امروز شنبه  7 خرداد 1401
تعداد بازدید : 301 - تاریخ خبر : 1400/10/27 - 12:53
«تماس»، مسابقه ای چالشی و متفاوت با تجربه موقعیت های خاص

شرکت‌کنندگان مسابقه «تماس» با فراخوان عمومی و مصاحبه حضوری از طبقه متوسط جامعه انتخاب شده‌اند و در تماس‌های تلفنی هدایتگر مسابقه با چالش‌ها و ماموریت‌های ویژه‌ای روبرو می‌شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما، شرکت‌کنندگان مسابقه «تماس» با فراخوان عمومی و مصاحبه حضوری از طبقه متوسط جامعه انتخاب شده‌اند و با تماس‌های تلفنی هدایتگر مسابقه، با چالش‌ها و ماموریت‌های ویژه‌ای روبرو می‌شوند.

حسن آخوندپور تهیه کننده مسابقه «تماس» گفت:شرکت کنندگان از میان افرادی که توانایی حضور در جلوی دوربین را دارند انتخاب می شوند وبا توجه به شرایط زندگی، امیدها و آرزوها، بضاعت و فرصت هایی که در زندگی داشته اند موضوعی برای آن ها طراحی و یک ماموریت اجتماعی داده می شود.

این ماموریت اجتماعی به شکلی است که شرکت کننده ازطبقه اجتماعی متوسط و رو به بالا با چالش های طبقه محروم قرار می گیرد.

وی ادامه داد:به عنوان مثال یکی از افراد شرکت کننده در چالش تهیه لباس عروس برای یک دختر پاکستانی که در حاشیه شهر تهران زندگی می کند مواجه می شود و باید در مدت زمان 48 ساعته این لباس را بدون استفاده از امکانات شخصی خود تهیه کند.

آخوندپور با اشاره به این که «تماس» ازحضور یک بازیگر به عنوان هدایتگر و گرداننده مسابقه بهره برده است، افزود:شرکت کننده مسابقه باید در این مدت 48 ساعته بر اساس راهنمایی و مشاوره هدایتگر برنامه، کار را به نتیجه برساند و تلاش خود را برای به دست آوردن هزینه مورد نیاز در تعامل با سایر بازیگران برنامه، به ثمر رساند.

تهیه کننده مسابقه - مستند «تماس» خاطرنشان کرد:این برنامه، از قالبی بدیع و نو برخوردار است که تاکنون مشابه آن در تلویزیون نداشتیم البته در دنیا، مسابقه ای با این ساختار وجود دارد اما بیشتر بر مبنای رقابت و کسب جایزه است اما در این مسابقه علاوه بر رقابت، مسائل شهری، فرهنگی و اجتماعی هم مورد توجه قرار گرفته است.

آخوندپوراظهار داشت: در«تماس» از افراد شرکت کننده، سئوالاتی در مورد امیدها، چالش ها، ضعف ها، ترس و باورهایشان پرسیده و بر اساس آن، سناریویی ترتیب داده می شود و هدایت کننده برنامه به نوعی از خصوصیات این فرد اطلاع دارد و براساس آن برنامه را به پیش می برد.

تهیه کننده برنامه همچنین از وجود سختی ها و چالش های پیش رو در این مسابقه گفت و خاطرنشان کرد: گاهی اوقات ممکن است شرکت کننده از پس این چالش ها برنیاید و مجبور شود دست به عملی زند و مسیر را عوض کند تا بتواند کار را به نتیجه برساند.

آخوندپور تصریح کرد:در این مسابقه با یک سری موقعیت ها مواجه می شویم و این فضا همراه با دوربین مخفی، یک فضای مستندگونه را رقم می زند. سکانس هایی داریم که دوربین دیده نمی شود و شرکت کننده نمی داند افرادی که درکنارش هستند از بازیگران برنامه هستند یا مردم که برای رسیدن به نتیجه وی را یاری و مساعدت می کنند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: ما یک سری سوژه هایی با محتوای اجتماعی به صورت پیش فرض داریم که بیش ترمعطوف به مشکلات طبقه محروم جامعه است و بر اساس آن شرکت کننده ها را انتخاب می کنیم و سناریو می نویسیم. 

تهیه کننده مسابقه «تماس» ادامه داد:این مسابقه منوط به اتفاقات پیش بینی نشده و صحنه است و بعضی اوقات این اتفاقات و ویژگی های شخصیتی شرکت کننده و موقعیت رقابتی، مسیر برنامه را تغییر می دهد.

وی گفت:این مسابقه از یک ایده شروع می شود اما پایانش نه برای شرکت کننده و نه برای کارگردان مشخص نیست . در واقع ما یک قصه داریم اما در دل واقعیت، وقایع به پیش می رود و تا سکانس های پایانی مشخص نیست که قصه به کجا ختم می شود و با چه مسائلی روبه رو خواهیم شد.

چالش اصلی برای  شرکت کننده است و به کمک یک یا چند نفر، خواسته ای را که از وی در مسابقه خواسته شده است با تمام سختی ها و چالش ها به سرانجام می رساند.

آخوندپور در پایان با ابراز امیدواری از این که «تماس» بتواند مورد رضایت بینندگان شبکه افق واقع شود، تصریح کرد: شرکت کنندگان می توانند علاوه بر تقویت توانایی های خود و واقف شدن بر ضعف های احتمالی خود، از چالش های اقشار مختلف جامعه آگاه شوند و موقعیت های خاص را تجربه کنند و ان شاء الله به درک و مساعدت بیش تر هموطنان نسبت به یکدیگر منجر خواهد شد.

مسابقه «تماس» یک مسابقه 66 قسمتی است که نوروز 1401 به روی آنتن شبکه افق خواهد رفت.

 

 

انتهای پیام/ج

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

روزهای پایانی اردیبهشت ماه با فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما همراه باشید؛ «پرستار پدر»، «فروچاله»، «ماه درخشید»، «سلول شماره 7»، «گرین لند»، «مخزن»، «سیگنال»، «تاریخ شخصی دیوید کاپرفیلد» و «موج صوتی» 9 فیلم جدیدی هستند که این هفته از شبکه های سیما تماشایی می شوند.

انیمیشن «گولوبولا» با موضوع کرونا و بهداشت و درمان از شبکه نهال پخش می شود.

شبکه هاى تلویزیون به مناسبت بازگشایى سى و سومین دوره نمایشگاه بین المللى کتاب، با تدبیر معاون سیما، عملیات رسانه ایی متفاوتی براى بازنمایى این رویداد بزرگ فرهنگی کشور در دستور کار قرار دادند.

فیلم کوتاه «داستان یک دیدار» در سالروز ملی پیوند اعضا از شبکه سلامت سیما پخش می شود.

پویش ملی «پاراگراف طلایی» که به همت طراحان ویژه برنامه «نورا» راه‌اندازی شده تا پایان نمایشگاه کتاب ادامه دارد.

در آستانه سالروز حماسی فتح خرمشهر مستند سه قسمتی «سرگرد» با محوریت فرماندهی شهید صیاد شیرازی از شنبه ۳۱ اردیبهشت تا دوم خرداد ساعت ۱۹:۳۰ از شبکه دو سیما روانه آنتن می‌شود.

در آستانه سالروز حماسه فتح خرمشهر مستند پنج قسمتی «سطر آخر»  از امروز شنبه ۳۱ اردیبهشت تا چهارم خرداد ساعت 16:30 از شبکه یک سیما روانه آنتن می‌شود.

مرکز سیمافیلم در پی انتشار اخبار غلط برخی رسانه‌ها در خصوص توقف ساخت سریال حضرت موسی (ع) این خبرسازی را تکذیب کرد.

در روز شهادت امام جعفر صادق (ع) با فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما همراه باشید؛ «هلاهل»، «بدون هیچ حرکتی»، «هشتصد»، «اقیانوس نوردها و حلقه آتش» و «دنیای دیگر» 5 فیلمم جدیدی هستند که این هفته از قاب شبکه های سیما تماشایی می شوند.

محسن برمهانی معاون سیمای رسانه ملی امروز در جمع صمیمانه استادان و دانشجویان دانشگاه صداوسیما حضور یافت و به دغدغه های دانشجویان پاسخ داد.

سردار سرتیپ پاسدار ابوالفضل شکارچی، معاون فرهنگی و تبلیغات ستاد کل نیروهای مسلح و سخنگوی ارشد نیروهای مسلح، سه‌شنبه 27 اردیبهشت در دفتر کار برنامه «از آسمان» حضور یافت.

به مناسبت روز گرامیداست حکیم عمر خیام ویژه‌برنامه ادبی «فخر فیروزان» امروز به صورت ویژه‌ای روانه آنتن می‌شود.

مجموعه تلویزیونی «دزد و پلیس» به کارگردانی آقاخانی و تهیه کنندگی محسن چگینی از روز شنبه 31 اردیبهشت 1401 از این شبکه  پخش می شود.

 برنامه «از آسمان» در جدیدترین قسمت خود که  پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ساعت ۱۳:۳۰روانه آنتن شبکه دو سیما می‌شود علاده بر روایت ایثار و رزمندگی شهید ۸ سال دفاع مقدس محمدحسن درویش‌پسند خوانشی از غم مادران چشم به راه شهر بهبهان خواهد بود.

علل اختلالات خواب را در برنامه امروز «خانه مهر» بررسی خواهیم کرد.

 

بر اساس نظر سنجی مرکز تحقیقات رسانه ملی ، برنامه « زندگی پس از زندگی » شبکه چهار سیما با ۹. ۲۷ درصد مخاطب ، پربیننده ترین ویژه برنامه افطار سیمای رسانه ملی بوده است .

پوستر مجموعه مستند «رخ مادر» به تهیه‌کنندگی امیرحسین اکاتی که به زندگی مادران شهدا می‌پردازد، رونمایی شد.

آیین تکریم و معارفه معاونان سابق و جدید سیما با حضور قائم مقام رییس رسانه ملی، مدیران سابق و جدید شبکه ها و مراکز معاونت برگزار شد.

اولین تصاویر از مجموعه تلویزیونی «آزادی مشروط» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مسعود ده‌نمکی منتشر شد.

این هفته شبکه نمایش به مرور فیلم های «پرویز پرستویی» می پردازد.

مراسم اختتامیه جشنواره «بهترین‌های صد سال ورزش ایران» با حضور پیمان جبلی رییس سازمان صدا و سیما، محسن برمهانی معاون جدید سیما، وزیر ورزش مدیران سیما و همچنین مسئولان و پیشکسوتان و اهالی ورزش، در سالن همایش‌های سازمان صدا و سیما برگزار شد.

جلسه فوق العاده معاون سیما و مدیران شبکه های تلویزیون همزمان با بازگشایی نمایشگاه کتاب و با حضور قائم مقام محتوایی و دبیر تحول رسانه ملی در مصلی تهران برگزار شد.

پویش «سلام فرمانده» شبکه سه سیما با استقبال خوب نوجوانان و گروه‌های سرود دانش‌آموزی همراه شده و تاکنون بیش از 5 هزار قطعه ویدئویی از آن ارسال شده است.  

با حکم معاون سیما، مدیران جدید شش شبکه تلویزیونی منصوب شدند.

 

با حکم رییس رسانه ملی، معاون جدید رییس سازمان در امور سیما منصوب شد.

 

تولیت حرم حضرت معصومه(س) در دیدار با مدیر شبکه نسیم ضمن تقدیر از تغییرات ایجاد شده در برنامه های این شبکه ، بیان کرد : سرگرمی برای سرگرمی در مکتب ما پذیرفته شده نیست.

برنامه «تهران 20» چهارم خرداد ماه، با حضور دکتر "مهدی عباسی" رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران به بررسی وضعیت ساختمان های ناایمن پرداخت. 

چهارمین قسمت برنامه تلویزیونی «برسد به دست فردا»، پنج‌شنبه؛ پنجم خردادماه با موضوع «حوزه علمیه» و پنجمین قسمت این برنامه شامگاه جمعه‌؛ ششم خردادماه با موضوع «خرمشهر» روی آنتن شبکه چهارم سیما می‌رود.

جدول پخش برنامه های آموزشی مدرسه تلویزیونی ایران روز پنج شنبه ۵ خرداد اعلام شد.

اجتماع بزرگ «سلام فرمانده» پنج شنبه ۵ خردادماه با حضور دهه هشتادی‌ها و نودی‌ها و خانواده‌هایشان به صورت مستقیم از ورزشگاه صد هزارنفری آزادی روى آنتن مى رود.

در روز شهادت امام جعفر صادق (ع) با فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما همراه باشید؛ «هلاهل»، «بدون هیچ حرکتی»، «هشتصد»، «اقیانوس نوردها و حلقه آتش» و «دنیای دیگر» 5 فیلمم جدیدی هستند که این هفته از قاب شبکه های سیما تماشایی می شوند.

شبکه دو سیما به مناسبت سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) برنامه‌هایی را تهیه و تدارک دیده است.

 «از آسمان» در تازه‌ترین روایت خود به سراغ نخستین معلم شهید مدافع حرم، حاج رضا مَلایی می‌رود تا گوشه‌هایی از زندگی سراسر خدمت وی را به تصویر بکشد.

همزمان با سالروز شهادت امام صادق(ع)، زندگی و شهادت سردار شهید مدافع حرم حاج حسین بادپا به روی آنتن شبکه دو می‌رود.

بخش هنری رنگارنگ خانه مهر امروز نشان از زندگی و شادی دارد.

ماجرای شب‌نشینی‌های رزمندگان در دوران دفاع مقدس روایت می شود.

برنامه «برسد به دست فردا» روزهای پنجشنبه و جمعه با اجرای علیرضا شجاع نوری از شبکه چهار سیما پخش می شود.

جدول پخش برنامه های آموزشی مدرسه تلویزیونی ایران روز چهارشنبه ۴ خرداد اعلام شد.

با کارشناسان خانه مهر امروز درباره سرطان‌های شایع زنان صحبت می کنیم.

جنگیدن ایرانیان برای آزادسازی خرمشهر از موضوعات مطرح شده در صبح پارسی امروز بودند.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد