مشاهده خبر

یک شنبه 28 اسفند 1401 - 14:4:8

شبکه افق همراه مردم در نوروز 1402

شبکه افق سیما با مجموعه‌ای از تولیدات جذاب در ایام نوروز 1402 مهمان خانه مخاطبین شده است.

0

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، 

نوروز سال 1402 به دلیل هم زمانی با ماه مبارک رمضان باعث شده تا برنامه‌های نوروزی رسانه ملی رنگ و بوی معنوی به خود بگیرد.
شبکه افق سیما نیز از این مقوله مستثنی نیست و مجموعه‌ای از برنامه‌های متنوع را در جدول پخش برنامه‌های خود قرار داده است. این برنامه‌ها مجموعه‌ای از فیلم‌های سینمایی، مجموعه‌های مستند، مسابقه، برنامه تلویزیونی و... است که در ادامه آنها را با هم مرور می‌کنیم.

سین هشتم
ویژه برنامه نوروزی سین هشتم با اجرای سید حسین حسینی و آرمان غفاریان بر روی آنتن میرود
عیدانه شبکه افق از 27 تا ۲۹ اسفند هر شب ساعت ۲۱ به‌ صورت زنده از شبکه افق پخش خواهد شد و در شب عید تا لحظه تحویل سال ادامه دارد.
همچنین «چهره ماندگار فرهنگ و جهاد»، «چهره مردمی» ، «چهره پیشرفت و افتخار»  بخش های ویژه‌ای از برنامه امسال است که به معرفی و تجلیل ازچهره های مردمی، فرهنگی و جهاد و پیشرفت افتخار ملی میپردازد.
این برنامه با دعوت از چهره‌های مردمی، هنرمندان، ورزشکاران، گفتگوهای ویژه و سایر بخش‌های متنوع در تلاش است با خلق لحظاتی شیرین و به یادماندنی به استقبال نوروز 1402 برود.
نظرسنجی «محبوب ترین سرود های سال» عنوان قسمت دیگری است که در این ویژه‌ برنامه شاهد آن خواهیم بود. بینندگان برای شرکت در این نظرسنجی می‌توانند سه سرود محبوب خود را به سامانه 100085 پیامک و در قرعه کشی ده کمک هزینه سفر به مشهد مقدس شرکت نمایند.

قدسنا غریب
سریال " غربت فلسطین " محصول کشور سوریه در سال 2005 به کارگردانی «حاتم علی» است که در جدول پخش برنامه‌های نوروزی شبکه افق قرار گرفته است.
سریال به وقایع قبل از اشغال فلسطین یعنی استعمارِ استعمار گر پیر انگلیس و سپس فراهم شدن مقدمات اشغال فلسطین توسط یهودیان می پردازد که طی آن استعمار پیر انگلیس با عوامل و عمال خود زندگی را بر مردم فلسطین تنگ کرده تا یهودیان بتوانند در آنجا مسکن گیرند. در این میان و درنقطه ی مقابل نیز مردم رنج دیده و ستم دیده از ظلم انگلیس، مبارزات را آغاز کرده و تا حد توان خود از پیشروی و اشغال اراضی و خانه های خود جلوگیری می کنند اما در نهایت به علت عدم وجود قدرت و نداشتن سلاح ، بالاجبار مجبور به ترک خانه و کاشانه خود شده تا در اردوگاه ساکن شوند.
در خلاصه داستان این سریال آمده است: علی شیخ یونس پس از گرفتن مدرک دکترا از یکی از دانشگاه های آمریکا به روستای زادگاهش در فلسطین بازمی گردد. او گذشته و مبارزات برادرش احمد شیخ یونس معروف به ابوصالح را به یاد می آورد و تعریف می کند. سال 1933 میلادی در دوران قیمومت انگلیس بر فلسطین خانوادۀ شیخ یونس از بی عدالتی و استثمار طولانی در تمام زمینه های زندگی خود رنج می برند. در سال 1936 میلادی و پس از مهاجرت یهودیان، ابوصالح به رهبر انقلابی تبدیل می شود. عَبِد همسر خضره تنها دختر خانواده، در مبارزات شهید می شود. مبارزات ادامه می یابد تا این که انگلیس در سال 1947 میلادی مسؤولیت ادارۀ فلسطین را به سازمان ملل متحد واگذار می کند. در سال 1948 میلادی موجودیت کشوری به نام اسرائیل اعلام می شود و جنگ اعراب و اسرائیل رخ می دهد. بعدها فلسطینی ها به اردوگاه ها رانده می شوند و حوادث بعدی اتفاق می افتد.
علاقه‌مندان می‌توانند این سریال 30 قسمتی در ایام نوروز هر شب سال 23 و تکرار آن روز بعد ساعت 11 مهمان خانه مخاطبین عزیز خواهد بود.

رخداد
سری جدید مسابقه تاریخی سیاسی رخداد یکی از ویژه‎‌های شبکه افق سیما در ایام نوروز است.
مخاطبین عزیز می‌توانند این مسابقه را در ایام سال نو هر روز ساعت 21 و تکرار آن را روز بعد ساعت 8 و 15 تماشا کنند.

انارستان
به دلیل هم زمانی ایام نوروز با ماه مبارک رمضان همچون سال‌های گذشته برنامه انارستان در حوزه طب سنتی بر آنتن شبکه افق نقش خواهد بست.
در ویژه برنامه انارستان به مناسبت ایام ماه مبارک رمضان موضوعات طب سنتی مرتبط با ماه مبارک مطرح خواهد شد.
علاقه‌مندان می‌توانند این برنامه را از سوم فروردین هر روز ساعت 16 و تکرار آن را روز بعد ساعت 9 صبح تماشا کنند.

فامیل‌بازی
مسابقه فامیل‌بازی هم که در طول سال در جدول پخش برنامه‌های شیکه افق قرار داشته است، در ایام نوروز نیز با بخش‌های متنوع و مسابقه‌ای جذاب بین اعضای خانواده مهمان خانه مخاطبین خواهد شد.
علاقه‌مندان می‌توانند این مسابقه را در ایام نوروز هر روز ساعت 22 و تکرار آن را روز بعد 7 صبح تماشا کنند.

یکی از میان جمع
مستند «یکی از میان جمع» یکی دیگر از تولیدات شبکه افق سیما است که در ایام نوروز پخش می‌شود.
این مجموعه مستند به تهیه‌کنندگی مهدی محمد خانی و کارگردانی امیر نصیری تولید شده و در هر قسمت به سراغ یک کنشگر فعال اجتماعی می رود که فارغ از امور روزانه به دنبال دغدغه های فرهنگی و دینی و اجتماعی هستند و در این مستند هر قسمت روایتگر زندگی یکی از این افراد هستیم.
«یکی از میان جمع» در 5 قسمت تولید شده است.
علاقه‌مندان می‌توانند این مجموعه مستند را در ایام نوروز پنجشنبه و جمعه ساعت 19:30 تماشا کنند.

سرزمین ستاره‌ها
مستند «سرزمین ستاره‌ها» یکی دیگر از تولیدات شبکه افق سیما است که در ایام نوروز پخش می‌شود.
این مجموعه مستند به تهیه‌کنندگی علی اصغر سلطانی‌نژاد و کارگردانی مسعود زارعیان تولید شده و سفرنامه سه قاری بین المللی قرآن است که هر سه برادر هستند و به همراه هم با ماشین آفرود عازم شهرهای ایران می‌شوند.
در این سفر که فضای شاد و قرآنی همراه با اتفاقات در مسیر سفر را روایت می‌کند در هر شهر به دنیال قاریان و حافظان برجسته همان شهر می‌روند و یک روز را با او سپری می‌کنند.
«یکی از میان جمع» در 13 قسمت 50 دقیقه‌ای تولید شده است.
علاقه‌مندان می‌توانند این مجموعه مستند را در ایام نوروز پنجشنبه و جمعه ساعت 19 و تکرار آن را روز بعد ساعت 9:30 تماشا کنند.

ماندگار
مستند «ماندگار» یکی از تولیدات شبکه افق سیما است که در ایام نوروز پخش می‌شود.
این مجموعه مستند به تهیه‌کنندگی و کارگردانی میلاد مولازاده تولید شده و در هر قسمت تلاش می‌کند تا آثار ماندگار سینمایی، سریال و... که همچنان در اذهان مخاطبان به یادگار مانده است را مورد بحث و بررسی قرار دهد.
«ماندگار» در 13 قسمت 52 دقیقه‌ای تولید شده است.
علاقه‌مندان می‌توانند این مجموعه مستند را در ایام نوروز هر روز ساعت 20 و تکرار آن را روز بعد 10 تماشا کنند.

ایران‌نامه
«ایران‌نامه» نام مجموعه مستند تولیدی و جدید شبکه افق با رویکرد اقتصادی و گردشگری است که بر اساس کتاب سفرنامه جمشید حقگو تولید شده.
این مجموعه مستند در 10 قسمت 42 دقیقه‌ای به تهیه‌کنندگی محمد تقی رحمتی ساخته شده است.
علاقه‌مندان می‌توانند این مجموعه مستند را در ایام نوروز شنبه تا چهارشنبه هر روز ساعت 19 و تکرار آن را روز بعد 5 تماشا کنند.

فیلم‌های سینمایی
شبکه افق سیما علاوه بر تمام برنامه‌هایی که به آنها اشاره کردیم تا 29 اسفند مجموعه‌ای از فیلم‌های سینمایی روز جهان همچون « پرستار خوب، خیانت، نبرد در دریاچه چانگچین و...» را نیز برای مخاطبین عزیز در نظر گرفته است.
علاقه‌مندان می‌توانند برای همراهی با بخش سینمایی در ایام نوروز هر روز ساعت 13 پای گیرنده‌های خود باشند.

انتهای پیام/ن

آخرین اخبار

بازخوانی خاطرات واقعی زائرین از مهربانی امام رضا(ع) ویژه برنامه های شبکه قرآن و معارف سیما به مناسبت میلاد امام رضا (ع) پوشش زنده جشنواره تلاوت‌های تقلیدی بازار مسکن از اجاره تا خرید روی میز «تهران ۲۰» «فرشته ها با هم می آیند» در روز ملی جمعیت «ماجراهای پدینگتون» در شبکه کودک «بدون قرار قبلی» در شبکه نمایش همنشین مناسب در جدول پخش شبکه‌ها/ تولید ۱۵۰۰ اثر کوتاه در سال جاری داستان غم‌انگیز چاپ پول بدون پشتوانه در آمریکا در «دوران» تقدیر مدیر عامل موسسه آستانه مبارکه حضرت حسین بن موسی الکاظم از شبکه نسیم هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق همراهی مخاطب با «فوتبال ۱۲۰» «خانواده ملیله چی» در قاب نمایش انتصاب سرپرست طرح و برنامه شبکه آموزش سیما پلان های ماندگار از صحن انقلاب حرم رضوی در «کرامت رضوی» «سفر برق» به شبکه مستند سرپرست شبکه آموزش سیما منصوب شد فصل جدید «تا نیایش» از حرم مطهر ضامن آهو «پهلوانان» در شبکه قرآن شبکه ورزش همراه با بلند قامتان در لیگ ملت های والیبال نقد و بررسی «مست عشق» در «هفت» بررسی فلسفی فیلم «اینسپشن» در برنامه «امتداد» بلند قامتان جمهوری اسلامی ایران در «کافه مستند» «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح و وصف امام رضا (ع) مرکز سیمرغ، میزبان مدیران ارشد مرکز طرح، برنامه و بودجه سازمان صدا و سیما مراسم عروسی موضوع برنامه «بیا وسط» شد نقش آفرینی روابط عمومی سیما در دوره تحول بازدید مدیر شبکه نسیم از نمایشگاه کتاب تهران آخرین هفته اردیبهشت ماه و فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما/ نمایش فیلم هایی به رنگ استکبار ستیزی از قاب تلویزیون فیلمی درباره همایون همتی استاد برجسته ادیان عرفان در شبکه چهار «آقای قاضی» به شبکه دو آمد «مثبت آموزش» به سوالات دانش آموزان پاسخ می دهد جشن بزرگ امام رضایی ها از قاب شبکه تهران «روز، زندگی، بهار» با «پا به ماه» به شبکه دو می آید «سارا و سامان ۳» در قاب شبکه پویا مجموعه «پشت پرده» از قاب شبکه دو روایتی از زندگی آیت الله العظمی «محمدتقی بهجت» در شبکه قرآن خانواده‌ای از غزه مهمان «نوسان» / خانه‌مان را دوباره خواهیم ساخت فیلمی با بازی مل گیبسون روی آنتن شبکه نمایش پخش مسابقات تکواندو قهرمانی آسیا از شبکه ورزش «بدل» شبکه سه در راه آنتن «عکاس حرم» به شبکه یک سیما رسید سریال جدید درام و معمایی «دکل» در شبکه چهار از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد «دیدی نو» روی آنتن شبکه نسیم بعد از خواندن بسوزان یک سریال «ناگهانی» از شبکه تماشا طنین قدم های دلاوران شاهنامه در مجله هنری «بوم» آیین خطبه خوانی ۲ هزار نفری بانوان در حرم بانوی کرامت «نورا» سراغ موسیقی کی پاپ رفت

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها