امروز شنبه  7 خرداد 1401
تعداد بازدید : 174 - تاریخ خبر : 1400/11/06 - 11:27
کیانوش گرامی:
من با دلم بازی می کنم

کیانوش گرامی بازیگر سینما و تلویزیون و قدرت الله فرجی مدرس دانشگاه مهمانان برنامه «شب نشینی» بودند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما؛ در بخش اول گفتگو کیانوش گرامی درباره شروع کارش در سینما و تلویزیون گفت: حسن سلطانی که در حال حاضر تصویر بردار است، قبلا در بخش فنی کار می‌کرد و بچه محل من بود. در تابستان سال ۱۳۵۴ از من خواست برای یک فیلمبرداری به شمال بروم و من هم به عشق سفر شمال، قبول کردم و اینگونه کار من در پشت صحنه شروع شد.

او ادامه داد: من بیش ۴۰۰ تا فیلم سینمایی بازی کردم، حتی بعضی وقت‌ها در یک سال در ۴۰ فیلم کار می‌کردم، البته در این چند سال اخیر بیشتر کار بازیگری انجام دادم و کار پشت صحنه نکردم.

گرامی درباره همکاری‌های خود با مسعود کیمیایی، گفت: از اول با کار تدارکات شروع کردم و تا مدیر تولیدی و بازیگری را با مسعود کیمیایی ادامه دادم. من در فیلم‌های زیادی از جمله خط قرمز، اعتراض، ضیافت، سلطان و… به کارگردانی کیمیایی بازی کردم.

مسعود کیمیایی بیش از ۴۰۰ جلد کتاب برای من خریده است، یکی از قشنگ‌ترین جمله‌هایی هم که در کتاب برای من نوشته این است که «از اتوبوس رفاقت خوشگل پیاده شو»، این جمله به این دلیل است که کیمیایی به شدت رفیق باز است و وقتی کسی او را تنها می‌گذارند، ناراحت می‌شود.

گرامی توضیح داد: من افتخار داشتم بیش از ۴۰ سال، شاگرد مسعود کیمیایی باشم و هنوز هم گاهی نقش‌هایی را برای بازیگری به من پیشنهاد می‌دهد.

وی اظهار کرد: شخصیت من به نقش‌هایی که بازی می‌کنم خیلی نزدیک است. درست است قاتل یا قاچاقچی نیستم، اما فرم صحبت کردن و رفتار من همان است که در فیلم بازی می‌کنم.

گرامی گفت: بعد از مسعود کیمیایی، حسن فتحی که با او هم بچه محل من هستیم، با دعوت من به بازیگری در سریال میوه ممنوعه و کیفر، باعث پیشرفت من در عرصه بازیگری شد.

او ادامه داد: دوستان زیادی دارم که درس‌های زیادی از آن‌ها یاد گرفتم. می‌توانم بگویم دستیاری بهتر از سامان مقدم و حمید نعمت الله ندیدم . اما مشکل این است وقتی با اکیپی دوست باشی با تو کار نمی‌کنند.

گرامی گفت: من گاهی بدون سناریو بازیگری می‌کنم، چون با دلم آن کار را انجام می‌دهم.

وی اظهار کرد: من در خانه ام بیش از ۱۰۰۰ پرنده دارم و همسرم گاهی با وجود ۴ تا بچه، به پرنده‌های من رسیدگی می‌کند، خداروشکر که همسر خیلی خوبی دارم.

در بخش دوم گفتگو قدرت الله فرجی گفت: من در آستانه اراک به دنیا آمدم، اما بعد از کلاس ششم، به تهران آمدم واین جا مستقر شدم. شبانه درس می‌خواندم و صبح‌ها نجاری می‌کردم.

او ادامه داد: من حدود یک سال شاگرد نجار بودم و بعد از آن رنگ کار چوب شدم و کار رنگ کاری را ادامه دادم و همینطور کار نقاشی را شروع کردم.

فرجی اظهار کرد: من در یک زمانی برای تفریح به کویت رفتم، اما نتوانستم در آن جا بیکار بمانم برای همین تصمیم گرفتم کار کنم. وقتی به دوستم این موضوع را گفتم او مرا به یک کارخانه نجاری برد و گفت میتوانی اینجا کار کنی.

آنجا قرار شد من یک سرویس خواب را رنگ کنم، این در شرایطی بود که من حتی نمی‌دانستم اسم رنگ‌ها چیست، من آن سرویس خواب را ۳ روزه طراحی کردم و تحویل دادم. ۴۰ عدد از این سرویس خواب در هفته اول فروش رفت، این موضوع باعث شد برای من در کویت اقامت بگیرند، چون می‌ترسیدند اگر من بروم کارخانه آن‌ها ورشکست شود.

من حدود ۴۰۰ عدد از آن سرویس خواب را رنگ کردم و از همان جا بود که کار نقاشی را شروع کردم و پتینه کاری را ادامه دادم.

او بیان کرد: وقتی در کویت بودم، من را به قوه قضائیه در ایران دعوت کردند و از من خواستند یک سالن را پتینه کاری کنم، این باعث شد کار پتینه کاری روی دیوار را شروع کنم.

فرجی گفت: من هم از کار کردن و هم از آموزش دادن لذت می‌برم، اما آموزش دادن حس آرامش بخشی دارد، مخصوصا وقتی شاگردانت عکس کار‌های خود را ارسال می‌کنند و می‌گویند توانستند از این راه کسب درآمد کنند.

او اظهار کرد: این کار از آن دسته از کار‌هایی است که جوانان می‌توانند با ۱۰۰ هزار تومان کسب و کار خودشان را بعد از تمام شدن درسشان، شروع کنند. در حال حاضر پتینه کاری با پخش آموزش‌ها از طریق صدا و سیما به یک شغل تبدیل شده است.

فرجی ادامه داد: من پولدار نیستم، اما ثروتمند هستم، ثروت من خانواده و کسانی که دوستم دارند، هستند. ثروت یعنی شاگردانت زنگ بزنند و بگویند با کسب درآمد از حرفه‌ای که شما به ما آموزش دادی توانستیم خونه یا ماشین بخریم.

او گفت: آرزوی من این است که افراد بیشتری را در این زمینه آموزش دهم، لذت این کار برای من زیاد است و هیچ چیز جز این کار من را نمی‌تواند راضی نگه دارد.

استاد پتینه کاری در آخر گفت: از جوانان می‌خواهم تا می‌توانند کار و تمرین کنند و خسته نشوند و مطمئن باشند برای هر چیزی تلاش کنند به آن خواهند رسید.

گفتنی است؛ برنامه «شب نشینی» از دوشنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۲۳:۳۰ به وقت تهران و ۲۱ به وقت وین بر روی آنتن شبکه جهانی جام جم می‌رود و تهیه کننده این برنامه نیز علی شعبانی است.

 

انتهای پیام/ن

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

روزهای پایانی اردیبهشت ماه با فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما همراه باشید؛ «پرستار پدر»، «فروچاله»، «ماه درخشید»، «سلول شماره 7»، «گرین لند»، «مخزن»، «سیگنال»، «تاریخ شخصی دیوید کاپرفیلد» و «موج صوتی» 9 فیلم جدیدی هستند که این هفته از شبکه های سیما تماشایی می شوند.

انیمیشن «گولوبولا» با موضوع کرونا و بهداشت و درمان از شبکه نهال پخش می شود.

شبکه هاى تلویزیون به مناسبت بازگشایى سى و سومین دوره نمایشگاه بین المللى کتاب، با تدبیر معاون سیما، عملیات رسانه ایی متفاوتی براى بازنمایى این رویداد بزرگ فرهنگی کشور در دستور کار قرار دادند.

فیلم کوتاه «داستان یک دیدار» در سالروز ملی پیوند اعضا از شبکه سلامت سیما پخش می شود.

پویش ملی «پاراگراف طلایی» که به همت طراحان ویژه برنامه «نورا» راه‌اندازی شده تا پایان نمایشگاه کتاب ادامه دارد.

در آستانه سالروز حماسی فتح خرمشهر مستند سه قسمتی «سرگرد» با محوریت فرماندهی شهید صیاد شیرازی از شنبه ۳۱ اردیبهشت تا دوم خرداد ساعت ۱۹:۳۰ از شبکه دو سیما روانه آنتن می‌شود.

در آستانه سالروز حماسه فتح خرمشهر مستند پنج قسمتی «سطر آخر»  از امروز شنبه ۳۱ اردیبهشت تا چهارم خرداد ساعت 16:30 از شبکه یک سیما روانه آنتن می‌شود.

مرکز سیمافیلم در پی انتشار اخبار غلط برخی رسانه‌ها در خصوص توقف ساخت سریال حضرت موسی (ع) این خبرسازی را تکذیب کرد.

در روز شهادت امام جعفر صادق (ع) با فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما همراه باشید؛ «هلاهل»، «بدون هیچ حرکتی»، «هشتصد»، «اقیانوس نوردها و حلقه آتش» و «دنیای دیگر» 5 فیلمم جدیدی هستند که این هفته از قاب شبکه های سیما تماشایی می شوند.

محسن برمهانی معاون سیمای رسانه ملی امروز در جمع صمیمانه استادان و دانشجویان دانشگاه صداوسیما حضور یافت و به دغدغه های دانشجویان پاسخ داد.

سردار سرتیپ پاسدار ابوالفضل شکارچی، معاون فرهنگی و تبلیغات ستاد کل نیروهای مسلح و سخنگوی ارشد نیروهای مسلح، سه‌شنبه 27 اردیبهشت در دفتر کار برنامه «از آسمان» حضور یافت.

به مناسبت روز گرامیداست حکیم عمر خیام ویژه‌برنامه ادبی «فخر فیروزان» امروز به صورت ویژه‌ای روانه آنتن می‌شود.

مجموعه تلویزیونی «دزد و پلیس» به کارگردانی آقاخانی و تهیه کنندگی محسن چگینی از روز شنبه 31 اردیبهشت 1401 از این شبکه  پخش می شود.

 برنامه «از آسمان» در جدیدترین قسمت خود که  پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ساعت ۱۳:۳۰روانه آنتن شبکه دو سیما می‌شود علاده بر روایت ایثار و رزمندگی شهید ۸ سال دفاع مقدس محمدحسن درویش‌پسند خوانشی از غم مادران چشم به راه شهر بهبهان خواهد بود.

علل اختلالات خواب را در برنامه امروز «خانه مهر» بررسی خواهیم کرد.

 

بر اساس نظر سنجی مرکز تحقیقات رسانه ملی ، برنامه « زندگی پس از زندگی » شبکه چهار سیما با ۹. ۲۷ درصد مخاطب ، پربیننده ترین ویژه برنامه افطار سیمای رسانه ملی بوده است .

پوستر مجموعه مستند «رخ مادر» به تهیه‌کنندگی امیرحسین اکاتی که به زندگی مادران شهدا می‌پردازد، رونمایی شد.

آیین تکریم و معارفه معاونان سابق و جدید سیما با حضور قائم مقام رییس رسانه ملی، مدیران سابق و جدید شبکه ها و مراکز معاونت برگزار شد.

اولین تصاویر از مجموعه تلویزیونی «آزادی مشروط» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مسعود ده‌نمکی منتشر شد.

این هفته شبکه نمایش به مرور فیلم های «پرویز پرستویی» می پردازد.

مراسم اختتامیه جشنواره «بهترین‌های صد سال ورزش ایران» با حضور پیمان جبلی رییس سازمان صدا و سیما، محسن برمهانی معاون جدید سیما، وزیر ورزش مدیران سیما و همچنین مسئولان و پیشکسوتان و اهالی ورزش، در سالن همایش‌های سازمان صدا و سیما برگزار شد.

جلسه فوق العاده معاون سیما و مدیران شبکه های تلویزیون همزمان با بازگشایی نمایشگاه کتاب و با حضور قائم مقام محتوایی و دبیر تحول رسانه ملی در مصلی تهران برگزار شد.

پویش «سلام فرمانده» شبکه سه سیما با استقبال خوب نوجوانان و گروه‌های سرود دانش‌آموزی همراه شده و تاکنون بیش از 5 هزار قطعه ویدئویی از آن ارسال شده است.  

با حکم معاون سیما، مدیران جدید شش شبکه تلویزیونی منصوب شدند.

 

با حکم رییس رسانه ملی، معاون جدید رییس سازمان در امور سیما منصوب شد.

 

تولیت حرم حضرت معصومه(س) در دیدار با مدیر شبکه نسیم ضمن تقدیر از تغییرات ایجاد شده در برنامه های این شبکه ، بیان کرد : سرگرمی برای سرگرمی در مکتب ما پذیرفته شده نیست.

برنامه «تهران 20» چهارم خرداد ماه، با حضور دکتر "مهدی عباسی" رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران به بررسی وضعیت ساختمان های ناایمن پرداخت. 

چهارمین قسمت برنامه تلویزیونی «برسد به دست فردا»، پنج‌شنبه؛ پنجم خردادماه با موضوع «حوزه علمیه» و پنجمین قسمت این برنامه شامگاه جمعه‌؛ ششم خردادماه با موضوع «خرمشهر» روی آنتن شبکه چهارم سیما می‌رود.

جدول پخش برنامه های آموزشی مدرسه تلویزیونی ایران روز پنج شنبه ۵ خرداد اعلام شد.

اجتماع بزرگ «سلام فرمانده» پنج شنبه ۵ خردادماه با حضور دهه هشتادی‌ها و نودی‌ها و خانواده‌هایشان به صورت مستقیم از ورزشگاه صد هزارنفری آزادی روى آنتن مى رود.

در روز شهادت امام جعفر صادق (ع) با فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما همراه باشید؛ «هلاهل»، «بدون هیچ حرکتی»، «هشتصد»، «اقیانوس نوردها و حلقه آتش» و «دنیای دیگر» 5 فیلمم جدیدی هستند که این هفته از قاب شبکه های سیما تماشایی می شوند.

شبکه دو سیما به مناسبت سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) برنامه‌هایی را تهیه و تدارک دیده است.

 «از آسمان» در تازه‌ترین روایت خود به سراغ نخستین معلم شهید مدافع حرم، حاج رضا مَلایی می‌رود تا گوشه‌هایی از زندگی سراسر خدمت وی را به تصویر بکشد.

همزمان با سالروز شهادت امام صادق(ع)، زندگی و شهادت سردار شهید مدافع حرم حاج حسین بادپا به روی آنتن شبکه دو می‌رود.

بخش هنری رنگارنگ خانه مهر امروز نشان از زندگی و شادی دارد.

ماجرای شب‌نشینی‌های رزمندگان در دوران دفاع مقدس روایت می شود.

برنامه «برسد به دست فردا» روزهای پنجشنبه و جمعه با اجرای علیرضا شجاع نوری از شبکه چهار سیما پخش می شود.

جدول پخش برنامه های آموزشی مدرسه تلویزیونی ایران روز چهارشنبه ۴ خرداد اعلام شد.

با کارشناسان خانه مهر امروز درباره سرطان‌های شایع زنان صحبت می کنیم.

جنگیدن ایرانیان برای آزادسازی خرمشهر از موضوعات مطرح شده در صبح پارسی امروز بودند.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد