاوت تر در مکانی به وسعت 3 هزار متر مربع که شش لوکیشن در آن تعبیه شده، به روی صحنه رفته است. این نمایش سه گروه بازیگر دارد که هر کدام یک نمایشنامه واحد را تمرین کرده اند و سبک و سیاق برنامه به این صورت است که تماشاچیان را گروه گروه وارد می کنیم و هر گروه با یک تیم از بازیگران در کوچه های بنی هاشم چرخانده می شوند و به هر لوکیشن که می رسند یک واقعه نشان داده می شود تا لوکیشن ها به خانه حضرت زهرا (س) و شهادت ایشان برسد.

وی تصریح کرد: بازخوردها در این روزها بسیار خوب بوده و بسیار از این سبک جدید نمایش استقبال شده است. هر روز نمایش را از 5 و نیم شروع می کنیم و تا 10 و نیم شب ادامه می دهیم و حداقل 18 یا 20 اجرا در هر شب کار می شود. از واقعه ای در سوریه شروع می شود و فلاش بک به تاریخ می خورد و طراحی ویژه ای برای مخاطب دیده شده است. اجرای این نمایش تا شهادت حضرت زهرا (س) ادامه دارد.

کارگردان نمایش های مذهبی میدانی بیان کرد: نمایش های مذهبی سالیان درازی است در ایران کار می شود اما نمایش های میدانی از زمان «شب آفتابی» بهزاد بهزادپور آغاز می شود که شیوه و سبک و سیاق خاص نمایش است. سوله ای ایجاد می شود که سه سمت مخاطب اتفاقاتی می افتد و تلفیقی از تئاتر، سینما و تلویزیون است که بیش از 800 نفر عوامل دارد. آرام آرام به «ستاره صبح» و «فصل شیدایی» رسید و قبل از کرونا که «تنها تر از مسیح» را در بوستان ولایت روی صحنه بردیم. بعد از کرونا «سرزمین خورشید» را در سوریه به همت سازمان اوج و موسسه ققنوس اجرا کردیم که استقبال عجیبی را به همراه داشت.

بزرا ادامه داد: چون متولی این رویدادها سازمان اوج بود بلیط رایگان است اما تماشاگران با کدملی وارد می شدند و سیستم نظم دهی خوبی وجود داشت تا همه بتوانند از این نمایش استفاده کنند. پیش از این در عراق و سوریه هم اجرا داشته ایم و پیشنهادات دیگری هم وجود دارد که فکر می کنم هنر تئاتر سالنی پیش از این نیز به کشورهای دیگر راه یافته بود اما این مدل تئاتر میدانی تا کنون در خارج از کشور توسط هنرمندان ایرانی اجرا نشده بود.

وی در پایان گفت: این امکان وجود دارد که این نوع نمایش میدانی - که در نوع خود در دنیا بی نظیر است - به کشورهای دیگر راه یافته و در آن جا اجرا شود. آخوندی و هاتفی کیا طراح صحنه کار اخیر ما بودند. کوچه های بنی هاشم در هیئت ریحانه النبی آموزش دیده اند و بیشتر عوامل بچه های هیئتی هستند که این سبک آموزششان برای ما مهم است و دوست داریم ریشه بدواند و از این دست کارها زیاد شود.

در بخش دوم گفت و گو ابوالفضلی گفت: اولین مشکلی که در بحث پوست بسیاری درگیر آن هستند چروک، آکنه، کک و مک، لک و جوش است. سیاهی زیر چشم یا افتادگی عضلات صورت هم از دغدغه های افراد است. توصیه می شود قبل از هر اقدامی آزمایش کبد بدهید چون اختلال آنزیمی، کبد چرب و کبد بیش از حد گرم روی پوست و مو تاثیر بسیار داشته و باعث شل شدن عضلات صورت می شود و پوست صورت چروک می شود. ریزش موی شدید و لک های قهوه ای و سیاه و یا کک و مک می تواند متاثر از کبد باشد.

وی تصریح کرد: به علاوه کبد بحث اعصاب و روان نیز در مشکلات پوست و مو تاثیر دارد. اعصاب نا آرام ریزش مو را زیاد کرده، صورت را چروک و کک و مک را زیاد می کند.

این کارشناس طب سنتی با اشاره به بحث سلامت اعصاب و روان افزود: یک بحث مقوله استرس یا اضطراب هایی است که تبدیل به استرس می شود و ناشی از دغدغه مندی های زیاد در طول روز است و بحث دیگر این است که در طول روز به چه چیزی فکر می کنیم و آیا این مسائل مثبت هستند یا منفی. بحث پوست و مو به شدت از اعصاب و روان و افکار منفی تاثیر می گیرند.

ابوالفضلی ادامه داد: اگر بعد از آزمایش متوجه شدیم مشکل جسمی نداریم برای داشتن پوستی شاداب توصیه می شود روزی 4 بار با گلاب صورت مان را بشوییم که در بازه زمانی یک ماه تا چهل روز منافذ پوست را باز کرده و رطوبت را به پوست می رساند که از چروک جلوگیری می کند. ماسک شوید و بابونه به ویژه برای خانم ها توصیه می شود به صورت خمیر در آورده و آن را به مدت ده شب استفاده کنیم. آرد گندم و سرکه انگبین به صورت ماسک نیز می تواند ضد چروک باشد.

وی بیان کرد: خوردن سبزی ها به ویژه سبزی خرفه نیز توصیه می شود. سبزی خرفه موسوم به سبزی حضرت زهرا (س) است و بسیار باعث شادابی پوست می شود و سبزی قابل دسترسی است. حذف شیرینی‌جات مصنوعی از ملزومات جدی برای شادابی پوست است. یکی از بزرگترین سموم برای پوست شیرینی‌جات مصنوعی است.

کارشناس طب سنتی صبح پارسی اظهار داشت: کسانی که ریزش مو دارند از شامپوهای تبلیغاتی که برای ریزش مو است استفاده نکنند چون تاثیر چندانی ندارد و گاهی درباره گیاهی بودن آن ها حقیقت بیان نمی شود. از شامپو و صابون گیاهی استفاده شود؛ همچنین فرد می تواند عسل و روغن زیتون یا عسل و روغن بادام تلخ را به مو زده و به مدت نیم ساعت صبر کرده و به حمام برود، در حمام به صورت نشسته دوش بگیرد چون سرپا دوش گرفتن باعث ریزش موی بیشتر می شود. همچنین سدر، ختمی، حنا و مورد ترکیبی است که اگر ده دقیقه روی سر فرد بماند و در این فرایند پنج الی شش هفته تکرار شود می تواند از ریزش مو جلوگیری شود.

ابوالفضلی افزود: در گذشته در حمام ها خیلی کارها انجام می شد از جمله کیسه کشیدن، مشت و مال که باعث باز شدن منافذ پوست می شود. کیسه کشی هفته ای یک نوبت به همراه روشور باعث باز شدن منافذ پوستی و از بین رفتن چربی مازاد بدن می شود.

وی در پایان گفت: کک و مک های وراثتی و جای جوش و آکنه با مخلوط سرکه سیب و پودر سیاهدانه و یا پوست خیار و سرکه سیب خیلی سریع از بین می رود که باید در بازه زمانی یک ماه تا چهل روز در آن مداومت صورت گیرد.

انتهای پیام/ن

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

معاون سیما به همراه مدیران شبکه دو سیما از پشت صحنه سریال نوروزی «خداداد» این شبکه بازدید کردند.

پویش دست بوسی مادر به مناسبت میلاد حضرت فاطمه (س) از شبکه سلامت روى آنتن رفته است.

معاون سیما در حکمی محسن صفایی را به عنوان سرپرست مدیریت تولید و تامین موسیقی این معاونت منصوب کرد.

در آخرین روز دی ماه و شروع بهمن ماه با فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما همراه باشید؛ «زنده باد نماینده»، «قاچاقچی» و «لپسیس» 3 فیلم جدیدی هستند که این هفته از قاب شبکه های سیما تماشایی می شوند.

محمد کاسبی بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون شب گذشته به دلیل بیماری قلبی در بیمارستان بستری شد.

قسمت جدید «بسته پیشنهادی» جمعه ویژه روز مادر روی آنتن شبکه دو سیما می رود و الهام حمیدی بازیگر سینما و تلویزیون مهمان این برنامه است. 

محمدرضا خوشرو با حکم معاون سیما به عنوان سرپرست شبکه نسیم منصوب شد.

همزمان با اجرای مراحل پیش تولید و ساخت دکور مسابقه «فامیل بازی»، عوامل اصلی تولید این برنامه مشخص شد.

مراسم انتخاب بهترین سال فیفا، در شبکه ورزش به طور کامل پوشش داده خواهد شد.

برنامه «چهل‌ تیکه» این هفته میزبانِ حمید لولایی، مهدی فنونی زاده و پوراندخت مهین است.

سریال «رابینسون کروزو» و مجموعه «نقابدار» از 27 دی، از شبکه تماشا روی آنتن می رود.

شرکت‌کنندگان مسابقه «تماس» با فراخوان عمومی و مصاحبه حضوری از طبقه متوسط جامعه انتخاب شده‌اند و در تماس‌های تلفنی هدایتگر مسابقه با چالش‌ها و ماموریت‌های ویژه‌ای روبرو می‌شوند.

سیما تیرانداز بازیگر تلویزیون و تئاتر امشب به عنوان مهمان در برنامه «احوالپرسی» شبکه دو سیما حضور خواهد داشت.

مرکز پویانمایی صبا یکی از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین مراکز فرهنگی هنری در راستای ساخت مجموعه‌های چند رسانه‌ای و انیمیشن است که تاکنون با تولید پویانمایی‌های ماندگار و حمایت از ساخت انیمیشن‌های موفق توانسته رتبه خوبی را در این عرصه به نام خود رقم بزند. 

برنامه «شما و سیما» از جمعه این هفته با هویت بصرى جدید پخش خواهد شد.

 

مینی سریال شش قسمتی «به هر طریق» از شبکه چهار سیما پخش می شود.

 مجموعه مستند «پا به ماه» با موضوع لحظات خاص روزهای آخر بارداری و روز تولد؛ به تهیه کنندگی مهدیه سادات محور از شبکه سه سیما روی آنتن می‌رود.

سری جدید مجموعه انیمیشن «کوچولوهای کنجکاو» به کارگردانی و تهیه کنندگی "آتنا مسلمی" در مرکز پویانمایی صبا به تولید رسید.

برنامه «شما و سیما» از جمعه این هفته با هویت بصرى جدید پخش خواهد شد.

سریال «بعد از آزادی» به کارگردانی محمدعلی باشه آهنگر و تهیه کنندگی سعید سعدی کاری از گروه فیلم و سریال شبکه یک سیما است که این شب ها ساعت ۲۲:۱۵ روی آنتن می رود.

مجموعه تلویزیونی «در چشم باد» از امروز ساعت 16:45 به روی آنتن شبکه یک می رود.

 

محمدرضا احمدی گزارشگر بازی ایران و عراق شد.

ایرج نوذری و پویا بیاتی، پنجشنبه 7 بهمن مهمان برنامه «احوالپرسی» شبکه دو سیما می‌شوند.

آیین پاسداشت شهروز ملک آرایی بازیگر تئاتر، گوینده دوبلاژ و خواننده ایرانی و رونمایی از مستند «ملک شهروز» 9 بهمن برگزار می‌شود.

چگونگی تاثیرگذاری اشعار فارسی بر فرهنگ غرب و پند‌های شاعران برای داشتن زندگی بهتر موضوعات مطرح شده در صبح پارسی امروز بود.

مسابقه تلویزیونی «کارویا» توانست با ارائه مسیر درست و تصویری شفاف از سرمایه‌گذاری و تامین مالی جمعی، مشارکت 25 میلیارد تومانی برای تولید طرح‌های برتر دانش‌بنیان را به ارمغان بیاورد.

در روزهای پایانی هفته با فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما همراه باشید. «کی می خواد میلیونر بشه» فیلم جدیدی است که این هفته پخش می شود.

 

برنامه «شادگرام» در ششمین روز بهمن میزبان هما خاکپاش، بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون خواهد بود.

پانزدهمین قسمت برنامه «پرنیان صدا» جمعه 8 بهمن ماه ساعت 20 میزبان استاد «حمید منوچهری» هنرمند پیشکسوت عرصه تئاتر، سینما، کارگردانی و صدای ماندگار هنر دوبله خواهد بود.

شخصیت‌های «پهلوانان» براساس ویژگی های ابرقهرمانی و فوق انسانی پردازش نشده اند.

برنامه تلویزیونی «عطر عاشقی» شبکه پنج سیما، این هفته جمعه 8 بهمن در آستانه شروع ایام الله دهه فجر از حسینیه جماران تقدیم نگاه مخاطبان می شود.

کیانوش گرامی بازیگر سینما و تلویزیون و قدرت الله فرجی مدرس دانشگاه مهمانان برنامه «شب نشینی» بودند

برنامه «شب نشینی» شبکه جام جم با علی کاظمی روی آنتن می رود.

رئیس دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران در برنامه صبحگاهی شبکه پنج سیما از عملکرد نمایشگاه و تسهیلات قائل شده برای خریداران گفت.

قاضی دادگستری و استاد دانشگاه در برنامه صبحگاهی شبکه پنج سیما از جرائم رایانه‌ای و راه‌های پیشگیری از آن گفت.

بازیگر و مدیر تماشاخانه سنگلج در برنامه صبحگاهی شبکه پنج سیما از بازی در نمایش جدید خود و تجربه بازی در مجموعه نوروز رنگی گفت.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد