امروز چهارشنبه  26 مرداد 1401
تعداد بازدید : 126 - تاریخ خبر : 1401/04/12 - 19:58
امور ارتباط با مخاطبان میزبان مدیران شبکه نسیم شد
برنامه‌های پرمخاطب سرمایه‌‌های شبکه هستند

مدیران شبکه نسیم سیما، امروزیکشنبه، دوازدهم تیر ماه مهمان واحد امور ارتباط با مخاطبان (162) شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما، شبکه نسیم با شعار «شبکه نسیم، شبکه نشاط و سرگرمی» با تولید برنامه‌های مفرح توانسته جای خود را بین مخاطبان باز می‌کند. در همین راستا سید محمد رضا خوشرو مدیر شبکه نسیم، مرتضی جاسبی مدیر گروه تولید، امیرعباس اشرف مدیر تامین برنامه، احسان محمد نژاد مدیر تولید و فنی و سید محمدرضا امجدی مدیر پخش شبکه نسیم از ساعت11 تا 12، روی خط 162 به صورت مستقیم به سؤالات مخاطبان پاسخ دادند و پس از آن در یک نشست خبری پاسخگوی سؤالات نمایندگان رسانه‌ها بودند.

محمدرضا خوشرو مدیر شبکه نسیم ابتدا درباره استقبال مخاطبان از برنامه‌های شبکه نسیم گفت: حضور در واحد امور ارتباط با مخاطبان اداره کل روابط عمومی‌برای من جالب و تجربه انگیز بود. مخاطبان برنامه‌ها را با شناسنامه کامل به یاد داشتند و درخواست‌های خود را درباره هر برنامه بیان می‌کردند . تجربه خوبی از تعامل با مخاطبان پیدا کردم.

وی افزود: این تجربه برایم اثر گذاری رسانه‌های تعاملی را یادآور شد و اینکه دیدگاه مخاطبان می‌تواند روی تولید برنامه‌ها تأثیر بگذارد.

خوشرو با اشاره به دوره تحولی سازمان و رویکرد شبکه نسیم عنوان کرد: به برنامه‌های جدیدی در این شبکه فکر کرده‌ایم و اینکه باید محتوایی قابل اعتنا برای مخاطب عرضه کنیم.

مدیر شبکه نسیم افزود: در حوزه طراحی ویژندهای (برندهای) جدید، این راهبرد مد نظر است که با رویکرد محتوایی تر به برنامه‌ها بپردازیم. ما قائل به سرگرمی فقط برای سرگرمی نیستیم. بلکه سرگرمی‌باید محتوایی هم عرضه کند.

خوشرو تصریح کرد: چندین ویژند (برند) را در دستور کار قرار دادیم که به مرور یک به یک را روی آنتن می‌بینیم. از جمله برنامه‌هایی که به زودی روی آنتن می‌روند برنامه «طنزستان» است که با کمک امور  استان‌ها شکل گرفته است.

به گفته مدیر شبکه نسیم آیتم‌های طنز نمایشی هم در این شبکه جایگاه ویژه‌ای دارد و «جواهر سرخ» به زودی به آنتن می‌رسد. همچنین مسابقه‌های محتوایی را در دست تولید داریم و در کنار آن، طراحی برخی مسابقه‌ها هم انجام شده‌ است.

وی در پاسخ به بازگشت برنامه «کتاب باز» گفت: «کتاب باز» از سرمایه‌های شبکه نسیم است و تولیدش ادامه پیدا خواهد کرد اما به دلیل حجم کاری که پشت سرگذاشته‌ است نیاز به وقفه دارد تا دوباره روی آنتن برود.

خوشرو درباره تغییراتی که در این برنامه شاهد خواهیم بود گفت: با توجه به نقطه نظرات تحولی در سازمان این برنامه نیز دچار تغییراتی خواهد شد.

مدیر شبکه نسیم درباره حضور سروش صحت تصریح کرد: صحت ممنوع الکار نیست و در فضای رسانه‌ای کار می‌کند و در شبکه تماشا اسفند ماه سریالی از او پخش شد. اما بحث خود برنامه است که چه طور می‌تواند اهداف را محقق کند.

وی درباره برنامه «تهمتن» نیز یادآور شد: قرارداد این برنامه تمام شده است. مالک آن لوکیشن (شهر آفتاب) هم می‌خواهد کار دیگری داشته باشد. قراردادهایی را با نمایشگاه‌ها بسته‌اند و هنوز نتوانسته‌ایم برای فصل دوم برنامه قرارداد ببندیم.

خوشرو درباره مدیریت فضای مجازی و صفحاتی که در فضای مجازی بخشی از برنامه‌ای شبکه نسیم را بازنشر می‌کنند گفت: بخشی از این فضای پرتکرار به جذابیت آثار مربوط می‌شود. از منظر حاکمیت، فضای مجازی دستورالعمل و محدودیت‌های خود را دارد که ما هم به آن‌ها پایبندیم. تلاش ما بر این است که بر این فضا نظارتی باشد و صفحات کنترل ‌شود و اگر خطایی روی داد تذکر داده ‌شود. البته این نظارت به این دلیل است که برنامه‌های شبکه عمدتاً توسط افراد خارج از سازمان مدیریت می‌شوند.

مدیر شبکه نسیم در ادامه درباره هزینه بالای تولید برخی از برنامه‌ها یادآور شد: برخی از برنامه‌های ما با حامیان مالی پیش می‌رود که به دلیل حمایت آنها امکاناتی فراهم شده‌ است. ما هم از آن‌ها به نوعی حمایت می‌کنیم چون از تولیدکنندگان داخلی باید حمایت کنیم. با آنها همراهی می‌کنیم و آن‌ها هم بخشی از هزینه‌ها را به عهده می‌گیرند. اما کلیت ماجرا این است که شبکه طبق عرف و قرارداد سازمان پیش می‌رود و با رقم غیر عرف با تهیه کننده‌ای قرارداد نمی‌بندد.

وی درباره ساخت برخی برنامه‌های موازی در شبکه‌ها عنوان کرد: برنامه‌هایی که گل می‌کنند و موفق هستند تکرار می‌شوند. ما هم در شبکه نسیم این کار را انجام می‌دهیم و از موفقیت‌ها استفاده می‌کنیم .

از «آب و آتش» تا ساخت فصل جدید «کودک شو»

مرتضی جاسبی مدیر گروه تولید شبکه نسیم نیز با اشاره به جایگاه این شبکه گفت: شبکه نسیم ابتدا تأمینی بود اما با برنامه‌ریزی‌ها و طراحی جدول پخش مناسب برنامه‌‌های تولیدی به این شبکه وارد شد.

وی افزود: هدف ما از تولید برنامه‌ها ایجاد ویژند (برند) مختص شبکه نسیم بود که سیر تولید برنامه در این شبکه نشان می‌دهد ما به این هدف نزدیک شدیم.

مدیر گروه تولید شبکه نسیم آسیب‌شناسی و توجه به نیازهای مخاطب در هر برنامه را یکی از دلایل ماندگاری آن برنامه دانست و گفت: در هر دوره و فصل این برنامه‌ها تلاش کردیم با آسیب‌شناسی‌ای که شده آن برنامه در فصول بعدی متفاوت و بهتر جلوه کند و سلایق مخاطبان در ان لحاظ شود.

جاسبی در ادامه از ساخت فصل جدید «کودک شو» خبر داد.‌

وی درباره دیگر برنامه‌ها نیز تصریح کرد: بعد از دهه اول محرم برنامه‌های جدیدی را داریم از جمله برنامه «آب و آتش» که در دهه سوم مرداد می‌توانیم روی آنتن ببینیم. سری جدید مسابقه «هوش برتر» هم به آنتن می‌رسد. سعی داریم در این بازه زمانی ۲۰ مرداد تا پایان شهریور، در عین اینکه فضای ماه صفر حفظ شود برنامه‌هایی را هم روی آنتن داشته باشیم.

جدول پخش پویا

امیرعباس اشرف مدیر تامین برنامه شبکه نسیم نیز با اشاره به کارکرد طنز و ایجاد نشاط و سرگرمی این شبکه در جامعه گفت: شبکه نسیم پیرو مأموریتی که سازمان برایش درنظر گرفت سعی دارد برنامه‌های جذاب طنز و سرگرمی را در جدول پخش خود بگنجاند و برای رسیدن به این ترکیب به برنامه‌های موفق بها دادیم.

وی درباره روند تولید در شبکه نسیم بیان کرد: ما به آرشیو سازمان دسترسی مناسبی داریم و این امکان ما را به جدول پخش پویا نزدیک کرده‌ است.

مدیر تامین برنامه شبکه نسیم در ادامه درباره پرهیز از موازی کاری با دیگر شبکه‌ها عنوان کرد: در بازخوردی که از مخاطب گرفته می‌شود، نیاز به برنامه‌های طنز بیشتر حس می‌شود اما جدول پخش ما خیلی فشرده است و فقط می‌توانیم گزیده‌ها و بخش‌هایی از یک فیلم و سریال را پخش کنیم که خاطره انگیز باشد.

شبکه نسیم شبکه پر ریتم

سید محمدرضا امجدی مدیر پخش شبکه نسیم نیز با اشاره به درخواست مخاطبان در خصوص پخش برنامه‌‌ای خاص گفت: باید جدول پخشی متعادل داشته‌ باشیم و از این رو جدول پخش سینوسی طراحی کردیم تا برنامه‌ها در مناسبت‌های ملی و خاص هم ریتم خود را حفظ کنند.

وی افزود: جدول پخش شبکه نسیم پر ریتم است و مخاطبان انتظار دارند ما در هر لحظه فضای شاد را روی آنتن ببریم. این نیاز را با مناسبت‌های خاص و برنامه‌‌های پرتکرار تطبیق داده ایم.

تولید با کیفیت در عرصه HD

احسان محمد نژاد مدیر تولید و فنی نیز با اشاره به ویژگی شبکه نسیم گفت: خط مشی شبکه نسیم مشخص است و محتوای آیتم‌ها با ویژگی این شبکه همخوانی دارد، از این رو تلاش کردیم در حوزه فرم نیز همراه با محتوا حرکت کنیم.

وی افزود: شبکه نسیم از جمله شبکه‌هایی بود که هم در حوزه پخش، هم سیگنال‌رسانی و هم تولید HD شده‌ است و این اتفاق مسیر تولید را هموار کرده‌ است.

حسین قرایی، مدیر کل روابط عمومی رسانه ملی نیز با قدردانی از مدیران شبکه نسیم گفت: پاسخگو بودن مدیران شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی برای مخاطبان و رسانه ملی اهمیت زیادی دارد . یکی از بخش‌های مورد توجه در دوره تحول صداوسیما حضور مدیران پاسخگو است.
وی افزود: پیش از این مدیران شبکه امید در واحد ۱۶۲ روابط عمومی حضور پیدا کردند و به پرسش های مخاطبان پاسخ گفتند ، شبکه نسیم دومین شبکه ای است که حضور پیدا کرده و شبکه‌های دیگر هم در ماه‌های آینده حاضر خواهند شد. قرایی گفت:شبکه نسیم در برنامه‌هایی با محتوای نشاط و سرگرمی جزو اولین‌هاست و موقعیت مناسبی را نزد مخاطبان دارد.
در پایان این مراسم مدیر کل روابط عمومی از مدیران شبکه نسیم با اهدای لوح یادبودی قدردانی کرد.

 

برای دیدن تصاویر این نشست اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/ن

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

سریال های جدید «راز ناتمام» و «بی نشان» از شبکه های یک و سه روی آنتن می روند.

مراسم تکریم و معارفه مدیر سابق و جدید شبکه افق با حضور معاون سیما، مدیران شبکه ها و رییس سازمان اوج برگزار شد.

ویژه برنامه «مزد اخلاص» روایت حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی در منزل شهید همدانی است که به فاصله چند روز بعد از شهادت انجام شده است. 

در روزهای پایانی این هفته با فیلم های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما همراه باشید؛ «میراث یک پدر»، «اسب رویایی»، «گروگان سرسخت» و «پزشکی سیاه» فیلم های جدیدی هستند که این هفته از قاب شبکه های سیما دیدنی می شوند.

مجموعه تلویزیونی «راز ناتمام» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی امین امانی با مضمونی تاریخی‌سیاسی از شنبه ۲۲مردادماه روانه آنتن شبکه یک سیما می‌شود.

مسابقه جذاب و هیجان انگیز «کهکشانیا» (نسخه جدید مسابقه بزرگ کهکشان) هر شب ساعت ساعت ۲۲ روی آنتن شبکه پنج سیما و شبکه امید خواهد رفت. این مسابقه شبانگاهی که مبتنی بر اپلیکیشن (برنامه کاربردی) است مخاطبانش را به یک رقابت زنده و برخط دعوت می کند.

انیمیشن «۱۸ تحت تعقیب» که داستانی واقعی از مبارزات روزمره مردم فلسطین در جریان انتفاضه اول را به تصویر می‌کشد ساعت ۱۸:۰۰ چهارشنبه ۱۹ مرداد از شبکه دو سیما روانه آنتن می‌شود.

مرکز پویانمایی صبا با مشارکت نیروهای مسلح ساخت حدود 100 قسمت انیمیشن را درباره صد عملیات دفاع مقدس در دستور کار دارد.

معاون سیما تصریح کرد: شبکه تهران باید با رویکرد شبکه استانى و نیازسنجی و مخاطب شناسی، سبد متنوعى از محصولات رسانه اى را در گستره استان تهران ارائه کند.

شبکه تماشا برای مخاطبان خود در تابستان دو سریال «تا ثریا» و «افرا» را تدارک دیده است.

جلسه مشترک مدیر کل دفتر رسانه های آموزش ترویجی وزارت جهاد کشاورزی با مدیر گروه مهارت های تخصصی و عمومی شبکه آموزش برگزار شد .

ضبط سری جدید مسابقه «آب و آتش» آغاز شده که شهریور ماه از شبکه نسیم روی آنتن می رود.

جلسه هم اندیشی و هم افزایی شبکه سلامت سیما و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد.

مدیر شبکه‌یک در بازدید از «پژوهشگاه رویان» و در دیدار با مسوولان آن مجموعه، از انتخاب «شعار جدید» شبکه‌یک، تولید دو برنامه جدید «رویان» و «پارسا» و تشکیل کارگروه «پیشرفت» در شبکه یک سیما خبر داد.

 مراسم عزاداری ایرانیان مقیم خارج از شبکه جام جم پخش می شود.

 

اولین تیزر سریال «بی‌نشان» به نویسندگی مشترک آزیتا ایرایی و مهدی حمزه، کارگردانی راما قویدل و تهیه‌کنندگی  مرتضی رزاق‌کریمی رونمایی شد.

فصل جدید برنامه تلویزیونی «مامان‌ها» محصول مشترک گروه اجتماعی شبکه سه سیما و سازمان سینمایی سوره حوزه هنری، از هفته آخر مردادماه روی آنتن شبکه سه سیما خواهد رفت.

شبکه دو سیما از امروز شنبه ۱۵ مرداد تله‌تئاتر «دروازه ساعات» را برای علاقمندان به مجموعه‌های نمایشی در جدول پخش برنامه‌های خود قرار می‌دهد.

شبکه چهار سیما به مناسبت ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) ، شنبه و یکشنبه شب «سوره» را ویژه روی آنتن می برد.

سری چهارم برنامه «نشان ارادت» به تهیه کنندگی پویان هدایتی به زودی روی آنتن شبکه دو می رود.

 

به دنبال بستری شدن دوباره محمد کاسبی بازیگر باسابقه کشورمان در بیمارستان، معاون سیما به عیادت وی رفت.

برنامه جهان آرا با موضوع بررسی نوشته هتاکانه میرحسین موسوی برابر دیدگان مخاطبین قرار گرفت.

برنامه «تهران ۲۰» امشب (سه‌شنبه ۲۵ مرداد ماه) میزبان رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران خواهد بود.

مستند «بی حجابی اجباری‏» به کارگردانی مهدی عشقی رضوانی و تهیه کنندگی محمدمهدی خالقی‏‏‏, امشب ساعت ۲۱ از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.

برنامه «تهران 20» بیست و چهارم مرداد ماه، با حضور دکتر" ولی اسماعیلی" نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی به تشریح اقدامات صورت گرفته در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی پرداخت.

این برنامه با موضوع نقد انسان گرایی غرب مدرن به روی آنتن می رود.

برنامه صبح پارسی فردا با حضور آزاده جانباز، سرهنگ مجتبی جعفری روی آنتن می‌رود.

مجموعه مستند دو قسمتی «ارقام» سه شنبه 25 مرداد و چهارشنبه  26مرداد ساعت ۲۲، از شبکه چهار سیما پخش می شود.

برنامه این هفته «بدون مرز» که امروز سه‌شنبه 25 مرداد حوالی ساعت 17:00 از شبکه دو سیما روانه آنتن می‌شود به ناکامی رژیم صهیونیستی در حملات اخیر به نوار غزه و درگیری‌های حزبی در رژیم صهیونیستی می‌پردازد.

مدیرکل بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی در برنامه ی این هفته ی مشاور شبکه ی جام جم اعلام کرد؛ اتباع ایرانی ساکن خارج کشور که فاقد پوشش بیمه ای هستند؛ در صورت تمایل می توانند از مجموعه ی خدمات بیمه و بازنشستگی سازمان تأمین اجتماعی استفاده کنند.

ماجرای به دنیا آمدن پیروز، توله یوز سالم ایرانی از زبان فعال محیط زیست در شب نشینی مطرح شد.

«رویای نیروی سوم» تولید جدید شبکه مستند به کارگردانی داود کاظمی روایتی متفاوت از یک رویای واهی است که 26 تا 28 مرداد به مناسبت سالگرد کودتای 28 مرداد 1332 پخش می‌شود.

معاون سیما تصریح کرد: شبکه تهران باید با رویکرد شبکه استانى و نیازسنجی و مخاطب شناسی، سبد متنوعى از محصولات رسانه اى را در گستره استان تهران ارائه کند.

مدیر شبکه جام جم و استاندار خراسان شمالی در نشستی مشترک، تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

مدیر شبکه‌یک در بازدید از «پژوهشگاه رویان» و در دیدار با مسوولان آن مجموعه، از انتخاب «شعار جدید» شبکه‌یک، تولید دو برنامه جدید «رویان» و «پارسا» و تشکیل کارگروه «پیشرفت» در شبکه یک سیما خبر داد.

طراحی و اجرا توسط رسانه های نوین سیما