مشاهده خبر

چهار شنبه 24 اسفند 1401 - 11:37:58

نوروز 1402 با برنامه های متنوع مرکز پویانمایی صبا

مرکز پویانمایی صبا با تولید ویژه برنامه های جذاب و متنوع ، نوروز 1402 میهمان مخاطبان شبکه های مختلف سیما خواهد بود.

3

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، 

این مرکز  14 عنوان مجموعه و سریال جدید (به مدت کل 3387 دقیقه) و حدود 56 ساعت برای نوروز 1402  به شرح ذیل تدارک دیده است .
* «پهلوانان» عنوان مجموعه انیمیشنی از مرکز پویانمایی صبا است که سری جدید  آن در 7 قسمت 30 دقیقه ای برای پخش در نوروز 1402 تهیه و تولید شده است.
سری جدید «پهلوانان» به نویسندگی و کارگردان سیاوش زرین آبادی آموزه های اخلاقی را در لفافه و در بستر مضامین طنازانه روایت می کند. پویانمایی «پهلوانان» در سری جدید خود از نظر تکنیکی و پردازش مدل‌ها ارتقاء پیدا کرده است.
موضوع قصه‌های این انیمیشن در بستر مسائل و چالش‌های اخلاقی و انسانی شکل گرفته بنابراین مضامین و ساختار روایی و محتوایی آن بدون زمان و مکان هستند و به دوره‌ی تاریخی خاصی تعلق ندارند. از این نظر مخاطب به راحتی می تواند با قصه‌ها، شخصیت‌ها و چالش‌های پهلوانان ارتباط برقرار کند. بر اساس مستندات تاریخی، یاران پوریا ضمن قرارگرفتن در میان طبقه متوسط شهری، همگی اهل کار و کاسبی بوده اند و فتوت‌نامه‌های به یادگار مانده از مشاغل مختلف در روزگار گذشته در زمره دستاوردهای آنان به شمار می رود. همچنین کاراکتر پوریا در «پهلوانان» شغل پدری یعنی آهنگری را پیشه کرده که تا حدودی با مستندات تاریخی در مورد این شخصیت وفق دارد.

* مجموعه جدید «گنجینه» که نوروز 1402 به روی آنتن می رود در 6 قسمت 23 دقیقه ای به تهیه کنندگی و کارگردانی صمد غلام زاده تهیه و تولید شده است.
در خلاصه داستان این مجموعه آمده است: حاکمی زندگی می کرد که علاقه زیادی به جمع آوری ثروت داشت. یک روز خزانه دار به او خبر می دهد که طلاهای خزانه کم شده است. حاکم دلیلش را می پرسد خزانه دار می گوید خودتان از ان محل دستور می دادید انها را به مردم بدهم. همگی به ان محل می روند. حاکم در هوای طوفانی بر اثر سقوط درخت به حالت فراموشی می رود و ... .
گفتنی است یک نسخه سینمایی هم از این مجموعه تهیه و تولید شده است که نوروز امسال به روی آنتن می رود.

* مجموعه جذاب دیگر که نوروز امسال به روی آنتن می رود و برای مخاطبین عام تولید شده مجموعه «شکرستان» است که سری جدید آن در 26 قسمت 15 دقیقه ای با تکنیک کات اوت آماده پخش می باشد.
«شکرستان» از قدیمی ترین و پرطرفدارترین انیمیشن‌های ایرانی است که تا کنون حدود 350 قسمت از آن تولید و پخش شده است. این مجموعه پویانمایی که همه عناصر آن برگرفته از فرهنگ، آداب و رسوم، ظرفیت‌های هنر ایرانی است به تهیه کنندگی سید مسعود صفوی و در مرکز پویانمایی صبا تولید شده است.
این مجموعه، با سبک قصه گویی اصیل ایرانی با استقبال خوبی همراه بوده و تاکنون به زبان‌های عربی، انگلیسی و زبان برخی از کشورهای آسیای جنوب شرقی دوبله شده است. شکرستان اول با روایت زنده یاد مرتضی احمدی آغاز شد و پس از آن سید شهاب حسینی و علی همت مومی وند روایت قصه‌های آن را بر عهده گرفتند.

*فصل جدید «مثل نامه» در 25 قسمت 13 دقیقه ای برای مخاطبان کودک تهیه و تولید شده است.
«مثل‌نامه» نگاهی به حکایت‌های کهن ایرانی دارد و در آن متون منظوم و منثور به زبان آشنای رنگ و تصویر در آمده است. این مجموعه با رویکرد بازگویی و مرور ضرب‌المثل‌های قدیمی ایرانی، هربار یک ضرب‌المثل را با زبانی شیرین بهانه داستان خود می‌کند، و در هر قسمت قصه‌ای را بیان می‌کند و در دل هر قصه به ضرب‌المثلی مناسب و ارزشمند اشاره دارد که در حقیقت اساس قصه بر پایه همین ضرب‌المثل است. هر قصه برای خود دارای شخصیت‌ها و قهرمانانی است که با شکل و روایت قصه دیگر متفاوت است و داستان توسط دو پرنده شانه ‌به ‌سر و زاغو برای مخاطب روایت می‌شود.

* مجموعه «خروس زیرک، روباه کلک» در 13 قسمت12 دقیقه‎ای برای مخاطبان کودک تولید شده است.
حکایت«خروس زیرک، روباه کلک» داستان مزرعه مادر بزرگي به نام گل بي بي است. گل بي بي يك زن روستايي مهربان و داناست و قصه ها و پندهای بسياري بلد است. اين مادر بزرگ يك خروس به نام دُم طلا، يك سگ به نام اَبري، يك بز به نام شنگول و يك مرغ به نام حنا دارد. البته يك روباه هم در جنگل زندگي مي كند كه هر بار كلكي سوار مي كند تا بتواند دم طلا را شكار كند. در جريان بگير و ببندهاي روباه و خروس، هر دفعه اتفاقي مي افتد و مادر بزرگ با پند و اندرز و داستان هاي کهن ایرانی، حيوانات مزرعه را هوشيار مي كند تا راه درست زندگي را پيدا كنند و فريب روباه كلك را نخورند.

 * مجموعه دیگر که نوروز امسال به روی آنتن می رود و برای مخاطبین خردسال تولید شده «فینگلیا » به کارگردانی و تهیه کنندگی کاوه کنعانی است. در فصل جدید «فینگلیا» موضوعاتی چون توجه کافی و درست به محیط اطراف، احترام به محیط زیست، اخلاق و رفتار اجتماعی، صرفه جویی در مصرف آب و برق و آشنایی با زلزله بررسی می‌شوند و بنا به شرایط و نیازهای این انیمیشن به مباحث بهداشت فردی، اجتماعی و چندین مورد تربیتی و آموزشی مخصوص این گروه سنی توجه می‌شود.
«فینگلیا» به جهت جذب مخاطب کودک و باورپذیر نمودن قصه ها و موضوعات خود به هر یک از شخصیت‌ها، در کنار حفظ نمودن ویژگی های حیوانی، تا حدودی بُعد انسانی بخشیده است. به طور مثال کلاغک (که یک کلاغ کوچک است و از همه شخصیت ها سنش کمتر است) با توجه به هویت حیوانی اش توان رازداری ندارد و یا هر چه پیدا می کند فکر می کند مال خودش است و یا هنوز فکر می کند برای دستیابی به خواسته هایش می تواند از گریه کردن کمک بگیرد و به همین صورت تمام کاراکترهای این مجموعه متشکل از حیوانات مختلفی است که ضمن بهره گیری از هویتی نزدیک به انسان ها، از ویژگی‌های مختص به خود برخوردار هستند.

* فصل جدید «جنگل فندق» که در 26 قسمت 12 دقیقه ای برای مخاطبان خردسال تهیه و تولید شده است. در تولید این مجموعه انیمیشن سعی شده فردیت خلاق کودک زیر سوال برده نشود و مولفه‌های مهم و تاثیرگذاری همچون همفکری و مشورت با والدین و همچنین ارتباط گیری صحیح و مطلوب با همسالان برای مخاطب کودک به گونه‌ای داستان وار توام با تصاویر زیبا روایت شود و به طور کل مهمترین هدف ساخت جنگل فندق اهمیت و جایگاه خانواده و همچنین ترویج بیشتر مبحث اتحاد و تعامل اعضای خانواده با یکدیگر در دستیابی به موفقیت ها است.

* سری جدید مجموعه «چیا» در 26 قسمت 7 دقیقه ای برای مخاطبین خردسال تهیه و تولید شده است.
این مجموعه به صورت اپیزودیک با تکنیک کات اوت، و برای اولین بار در تلویزیون در ابعاد 4K تولید شده است.
در تمامی قسمت‌های مجموعه «چیا»، برای حل یک مشکل و یا کشف یه موضوع جدید، به همراه شخصیت‌های اصلی قصه وارد دنیایی خیالی می‌شود. این دنیای خیالی قواعد و قوانین جدیدی دارد که سقف آن تخیل کودکانه است. در این مجموعه تلاش شده فارغ از توانایی‌های فنی در خلق تصاویر جذاب، قصه‌ها، به عنوان نقطه شروع و بنیان اصلی مجموعه، مورد توجه ویژه قرار گیرند. تجربیات شخصی و واقعی نویسندگان در مسایل مختلفی که در انیمیشن «چیا» به آن‌ها پرداخته می شود، مهم‌ترین سرمایه داستان است.
«چیا» روایت موضوعات و اتفاقات واقعی دنیای امروز خردسالان و کودکان است. در این مجموعه سعی شده است علاوه بر روایت داستان هایی شیرین، حس نوع دوستی مهربانی و کمک به یکدیگر ترویج داده شود. همچنین توجه بسیار زیاد به اخلاقیات و حسن رفتار در داستان ها باعث می شود تا مخاطبان این مجموعه (خردسالان) به اهمیت و تربیت آن توجه کنند و تاثیر بپذیرند.
همچنین مخاطب این مجموعه با عمل و عکس العمل در محیط پیرامونی خود مانند: جاذبه، ماه، تاریکی و مکان های مختلف و شرایط آنها آشنا می شود و با موضوعات اخلاق مدارانه مبتنی بر تکنیک و طنز وارد دنیای آنها می شود.

* برنامه «قصه های ریرا» برای مخاطبان خردسال تولید شده در 26 قسمت 9 دقیقه ای می باشد.
ریرا هر روز با سؤالات متفاوتی در دنیای اطراف خود روبه‌روست. او و دوستانِ هم سن و سالش در هر قسمت از این مجموعه با مسئله‌ای مواجه می‌شوند. آنها ابتدا مسئله را با ذهنیت کودکانۀ خود برانداز کرده و در طول داستان متوجه اشتباهات و توانایی خود می‌شوند.
طرح‌های ساده و بی‌نقش و نگار، رنگ‌های یک‌دست و فرم‌های ساده و بدون جزئیات، در حد درک خردسالان، این مجموعه را برای آنها جذاب می‌کند. این مجموعه که از نگاه یک بچه به دنیای بیرون می‌پردازد، می‌تواند دنیای ذهنی خردسالان را برای پدرها و مادرها ملموس‌تر کند. اتفاقاتِ داستان توسط یک گوینده (نریتور) دنبال می‌شوند.

* سری جدید «فرآیند» در 26 قسمت 13 دقیقه ای برای مخاطبین کودک و نوجوان  تولیده شده است.  انیمیشن «فرآیند» با کمک برنامه های مستند علمی و آموزشی رئال و استفاده از یک کاراکتر جذاب انیمیشنی، تلاش می کند تا طیف متنوعی از موضوعات علمی و آموزشی نظیر علوم و فنون مهندسی، نجوم، دانستنی های پزشکی، صنعت، باستان شناسی، شگفتی های آفرینش، طبیعت، حیات وحش و غیره ... به مخاطب خود ارائه کند.
در این مجموعه شخصیت طراحی شده انیمیشن در قالب مجری متناسب با گروه سنی کودک و نوجوان و با توجه به ذائقه و سلیقه مخاطب، وارد یک برنامه مستند علمی با تصاویر بسیار جذاب و دیدنی می شوند و مطالب آموزشی با زبان ساده را بازگو می کنند. به عنوان مثال  ترسیم و مصور نمودن مراحل تولید هواپیما به همراه بیان مطالب جذاب پیرامون همین موضوع از جمله سفرهایی است که مخاطب کودک و نوجوان را به سمت خود ترغیب می کند. ناگفته نماند این مجموعه انیمیشن که متناسب بامیزان درک مخاطب و سطح دانش او نسبت به موضوع و محتوای اثر تولید شده است ، برای تاثیر گذاری بیشتر از یک منبع برای ارائه مطالب و گفته های خود استفاده نکرده بلکه از منابع های معتبر و مختلف هوایی و فضایی به صورت تصویری بهره گرفته است.

* مجموعه جذاب « نقاش کوچولو» به تهیه کنندگی و کارگردانی بابک نظری برای مخاطبین خردسال در 26 قسمت 9 دقیقه ای تهیه و تولید شده است. در این مجموعه سعی شده تا بر اساس نقاشی های یک کودک که نسبت به دنیای پیرامونش کشیده و جان بخشیده می شوند، قوه تخیل، خلاقیت و نوآوری در کودکان بیش از پیش شکل گیرد و شکوفا شود.
در سری جدید این مجموعه پویانمایی که در آن یک کودک خردسال با نقاشی کردن جنگلی با حیوانات کوچک و بزرگ و پویا نمودن آنها توسط قوه تخیل و خلاقیت خود سعی می کند با قصه گویی و گشت و گذار در این جنگل و برقراری ارتباط با حیوانات آن دنیای پر شور و نشاط و رنگارنگی را برای مخاطب کودک و خردسال رقم بزند.

* مجموعه برنامه‌های «ماهی بادکنکی» که در 13  قسمت 12 دقیقه ای برای رده سنی کودک تهیه و تولید شده است.
این سری از برنامه بیشتر به موضوعات سبک زندگی و بررسی و تبیین نقش خانواده در زندگی فرزندان، همین طور نقش فرزندان در همراهی با خانواده، حل مساله، تفکر نقادانه، مدیریت استرس، مدیریت خشم، مثبت اندیشی و همچنین موضوعاتی در بحث اهمیت دفاع ازسرزمین و زبان مادری و همبستگی در مقابل بیگانه و از خود گذشتگی و ....... می پردازد.

* «آقا معلم و بچه ها» در 13 قسمت 11 دقیقه ای برای مخاطبین کودک تهیه و تولید شده است، آقا معلم بچه ها سعی دارد قصه ها و روایت های مشترکی که برای کودکان در طول زندگی رخ می دهد را به بهانه معرفی روستا برای کودکان بازگوکند و علاوه بر تعامل کودکان با یکدیگر به تعامل دانش آموزان با معلم به عنوان یک الگوی قابل رجوع نیز می پردازد. در هر قسمت این مجموعه موضوعی انتخاب شده و با گفتمان دو طرفه معلم و شاگرد روایت می شود. قهرمان داستان این انیمیشن، معلمی است که محل رجوع تمام مشکلات بچه ها و فصل الخطاب روایت هاست.
در سری جدید تلاش شده است به  ظرفیت‌ روستاها به عنوان سرمایه‌ای در راستای پیشرفت و توسعه کشور در عرصه‌های مختلف نگاه شود.که از مهم‌ترین آنها می توان به نقش مناطق روستایی در توسعه صنعت گردشگری و جذب گردشگر به ایران اشاره نمود که در قسمت‌های زیادی از این انیمیشن به آن پرداخته شده است. همچنین در راستای همین موضوع، در برخی از قسمت‌های «آقامعلم و بچه ها» به مقوله رسانه‌های دیجیتال نیز به عنوان ابزار مناسب در توسعه روستا و فضایی برای جذب گردشگر پرداخته شده است.

*مجموعه جذاب دیگری که نوروز امسال به روی انتن می رود مجموعه «جوانمردان» است. این مجموعه در 13 قسمت 22 دقیقه ای و تیتراژ پایانی آن با صدای سالار عقیلی و تهیه کنندگی الهام ابراهیمی تهیه و تولید شده است.
مجموعه «جوانمردان» روایتی از تاریخ ایران است که مغول ها با ایرانیان وارد جنگ شدند. در جریان این نبردها، سرداران ایرانی دلاوری ها و مقاومت هایی از خود نشان می دهند که درقالب پویانمایی، ایجاد حس فتوّت، جوانمردی، دلاوری و میهن دوستی را با انگیزه‌های ملی، مذهبی و حماسی به نمایش می گذارد.
انیمیشن «جوانمردان» حکایت دلاورانی با ایمان است که دائماً با اشغالگران میهن خود در حال جنگ و دفاع هستند.
شهاب الدین، دلاور ایرانی، عزم خود را جزم و درکنار یاران خود که سودایی جز دفاع از دین، وطن و مردم ندارند با افراشتن پرچم جوانمردی و عدالت خواهی، به مبارزه با دشمنان می پردازند. قهرمانانی چون حکیم، مراد، سارا، سینا، برزین، برزو، امید، مهران، دال و درکنار شهاب الدین با تایمان، باید به همراه مزدورانی وطن فروش داخلی مثل خواجه و انبوه سربازان مغول به نبرد می پردازند.

انتهای پیام/ن

 

آخرین اخبار

بررسی و تبیین موضوع "اخلاق در انتخابات" «آقا رشید» مهمان شبکه نسیم شد سیمای انتخابات و مناظره های تلویزیونی پخش بازی هلند و لهستان از شبکه ورزش عیدانه سینمایی تلویزیون در عید قربان قدردانی ستاد مبارزه با مواد مخدر از مسابقه «سرنخ» شبکه نسیم پخش «مناظره های تلویزیونی» نامزدهای ریاست جمهوری برای ناشنوایان ملاقات با آرسن «لوپن» در شبکه تماشا مسابقات امروز فوتبال یورو ۲۰۲۴ عید سعید قربان، همراه با برنامه‌های تلویزیون پخش سریال «لوپن» و «جواهری در قصر» از شبکه تماشا بازپخش برنامه های تبلیغاتی نامزدهای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری «سفر بزرگ» در شبکه نمایش ساعت برگزاری مناظره آخر تغییر کرد برنامه نامزدهای ریاست‌جمهوری در حوزه سلامت از قاب شبکه سلامت «ای برادر کجایی؟» در شبکه نمایش «مهدی خسروی» مجری مناظره‌های انتخاباتی شد فصل پنجم «بزرگراه همت» به آنتن افق رسید پرواز «بادبادک» در شبکه تهران برنامه تبلیغات انتخاباتی نامزدها شنبه ۲۶خردادشبکه جهانی جام جم نمایندگان نامزدهای ریاست جمهوری مهمان برنامه «تهران ۲۰» می شوند اطلاعیه شورای ورزش سازمان صداوسیما مسابقات امروز فوتبال یورو ۲۰۲۴ پخش «بزرگ راه همت» و «برسد به دست رئیس جمهور» این هفته از شبکه افق طنین دعای پرفیض عرفه از قاب تلویزیون بدون تعارف با نامزدهای ریاست جمهوری میزگردهای اقتصادی نامزدهای ریاست جمهوری روی آنتن شبکه جهانی جام جم پخش برنامه های انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری چهاردهم از شبکه جهانی جام جم بررسی «کارنامه سه ساله» با حضور روح‌الله سهرابی/ «عطرآلود» نقد و بررسی می‌شود اشکان دژاگه و خداداد عزیزی در برنامه «یورو ۲۴» شبکه ورزش نظرسنجی‌هایی که در فضای مجازی به رسانه ملی نسبت داده می‌شوند، صحت ندارند «سیمای انتخابات» در رسانه ملی پخش ویژه برنامه «کوی محبت» در رثای امام باقر(ع) سفر «تهرانگرد» به شهرستان پردیس/ گشت و گذار در روستای تاریخی گل خندان ارتقای سطح نخبگی و کارشناسی سؤالات مناظره‌ها زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود میزگردهای اقتصادی نامزدهای ریاست جمهوری روی آنتن شبکه یک سیما شما و سلامت انتخابات در فضای مجازی پخش میزگرد فرهنگی نامزدهای چهاردهمین دوره ریاست جمهوری از شبکه دو سیما چهارمین هفته خرداد ماه همراه با فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید «مهمان ناخوانده» در پا به ماه روی آنتن شبکه دو سیما «آرمان» با موضوع چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری «شب شکار» در شبکه تهران «زندانی اسپانیایی» در شبکه نمایش «معماهای فرید» در قاب شبکه دو «دومینو» با موضوع همزیستی انسان و سگ روی آنتن می‌رود پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها