مشاهده خبر

یک شنبه 28 اسفند 1401 - 14:4:8

شبکه افق همراه مردم در نوروز 1402

شبکه افق سیما با مجموعه‌ای از تولیدات جذاب در ایام نوروز 1402 مهمان خانه مخاطبین شده است.

0

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، 

نوروز سال 1402 به دلیل هم زمانی با ماه مبارک رمضان باعث شده تا برنامه‌های نوروزی رسانه ملی رنگ و بوی معنوی به خود بگیرد.
شبکه افق سیما نیز از این مقوله مستثنی نیست و مجموعه‌ای از برنامه‌های متنوع را در جدول پخش برنامه‌های خود قرار داده است. این برنامه‌ها مجموعه‌ای از فیلم‌های سینمایی، مجموعه‌های مستند، مسابقه، برنامه تلویزیونی و... است که در ادامه آنها را با هم مرور می‌کنیم.

سین هشتم
ویژه برنامه نوروزی سین هشتم با اجرای سید حسین حسینی و آرمان غفاریان بر روی آنتن میرود
عیدانه شبکه افق از 27 تا ۲۹ اسفند هر شب ساعت ۲۱ به‌ صورت زنده از شبکه افق پخش خواهد شد و در شب عید تا لحظه تحویل سال ادامه دارد.
همچنین «چهره ماندگار فرهنگ و جهاد»، «چهره مردمی» ، «چهره پیشرفت و افتخار»  بخش های ویژه‌ای از برنامه امسال است که به معرفی و تجلیل ازچهره های مردمی، فرهنگی و جهاد و پیشرفت افتخار ملی میپردازد.
این برنامه با دعوت از چهره‌های مردمی، هنرمندان، ورزشکاران، گفتگوهای ویژه و سایر بخش‌های متنوع در تلاش است با خلق لحظاتی شیرین و به یادماندنی به استقبال نوروز 1402 برود.
نظرسنجی «محبوب ترین سرود های سال» عنوان قسمت دیگری است که در این ویژه‌ برنامه شاهد آن خواهیم بود. بینندگان برای شرکت در این نظرسنجی می‌توانند سه سرود محبوب خود را به سامانه 100085 پیامک و در قرعه کشی ده کمک هزینه سفر به مشهد مقدس شرکت نمایند.

قدسنا غریب
سریال " غربت فلسطین " محصول کشور سوریه در سال 2005 به کارگردانی «حاتم علی» است که در جدول پخش برنامه‌های نوروزی شبکه افق قرار گرفته است.
سریال به وقایع قبل از اشغال فلسطین یعنی استعمارِ استعمار گر پیر انگلیس و سپس فراهم شدن مقدمات اشغال فلسطین توسط یهودیان می پردازد که طی آن استعمار پیر انگلیس با عوامل و عمال خود زندگی را بر مردم فلسطین تنگ کرده تا یهودیان بتوانند در آنجا مسکن گیرند. در این میان و درنقطه ی مقابل نیز مردم رنج دیده و ستم دیده از ظلم انگلیس، مبارزات را آغاز کرده و تا حد توان خود از پیشروی و اشغال اراضی و خانه های خود جلوگیری می کنند اما در نهایت به علت عدم وجود قدرت و نداشتن سلاح ، بالاجبار مجبور به ترک خانه و کاشانه خود شده تا در اردوگاه ساکن شوند.
در خلاصه داستان این سریال آمده است: علی شیخ یونس پس از گرفتن مدرک دکترا از یکی از دانشگاه های آمریکا به روستای زادگاهش در فلسطین بازمی گردد. او گذشته و مبارزات برادرش احمد شیخ یونس معروف به ابوصالح را به یاد می آورد و تعریف می کند. سال 1933 میلادی در دوران قیمومت انگلیس بر فلسطین خانوادۀ شیخ یونس از بی عدالتی و استثمار طولانی در تمام زمینه های زندگی خود رنج می برند. در سال 1936 میلادی و پس از مهاجرت یهودیان، ابوصالح به رهبر انقلابی تبدیل می شود. عَبِد همسر خضره تنها دختر خانواده، در مبارزات شهید می شود. مبارزات ادامه می یابد تا این که انگلیس در سال 1947 میلادی مسؤولیت ادارۀ فلسطین را به سازمان ملل متحد واگذار می کند. در سال 1948 میلادی موجودیت کشوری به نام اسرائیل اعلام می شود و جنگ اعراب و اسرائیل رخ می دهد. بعدها فلسطینی ها به اردوگاه ها رانده می شوند و حوادث بعدی اتفاق می افتد.
علاقه‌مندان می‌توانند این سریال 30 قسمتی در ایام نوروز هر شب سال 23 و تکرار آن روز بعد ساعت 11 مهمان خانه مخاطبین عزیز خواهد بود.

رخداد
سری جدید مسابقه تاریخی سیاسی رخداد یکی از ویژه‎‌های شبکه افق سیما در ایام نوروز است.
مخاطبین عزیز می‌توانند این مسابقه را در ایام سال نو هر روز ساعت 21 و تکرار آن را روز بعد ساعت 8 و 15 تماشا کنند.

انارستان
به دلیل هم زمانی ایام نوروز با ماه مبارک رمضان همچون سال‌های گذشته برنامه انارستان در حوزه طب سنتی بر آنتن شبکه افق نقش خواهد بست.
در ویژه برنامه انارستان به مناسبت ایام ماه مبارک رمضان موضوعات طب سنتی مرتبط با ماه مبارک مطرح خواهد شد.
علاقه‌مندان می‌توانند این برنامه را از سوم فروردین هر روز ساعت 16 و تکرار آن را روز بعد ساعت 9 صبح تماشا کنند.

فامیل‌بازی
مسابقه فامیل‌بازی هم که در طول سال در جدول پخش برنامه‌های شیکه افق قرار داشته است، در ایام نوروز نیز با بخش‌های متنوع و مسابقه‌ای جذاب بین اعضای خانواده مهمان خانه مخاطبین خواهد شد.
علاقه‌مندان می‌توانند این مسابقه را در ایام نوروز هر روز ساعت 22 و تکرار آن را روز بعد 7 صبح تماشا کنند.

یکی از میان جمع
مستند «یکی از میان جمع» یکی دیگر از تولیدات شبکه افق سیما است که در ایام نوروز پخش می‌شود.
این مجموعه مستند به تهیه‌کنندگی مهدی محمد خانی و کارگردانی امیر نصیری تولید شده و در هر قسمت به سراغ یک کنشگر فعال اجتماعی می رود که فارغ از امور روزانه به دنبال دغدغه های فرهنگی و دینی و اجتماعی هستند و در این مستند هر قسمت روایتگر زندگی یکی از این افراد هستیم.
«یکی از میان جمع» در 5 قسمت تولید شده است.
علاقه‌مندان می‌توانند این مجموعه مستند را در ایام نوروز پنجشنبه و جمعه ساعت 19:30 تماشا کنند.

سرزمین ستاره‌ها
مستند «سرزمین ستاره‌ها» یکی دیگر از تولیدات شبکه افق سیما است که در ایام نوروز پخش می‌شود.
این مجموعه مستند به تهیه‌کنندگی علی اصغر سلطانی‌نژاد و کارگردانی مسعود زارعیان تولید شده و سفرنامه سه قاری بین المللی قرآن است که هر سه برادر هستند و به همراه هم با ماشین آفرود عازم شهرهای ایران می‌شوند.
در این سفر که فضای شاد و قرآنی همراه با اتفاقات در مسیر سفر را روایت می‌کند در هر شهر به دنیال قاریان و حافظان برجسته همان شهر می‌روند و یک روز را با او سپری می‌کنند.
«یکی از میان جمع» در 13 قسمت 50 دقیقه‌ای تولید شده است.
علاقه‌مندان می‌توانند این مجموعه مستند را در ایام نوروز پنجشنبه و جمعه ساعت 19 و تکرار آن را روز بعد ساعت 9:30 تماشا کنند.

ماندگار
مستند «ماندگار» یکی از تولیدات شبکه افق سیما است که در ایام نوروز پخش می‌شود.
این مجموعه مستند به تهیه‌کنندگی و کارگردانی میلاد مولازاده تولید شده و در هر قسمت تلاش می‌کند تا آثار ماندگار سینمایی، سریال و... که همچنان در اذهان مخاطبان به یادگار مانده است را مورد بحث و بررسی قرار دهد.
«ماندگار» در 13 قسمت 52 دقیقه‌ای تولید شده است.
علاقه‌مندان می‌توانند این مجموعه مستند را در ایام نوروز هر روز ساعت 20 و تکرار آن را روز بعد 10 تماشا کنند.

ایران‌نامه
«ایران‌نامه» نام مجموعه مستند تولیدی و جدید شبکه افق با رویکرد اقتصادی و گردشگری است که بر اساس کتاب سفرنامه جمشید حقگو تولید شده.
این مجموعه مستند در 10 قسمت 42 دقیقه‌ای به تهیه‌کنندگی محمد تقی رحمتی ساخته شده است.
علاقه‌مندان می‌توانند این مجموعه مستند را در ایام نوروز شنبه تا چهارشنبه هر روز ساعت 19 و تکرار آن را روز بعد 5 تماشا کنند.

فیلم‌های سینمایی
شبکه افق سیما علاوه بر تمام برنامه‌هایی که به آنها اشاره کردیم تا 29 اسفند مجموعه‌ای از فیلم‌های سینمایی روز جهان همچون « پرستار خوب، خیانت، نبرد در دریاچه چانگچین و...» را نیز برای مخاطبین عزیز در نظر گرفته است.
علاقه‌مندان می‌توانند برای همراهی با بخش سینمایی در ایام نوروز هر روز ساعت 13 پای گیرنده‌های خود باشند.

انتهای پیام/ن

آخرین اخبار

امید آفرینی به جوان ایرانی «وعده صادق» در شبکه نسیم پخش فیلمی با بازی دی‌کاپریو در شبکه نمایش لحظه به لحظه «نوسان» با «وعده صادق» جلوه های شکوهمندانه «وعده صادق» در قاب تلویزیون پخش دیدار یک چهارم نهایی لیگ برتر بسکتبال از شبکه ورزش پخش «سرزمین شعر» با محور مقاومت زنان و کودکان غزه «هناس» امشب در قاب شبکه یک «وعده صادق» در شبکه تهران «وعده صادق» در جام جم چشم هند به «ببعی» و «کارتونی ها» روشن می‌شود «قصه‌های ریرا» برای خردسالان ویژه برنامه «وعده صادق» در قاب شبکه قرآن ومعارف سیما شرح حال عارفی گمنام در مستند «ملکوتیان» زندگی یک فوتبالیست روی آنتن شبکه نمایش برنامه های متنوع شبکه قرآن ومعارف سیما برای بینندگان رسانه ملی بررسی حملات پهبادی و موشکی ایران علیه رژیم صهیونیستی در شبکه دو تداوم پخش مسابقه «قرآنی ها» از شبکه قرآن و معارف سیما «خانه» با اجرای امیرمحمد زند از امروز در شبکه یک مستند «سفرقند» در شبکه قرآن آغاز فصل جدید «تهران بیست» از امشب بازگشت «مدار بسته» به آنتن شبکه دو سیما با حضور یک قهرمان کشتی مستند «در امتداد مرز» از قاب شبکه تهران رونمایی از تیزر جذاب چالش مسابقه «خانه» «خط رو خط» در شبکه نسیم اسرار «تنهاترین نهنگ، در جستجوی نهنگ 52» از قاب شبکه تهران «بید مجنون» در قاب نمایش از ماجرای مستعان تا آب سیستان در فصل دوم «بی واسطه» «مشاور» به شبکه دو می‌آید چگونگی مواجهه با تله های ذهنی؛ درسی متفاوت در «مدرسه جنگلی» «شکرستان» در قاب شبکه یک ادامه جشنواره فیلم های سینمایی شبکه تهران تا آخر فروردین «نون خ» به دنبال نشان دادن زیبایی های اقوام است/توضیح درباره یک سکانس جشن بزرگ عید فطر با شب روشنی در آذربایجان غربی بازدید رئیس رسانه ملی از برنامه «پناه» آسیب‌شناسی کار خیر در مستند «محروم از خورشید» / اصلاح فرهنگ نیکوکاری رضایت رهبر معظم انقلاب از عملکرد رسانه ملی نمایی از «گوشه ی ابروی ماه» پخش دیدار پاری سن ژرمن - بارسلونا در برنامه «ورزش فراتر» کوشش گسترده رسانه ملی برای طراحی مناسب برنامه‌های ماه رمضان و نوروز بازدید ۱۰۰ میلیونی تلاوت قاری نوجوانِ برنامه «محفل» در شبکه‌های اجتماعی تنوع شاعران و مضامین، امتیاز «سرزمین شعر» سه پویانمایی جدید به زودی در قاب سیما همسفر دانش آموز راسل و آقای پندلتون پویش زندگی با آیه ها ۱۰ میلیونی شد داستان های «پدینگتون» را در شبکه آموزش سیما ببینید داستان های مدرسه و قصه های مجید در شبکه آموزش بازدید رئیس رسانه ملی و معاون سیما از برنامه «سحرنشینی» عید فطر «از مامان بگو» «جشن بزرگ ایران سرود» در شبکه امید

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها