امروز چهارشنبه  6 بهمن 1400
تعداد بازدید : 289 - تاریخ خبر : 1400/10/15 - 16:56
ویژه برنامه‌های شبکه دو سیما به مناسبت فاطمیه دوم

شبکه دو سیما به مناسبت سالروز شهادت دخت نبی اکرم(ص)، حضرت فاطمه زهرا(س)، ویژه برنامه‌هایی را تهیه و تدارک دیده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما، برنامه‌های «به تو از دور سلام»، «پخش دعای کمیل»، «ایوان بهشت»، «سخنرانی مذهبی و مداحی»، «کوی محبت»، «آیینه خانه»، «حبیبه خدا» و «از آسمان» از جمله برنامه‌های شبکه دو در ایام حزن و اندوه بانوی بزرگ اسلام است که به همت گروه معارف شبکه دو تدارک دیده شده و فیلمهای سینمایی و مستندهای «خانه مادری»، «چشم به راه» و «بوسه‌های یک سرباز» به همت تأمین برنامه، آماده پخش از شبکه دو سیماست.

پخش زنده برنامه «به تو از دور سلام» به تهیه‌کنندگی سعید پورفرج بمناسبت ایام فاطمیه دوم، از مشهد مقدس، قم و کرمان خواهد بود. روز چهارشنبه 15 دی ساعت 12:20، این برنامه از حرم مطهر امام رضا(ع) با اجرای سیدعبدالرضا رضوی به روی آنتن می‌رود که حجت الاسلام فرحزاد بعنوان کارشناس برنامه و حاج امیر عارف (مداح) در آن حضور خواهند داشت. این برنامه روز پنجشنبه 16 دی ساعت 11 صبح، با اجرای سیدکمال هاشم‌زاده و از حرم حضرت معصومه(س) به روی آنتن خواهد رفت که حجج اسلام سعیدی آریا و میرشفیعی بعنوان کارشناسان برنامه، حاج احمد علوی (شاعر) و حاج عباس حیدرزاده (مداح) حضور خواهند داشت.
این برنامه، روز جمعه 17 دی ساعت 6 صبح با پخش دعای ندبه از بیت الزهرا(س)، منزل پدری سردار دلها در کرمان که هرساله در ایام فاطمیه میزبان عزاداران خانم فاطمه زهرا(س) است به روی آنتن می‌رود که حاج احمد زین‌العابدین قرائت دعای پرفیض ندبه را به عهده دارد. حجت الاسلام تویسرکانی نیز کارشناس این برنامه خواهد بود.
یکی دیگر از برنامه‌های شبکه برای این مناسبت، پخش دعای کمیل از صحن حضرت فاطمه زهرا(س) در نجف اشرف خواهد بود که 16 دی همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) حوالی ساعت 23 به مدت یک ساعت پخش میشود. تهیه‌کنندگی این برنامه را سیدمهدی تحویلدار به عهده دارد.
برنامه «ایوان بهشت (سخنرانی مذهبی)»، 15 و 16 دی ساعت 6 صبح، با پخش سخنرانی استاد شیخ حسین انصاریان به سجایای اخلاقی حضرت فاطمه زهرا(س) پخش خواهد شد و در روز جمعه 17 دی ساعت 11:15 به مدت 40 دقیقه و بصورت اختصاصی با سخنرانی استاد انصاریان از حسینیه هدایت به روی آنتن خواهد رفت.
بمناسبت این ایام، مداحی از مداحان کشورمان حاج مهدی سلحشور، حاج حسن شالبافان، سیدمهدی میرداماد، سیدمجید بنی فاطمه و آقا مجتبی رمضانی نیز در فواصل برنامه‌های شبکه پخش خواهد شد که تهیه‌کنندگی آن را سعید پورفرج عهده دار است.
برنامه «کوی محبت» به تهیه‌کنندگی سیدمهدی تحویلدار و تهیه شده در امور بین الملل دفتر نمایندگی سازمان در عراق با مشارکت گروه معارف شبکه دو، در روزهای 15 ، 16 و 17 دی حوالی ساعت 19 پخش خواهد شد. این برنامه با اجرای سیدمصطفی موسوی از صحن مطهر حضرت زهرا(س) از نجف اشرف به روی آنتن خواهد رفت که با حضور کارشناسانی همچون حجج اسلام سیدکاظم طباطبایی و زهیر ثباتی به سجایای اخلاقی و سیره فکری و عملی حضرت فاطمه زهرا(س) پرداخته خواهد شد. بخشی از این برنامه به پخش گزارشهای تهیه شده توسط سیدمهدی تحویلدار اختصاص دارد و مداحی‌هایی هم از سیدمهدی میرداماد و سیدمهدی علوی که در سوریه تهیه شده، در فواصل این برنامه، پخش میشود.
برنامه «آیینه خانه» به تهیه‌کنندگی سیدمجید اکرمی، 16 دی ساعت 12:30 بصورت اختصاصی و ویژه به سجایای اخلاقی حضرت فاطمه زهرا(س) می‌پردازد. این برنامه گفتگوی صمیمانه‌ حجت الاسلام شهاب مرادی (کارشناس برنامه) با جمعی از مجریان (مهدی طالبی، پوریا قباد، زهرا فرج نیا، مرضیه مؤمنی، فاطمه محمدی و ...) در این خصوص خواهد بود. این برنامه در روز جمعه 17 دی ساعت 13:30 و شنبه 18 دی ساعت 12:30 به ادامه مبحث «عداوت نفس» با حضور حجت الاسلام شهاب مرادی خواهد پرداخت و در بخشی از برنامه، به موضوع زندگی بانوی بزرگ اسلام نیز پرداخته میشود.
«حبیبه خدا» عنوان برنامه‌ای به تهیه‌کنندگی هادی خدادی و به همت گروه سازنده برنامه «دست در دست» است که بمناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) در شب شهادت این بانوی بزرگوار پخش خواهد شد. این برنامه با اجرای علی اهرابی‌نیا، میزبان حاج علی انسانی یکی از مداحان اهل بیت، و استاد حامد دماوندی خواهد بود تا در شب شهادت بانوی بزرگ اسلام، سجایای اخلاقی و سیره فکری و عملی حضرت فاطمه زهرا(س) را برای مخاطبان بیان کنند. این برنامه چهارشنبه 15 دی ساعت 21 به مدت 90 دقیقه پخش میشود.
«از آسمان» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی امیر خورشیدی فرد با عنوان روایت «این مادر، آن پسر» به شهید جمال محمدشاهی می‌پردازد. این شهید بزرگوار 2 بهمن ۱۳۴۰ در بابل متولد شد و تا پایان مقطع ابتدایی درس خواند. وی کارگر عطاری بود که به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت و 12 آبان ۱۳۶۲ در پنجوین عراق به درجه رفیع شهادت نائل آمد ولی جاویدالأثر شد و مادرش سیده خانم موسوی سالها در فراق پسرش سوخت تا اینکه در اردیبهشت سال 90 همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) شهیدی را به عنوان شهید گمنام در باغ موزه دفاع مقدس تشییع و در آنجا به خاک سپردند. پاییز امسال با انجام آزمایشهای DNA هویت آن شهید گمنام مشخص گردید که شهید جمال محمدشاهی بوده ولی افسوس که پدر و مادرش در قید حیات نبودند. این برنامه همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)، پنجشنبه 16 دی ساعت 13:20 پخش میشود.
تأمین برنامه شبکه دو نیز بمناسبت این ایام، فیلمهای سینمایی «فرزانه» و «روحینا» با موضوعات مرتبط مادران و حجاب که به نوعی با سجایای اخلاقی حضرت فاطمه زهرا(س) مرتبط است، پخش میکند.
فیلم سینمایی «فرزانه» محصول 1394 مرکز خراسان و به تهیه کنندگی و کارگردانی مهدی محمدی است که در خلاصه داستان آن آمده است: «فرزانه دختر کوچکی است که چادر نمازش را گم کرده و برای جشن عبادت، نیاز به چادر نماز دارد ولی مادر و پدرش مشغول کار هستند و نمی‌توانند در خرید چادر به او کمک کنند در نتیجه این دختر کوچک دچار چالشهایی می‌شود و ...» این فیلم، پنجشنبه 16 دی ساعت 8 صبح پخش میشود.
فیلم سینمایی «روحینا» محصول 1399 مرکز یزد و به تهیه کنندگی و کارگردانی عبدالرضا صادقی جهانی است که روایتگر زندگی زنی با همین نام از کشور افغانستان است که همسرش سیدرضا در بحبوحه حضور تروریست‌های داعشی به جمع مدافعان حرم پیوسته و به سوریه رفته است و این فیلم نمایانگر مصائب و مشکلاتی است که روحینا بعنوان یک خانم با آن مواجه است و .... این فیلم، جمعه 17 دی ساعت 16 پخش خواهد شد.
همچنین مستند «خانه مادری» به کارگردانی شهرام ناصری و تهیه‌کنندگی محسن اردستانی رستمی به نمایش تصاویری از بیت الزهرا(س) در کرمان منزل پدری سردار دلها که با نام هرساله در ایام فاطمیه میزبان حاج قاسم سلیمانی و جمعی از عزاداران خانم فاطمه زهرا(س) بودند، می‌پردازد و همچنین خاطرات مردم و دوستداران سردار دلها از حضور ایشان در بیت‌الزهرا(س) پخش خواهد شد. این مستند پنجشنبه 16 دی ساعت 16:10 به مدت 30 دقیقه از آنتن شبکه دو پخش میشود.
مستند «چشم به راه» به تهیه‌کنندگی حسین همایونفر، روایتی از چشم انتظاری والدین شهید حمید محمدرضایی از شهدای مدافع حرم است که پس از خبر شهادت فرزندشان، سالها منتظر خبر بازگشت پیکر او بودند. شهید محمدرضایی در ۲۴ اردیبهشت سال ۱۳۹۴ در درگیری با تکفیری‌های داعش در سوریه مفقودالاثر شد و سرانجام پس از گذشت چهار سال، پیکر مطهرش در اسفند سال۱۳۹۷ شناسایی گردید. این مستند، 16 دی ساعت 18:30 به مدت 25 دقیقه پخش خواهد شد.
مستند «بوسه‌های یک سرباز» به نویسندگی و کارگردانی محمدجعفر باقری نیا به نمایش پرشکوه مراسم ویژه تشییع حاج قاسم سلیمانی که خود را «سرباز وطن» نامید و مردم او را در میان بوسه‌های خود بدرقه کردند، می‌پردازد. این مستند 16 دی ساعت 21:10 به مدت 40 دقیقه پخش خواهد شد.
برنامه‌های روتین شبکه همچون «در انتهای الوند صبحگاهی»، «زنده باد زندگی» و «عصر خانواده» منعطف با موضوع سالگرد شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) به روی آنتن خواهند رفت.

انتهای پیام/ن

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

معاون سیما به همراه مدیران شبکه دو سیما از پشت صحنه سریال نوروزی «خداداد» این شبکه بازدید کردند.

پویش دست بوسی مادر به مناسبت میلاد حضرت فاطمه (س) از شبکه سلامت روى آنتن رفته است.

معاون سیما در حکمی محسن صفایی را به عنوان سرپرست مدیریت تولید و تامین موسیقی این معاونت منصوب کرد.

در آخرین روز دی ماه و شروع بهمن ماه با فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما همراه باشید؛ «زنده باد نماینده»، «قاچاقچی» و «لپسیس» 3 فیلم جدیدی هستند که این هفته از قاب شبکه های سیما تماشایی می شوند.

محمد کاسبی بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون شب گذشته به دلیل بیماری قلبی در بیمارستان بستری شد.

قسمت جدید «بسته پیشنهادی» جمعه ویژه روز مادر روی آنتن شبکه دو سیما می رود و الهام حمیدی بازیگر سینما و تلویزیون مهمان این برنامه است. 

محمدرضا خوشرو با حکم معاون سیما به عنوان سرپرست شبکه نسیم منصوب شد.

همزمان با اجرای مراحل پیش تولید و ساخت دکور مسابقه «فامیل بازی»، عوامل اصلی تولید این برنامه مشخص شد.

مراسم انتخاب بهترین سال فیفا، در شبکه ورزش به طور کامل پوشش داده خواهد شد.

برنامه «چهل‌ تیکه» این هفته میزبانِ حمید لولایی، مهدی فنونی زاده و پوراندخت مهین است.

سریال «رابینسون کروزو» و مجموعه «نقابدار» از 27 دی، از شبکه تماشا روی آنتن می رود.

شرکت‌کنندگان مسابقه «تماس» با فراخوان عمومی و مصاحبه حضوری از طبقه متوسط جامعه انتخاب شده‌اند و در تماس‌های تلفنی هدایتگر مسابقه با چالش‌ها و ماموریت‌های ویژه‌ای روبرو می‌شوند.

سیما تیرانداز بازیگر تلویزیون و تئاتر امشب به عنوان مهمان در برنامه «احوالپرسی» شبکه دو سیما حضور خواهد داشت.

مرکز پویانمایی صبا یکی از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین مراکز فرهنگی هنری در راستای ساخت مجموعه‌های چند رسانه‌ای و انیمیشن است که تاکنون با تولید پویانمایی‌های ماندگار و حمایت از ساخت انیمیشن‌های موفق توانسته رتبه خوبی را در این عرصه به نام خود رقم بزند. 

برنامه «شما و سیما» از جمعه این هفته با هویت بصرى جدید پخش خواهد شد.

 

مینی سریال شش قسمتی «به هر طریق» از شبکه چهار سیما پخش می شود.

 مجموعه مستند «پا به ماه» با موضوع لحظات خاص روزهای آخر بارداری و روز تولد؛ به تهیه کنندگی مهدیه سادات محور از شبکه سه سیما روی آنتن می‌رود.

سری جدید مجموعه انیمیشن «کوچولوهای کنجکاو» به کارگردانی و تهیه کنندگی "آتنا مسلمی" در مرکز پویانمایی صبا به تولید رسید.

برنامه «شما و سیما» از جمعه این هفته با هویت بصرى جدید پخش خواهد شد.

سریال «بعد از آزادی» به کارگردانی محمدعلی باشه آهنگر و تهیه کنندگی سعید سعدی کاری از گروه فیلم و سریال شبکه یک سیما است که این شب ها ساعت ۲۲:۱۵ روی آنتن می رود.

مجموعه تلویزیونی «در چشم باد» از امروز ساعت 16:45 به روی آنتن شبکه یک می رود.

 

محمدرضا احمدی گزارشگر بازی ایران و عراق شد.

ایرج نوذری و پویا بیاتی، پنجشنبه 7 بهمن مهمان برنامه «احوالپرسی» شبکه دو سیما می‌شوند.

آیین پاسداشت شهروز ملک آرایی بازیگر تئاتر، گوینده دوبلاژ و خواننده ایرانی و رونمایی از مستند «ملک شهروز» 9 بهمن برگزار می‌شود.

چگونگی تاثیرگذاری اشعار فارسی بر فرهنگ غرب و پند‌های شاعران برای داشتن زندگی بهتر موضوعات مطرح شده در صبح پارسی امروز بود.

مسابقه تلویزیونی «کارویا» توانست با ارائه مسیر درست و تصویری شفاف از سرمایه‌گذاری و تامین مالی جمعی، مشارکت 25 میلیارد تومانی برای تولید طرح‌های برتر دانش‌بنیان را به ارمغان بیاورد.

در روزهای پایانی هفته با فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما همراه باشید. «کی می خواد میلیونر بشه» فیلم جدیدی است که این هفته پخش می شود.

 

برنامه «شادگرام» در ششمین روز بهمن میزبان هما خاکپاش، بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون خواهد بود.

پانزدهمین قسمت برنامه «پرنیان صدا» جمعه 8 بهمن ماه ساعت 20 میزبان استاد «حمید منوچهری» هنرمند پیشکسوت عرصه تئاتر، سینما، کارگردانی و صدای ماندگار هنر دوبله خواهد بود.

شخصیت‌های «پهلوانان» براساس ویژگی های ابرقهرمانی و فوق انسانی پردازش نشده اند.

برنامه تلویزیونی «عطر عاشقی» شبکه پنج سیما، این هفته جمعه 8 بهمن در آستانه شروع ایام الله دهه فجر از حسینیه جماران تقدیم نگاه مخاطبان می شود.

کیانوش گرامی بازیگر سینما و تلویزیون و قدرت الله فرجی مدرس دانشگاه مهمانان برنامه «شب نشینی» بودند

برنامه «شب نشینی» شبکه جام جم با علی کاظمی روی آنتن می رود.

رئیس دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران در برنامه صبحگاهی شبکه پنج سیما از عملکرد نمایشگاه و تسهیلات قائل شده برای خریداران گفت.

قاضی دادگستری و استاد دانشگاه در برنامه صبحگاهی شبکه پنج سیما از جرائم رایانه‌ای و راه‌های پیشگیری از آن گفت.

بازیگر و مدیر تماشاخانه سنگلج در برنامه صبحگاهی شبکه پنج سیما از بازی در نمایش جدید خود و تجربه بازی در مجموعه نوروز رنگی گفت.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد