مشاهده خبر

چهار شنبه 2 فروردین 1402 - 13:3:43

اعلام ویژه برنامه های رمضانی تلویزیون

در بهار قرآن، شبکه های تلویزیون برنامه‌های ویژه‌ای را برای سحر، افطار، مناجات‌خوانی و سخنرانی ماه مهمانی خدا در نظرگرفته اند.

1

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، 

ویژه برنامه‌های سحرگاهی، افطاری، مناجات‌خوانی و ... از جمله تدارکات شبکه های سیما برای ماه مبارک رمضان است.

 

*** شبکه یک سیما

شبکه یک در سحرگاهان ماه مبارک رمضان با ویژه برنامه «ماه خدا» به صورت زنده تا لحظات ملکوتی اذان صبح مهمان خانه های روزه داران خواهد بود. این برنامه امسال نیز با اجرای حسن سلطانی پخش می شود.

شبکه یک در لحظات ملکوتی افطار برنامه «مردم دوست داشتنی» را برای پخش تدارک دیده است که به صورت زنده روانه آنتن می شود.

ترتیل خوانی جزء قرآن کریم هر روز ساعت 6 صبح به صورت زنده از حرم مطهر امام رضا (ع) پخش می شود. آیت الله مصباح یزدی درباره موضوع عبرت های بنی اسرائیل سخنرانی خواهد کرد. مناجات خوانی هم با صدای حاج منصور ارضی و حاج مهدی سلحشور (ضبطی) ساعت 2 بامداد به روی آنتن این شبکه می رود.

شبکه یک سیما برنامه «کلمه» را درخصوص مباحث معرفتی با اجرای وحید یامین پور پخش می کند.

درس هایی از قرآن همراه با تلاوت مجلسی و «آفتاب شرقی» با کارشناسی حجت الاسلام فلاح زاده از این شبکه پخش خواهد شد.
 

*** شبکه دو سیما 

ویژه برنامه سحرگاهی «صبح روز بعد» با اجرای فرزاد جمشیدی به صورت زنده هر سحرگاه از ساعت 4 تا 6 پخش می شود.

این شبکه ترتیل خوانی کلام الله را از حرم احمدبن موسی کاظم (ع) )شاهچراغ( هر روز برای روزه داران به روی آنتن می فرستد. حجت الاسلام حسین انصاریان هم از حسینیه همدانی ها هر روز ساعت 6 صبح سخنرانی می کند که تکرار آن بعد از اذان ظهر است.

 مناجات خوانی حاج محمود کریمی به صورت زنده از ساعت 15 دقیقه  بامداد از حرم شمس الشموس علی ابن موسی الرضا (ع) پخش می شود.

شبکه دو برنامه «دورهمی» را برای پخش در شبانگاه های ماه مبارک رمضان در نظر گرفته است

شبکه دو همچنین یک برنامه تولیدی با عنوان «چند روایت معتبر» را پخش می کند. 

*** شبکه سه سیما 

شبکه سوم برنامه «ماه من» را با کارشناسی حجت الاسلام پناهیان، آقامیری و خضری  برای روزه داران ماه خدا تدارک دیده است.

برنامه «محفل» شبکه سه با اجرای رسالت بوذری و با پنج کارشناس حامد شاکر نژاد، احمدابوالقاسمی، حجت الاسلام قاسمیان، حسنین حلو از عراق و رضوان درویش از سوریه در هنگام اذان مغرب به روی آنتن می رود.

ترتیل خوانی این شبکه از حرم حضرت معصومه (س) زنده و مستقیم با تفسیر کوتاه حجت الاسلام دکتر محمد حاجی ابوالقاسم ساعت 14و سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین دکتر ناصر رفیعی ساعت 10 صبح از حرم حضرت معصومه(س) پخش می شود.

«ابد» با موضوع یادآوری مرگ و میان برنامه های احکام به زبان ساده نیز از دیگر برنامه های شبکه سه سیما خواهد بود.

*** شبکه چهارسیما 

برنامه پرمخاطب و پرطرفدار «زندگی پس از زندگی» همچون سال های گذشته با روایتی از تجربیات افرادی که گوشه ای از عالم غیب را تجربه کردند از شبکه چهار پخش می شود.

برنامه ویژه سحر شبکه چهار با نام «سحوری» با اجرای علیرضا مختارپور لحظات نابی را تا اذان صبح برای مهمانان ضیافت الله در نظر دارد.

تلاوت جزء قرآن کریم را از حرم مطهر حرم احمد‌بن‌موسی (ع) شاه‌چراغ به صورت زنده ساعت 13:30 پخش می کند.

سخنرانی سیدمهدی میرباقری از 15 فروردین ماه ساعت 14:30 در جدول پخش شبکه چهار قرار می گیرد. فضای مسجد مقدس جمکران هم در سحرگاه با مناجات خوانی حجت الاسلام میرزامحمدی عطرآگین خواهد شد.

برنامه «سوره» نیز از دیگر برنامه های شبکه چهار خواهد بود.
 

*** شبکه پنج سیما
«مهمانی مامان» به تهیه کنندگی و کارگردانی محمد صادق بکتاشیان در ماه مبارک رمضان هر روز ساعت 16:15 از قاب شبکه پنج تماشایی می شود. 

این ویژه برنامه تولیدی در 26 قسمت روایت تعدادی از دانش آموزان دختر دهه 90 است که به مهمانی یک مادر شهید می روند و با حضور در منزل شهید جشن تولد برای شهید می گیرند. 

گروه معارف همچنین در ایام ماه مبارک رمضان ویژه برنامه افطار را با عنوان «تانیایش» از مشهد مقدس تقدیم نگاه مخاطبان می کند. 

 این برنامه هر شب ساعت 18 با اجرا و کارشناسی حجت الاسلام مسلم داوودی نژاد تماشایی می شود. 

 این برنامه با به تصاویر کشیدن صحن و سرای حرم امن رضوی، سفره های احسان افطار، حضور مردم و ... تماشایی می شود. 

همچنین برنامه «تا نیایش» با محوریت شاد زیستن با اجرا و کارشناسی حجت الاسلام دکتر مسلم داودی نژاد در 13 قسمت 10 دقیقه ای صبح ها نیز روی آنتن می رود. 

 برنامه «انس با قرآن کریم» با هدف تلاوت روزانه یک جزء از قرآن مجید از حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) و با اجرای غلام رضا احمدی تماشایی می شود. این برنامه که در ماه مبارک هر روز بعد از اذان ظهر پخش می شود، از تلاوت قاریان ممتاز قرآن مجید بهره خواهیم برد.
برنامه ی «پرواز» ویژه ی ماه مبارک رمضان از گلزار شهدای بهشت حضرت زهرا (س) ساعت 2 بامداد از شبکه پنج سیما پخش خواهد شد. 

این برنامه با فرمی جدید، هر بامداد میزبان یکی از کارشناسان مذهبی و یکی از مداحان اهل بیت است و ارائه نکات اخلاقی و تبیین سبک زندگی شهدا از ویژگی های بارز برنامه پرواز است. 

 تیتراژ این برنامه با شعر، صدا و حضور شاعر آیینی «احمد بابایی» در قطعات شهداء ضبط شده است و در بخش های مختلف مناجات خوانی توسط مداحان اهل بیت را نیز در این برنامه خواهیم دید. 

همچنین در سحر های ماه مبارک رمضان ویژه برنامه «قرار بهشت» با اجرای مجید یراق بافان و کارشناسی مهدی امین فروغی از کربلای معلی تقدیم نگاه عاشقان و مهمانان ماه ضیافت الهی می شود. 

این برنامه به همت گروه معارف شبکه پنج سیما هر بامداد ساعت 2:30 تماشایی می شود.

سریال طنز «ماهچراغ» نیز در ماه مهمانی خدا هر شب ساعت ۲۲ تماشایی می شود. 

فصل سوم مجموعه نمایشی و طنز ماهچراغ به کارگردانی و تهیه گنندگی آرش داودی قصه آدم ها است، قصه ی جوانانی است که پر از امید و آرزو هستند. جوانانی که در پی یک فرصت اند تا دنیایی بهتر برای خود و اطرافیان بسازند، ماهچراغ داستان شش جوان است که برای رسیدن به دنیایی بهتر دل به دل هم می دهند و مدیریت یک کافه را به دست می گیرند تا هر بار و با آمدن هر مهمان و مشتری زندگی بیاموزند.

*** شبکه افق سیما

ویژه برنامه سحرگاهی شبکه افق هم با نام «وقت سحر» از آنتن این شبکه با اجرای حامد عسکری برای روزه داران پخش می شود.

شبکه افق از حرم مطهر امام رضا(ع) صحن گوهرشاد هر روز مراسم ترتیل خوانی را پخش می کند. مناجات خوانی حاج محمود کریمی نیز هر بامداد از حرم مطهر امام رضا (ع) از قاب شبکه افق تماشایی می شود.

مستند رئالیتی شو قرآنی «سرزمین ستارگان» از شبکه افق تقدیم مخاطبان خواهد شد. در این مجموعه مستند دو حافظ قرآن در جلسات خانگی قرآن نقاط دورافتاده ، صعب العبور کشور شرکت می کنند. 

مستند«قصه ای تفحص» نیز روایتی جذاب از افرادی است که در بحث تفحص شهدا و فعالیت راهیان نور فعال هستند.  

برنامه «چشمه» با محوریت معرفی مساجد نمونه و تراز هنگام افطار از  شبکه افق پخش می شود.
 

*** شبکه آموزش

شبکه آموزش هم ویژه برنامه افطاری خود را برای مخاطبان خود به روی آنتن می فرستد که رویکرد آن گفت و گو با چهره های علمی کشور درباره سبک زندگی اسلامی- ایرانی است.

برنامه های «دوربین 7» و «واکنش سریع» این شبکه به انعکاس رویدادهای ماه مبارک رمضان و گزارش برنامه هیات های مذهبی می پردازد.
 

*** شبکه جهانی جام جم 
شبکه جام جم هم با «سفره نور» با اجرای علیرضا مرتضوی مهمان روزه داران در زمان افطار است.
مراسم ترتیل خوانی این شبکه از مراکز اسلامی لندن یا هامبورگ ساعت 17و مناجات خوانی مهدی سماواتی نیز برای علاقه مندان پخش می شود. 
«رواق» با موضوع رمضان در کشورهای اسلامی نیز از شبکه جام جم پخش می شود.
 

*** شبکه قرآن و معارف سیما
ویژه برنامه سحرگاه ماه مبارک در این شبکه برنامۀ «دل آرام» است که از حرم رضوی به تهیه کنندگی صفدری است که این برنامه را با بخش های ویژه ای چون دعوت از جامعه قرآنی، مناجات خوانی اقوام شهرهای ایرانی، دعوت کارشناس (هدایت) و دعای سحر به صورت زنده پخش خواهد کرد.

«دریاب» ویژه برنامۀ لحظه افطار است که به موضوع بررسی سیره علما و سلوک رفتاری خانواده علمای شهیر ایران با حضور کارشناسان، فرزندان، شاگردان و منسوبین علما پرداخته است. همچنین شعرخوانی شعرا با بخش های زیبا و جذاب نمایشی و اماکن دیدنی از شهر مقدس قم، در وقت افطار تدارک دیده شده است. این برنامه هر روز به مدت 75 دقیقه به صورت زنده، قبل از افطار مهمان خانه های روزه داران خواهد بود. تهیه کنندگی این برنامه بر عهده حمیدرضا امینیان است و اجرای آن را سیدکاظم احمد زاده برعهده دارد.

ترتیل خوانی هر روز ساعت 10:45 دقیقه از مسجد مقدس جمکران پخش می شود.

برنامه خاص و متفاوت «تحدیر» (تند خوانی قرآن کریم) که نخستین بار و با شکل و قالب متفاوت به تلاوت آیات قرآنی می پردازد و علاقمندان و مخاطبان قرآنی می توانند با حداقل زمان و تلاوت هر روز یک جزء قرآن کریم، در ایام ماه مبارک رمضان به اتمام برسانند.

این برنامه به گونه ای است که سرعت تلاوت توسط قاریان ممتاز، از یک ساعت به 35 دقیقه تقلیل یافته و توسط 15 نفر از حفاظ و قراء مطرح حوزه قرآنی، 30جزء قرآن کریم را تلاوت می کنند. کارشناسی این برنامه بر عهده استاد محمدحسین سعیدیان است. تهیه کنندۀ این برنامه علی حیدری است.

سخنرانی آیت الله میرباقری و ادعیه و مناجات خوانی حاج محمد طاهری در شب های ماه مبارک رمضان به مدت 10 شب از کربلا معلی به صورت زنده پخش می شود.

همچنین به مدت 20 شب  مناجات خوانی در حسینیه چهارده معصوم تهران به صورت زنده توسط مداح اهل بیت حاج محمد طاهری پخش می گردد. تهیه کننده این برنامه حامد شاکری و محمدحسین چراغی است.

شهیدی نسب تهیه کنندۀ برنامۀ شرح دعای مکارم الاخلاق است که این برنامه توسط مرحوم علامه آیت الله مصباح یزدی تفسیر و بیان خواهد شد.

سخنرانی آیت الله جوادی آملی که به تفاسیر سوره های زخرف و قدر به مدت 30 دقیقه هر روز و همچنین پخش سخنرانی از ایشان به صورت مجمل به مقتضای ماه مبارک رمضان از شبکه قرآن با تهیه کنندگی کوچکیان از قاب شبکه قرآن و معارف سیما پخش خواهد شد.

برنامه «پند نامه» به تهیه کنندگی احمد بزرگ مقام به شرح ادعیه ماه مبارک رمضان هم با عنوان پندنامه و باکارشناسی حجت الاسلام آقا تهرانی به مدت 30 روز از این شبکه می پردازد. گوهر معرفت هم باکارشناسی استاد بهرام پور ویژه ماه مبارک با محوریت شرح مناجات التائبین در ۳۰ قسمت پخش خواهد شد.

برنامه «شرح مسطور» عنوان برنامه دیگری است که در ماه مبارک رمضان هر روز به معرفی یک شخصیت قرآنی می پردازد. این برنامه به تهیه کنندگی کاشانی و کارشناسی و شرح این مباحث بر عهده حجت الاسلام موسوی مطلق است.

برنامه «نکات ناب» که تفسیر موضوعی قرآن کریم است توسط حجت الاسلام قرائتی با تهیه کنندگی جمشیدی در این ایام ارائه می شود.

«فانوس» موشن گرافیکی است با موضوعات مرتبط با ماه مبارک رمضان که در متن و نریشن آن بازطراحی مجدد صورت گرفته و از اول فروردین به عنوان میان برنامه از شبکه قرآن و معارف سیما پخش خواهد شد.

موشن گرافیک «محمد مثل گل بود»، از برنامه های جدید شبکه قرآن است که در زمان کوتاه به سئوالات و پرسش های دینی کودکان با زبان خودشان پاسخ می دهد. 

«احکام نوجوانان» موشن گرافیک با سبک رئال گرافیک برای آشنایی نوجوانان به مباحث احکام برای ایام ماه مبارک رمضان در 30 قسمت، از شبکه قرآن و معارف سیما پخش خواهد شد.

«گوهر معرفت» با کارشناسی استاد بهرام پور با محوریت شرح مناجات التائبین، ویژه ایام ماه مبارک رمضان که به صورت بخش های کوتاه، به تهیه کنندگی محمد علی پور اسد است.

برنامه «ارحام» در ایام ماه مبارک رمضان با موضوع برقراری صلح و آشتی بین دو نفر به موضوعات و توصیه های دینی از قبیل عفو، بخشش و گذشت می پردازد. این برنامه با تهیه کنندگی مهرداد خسروی به روی آنتن می رود.

برنامه «یاد خدا» برنامه ای کارشناس محور که به تفسیر، اخلاق و تاریخ انبیا در سوره های قرآنی و احادیث توسط کارشناسان مجرب می پردازد.

پخش تلاوت های جذاب و پر مخاطب قاریان ممتاز و برجسته  جهان اسلام، در ساعات مختلف کنداکتور شبکه به مدت 30 روز در نظر گرفته شده است که از آنتن شبکه قرآن و معارف سیما پخش خواهد شد.

برنامه «صهبا» درقالب جنگ قرآنی ویژه ماه مبارک رمضان و ایام نوروز ساعت 22 پخش می شود.

مجموعه مستند «سفرقند» سری سوم در نوروز با عنوان «بود و نبود» به روی آنتن شبکه قرآن می رود. این مجموعه روایت سفر دانش آموزان و نوجوانان به استان های جنوبی کشور از جمله بندر بوشهر است که با تاریخ و قدمت آن بیش تر آشنا می شوند.

«روایت انسان»، «پندنامه»، «مناجات های ماه رمضان»، «کلید بهشت» ، «شرح مسطور» با موضوع معرفی یک شخصیت که در حوزه قرآن فعالیتی داشته است پخش می شود. برنامه «نمادین» با تهیه کنندگی محمدهادی سرانجام، میزگردی است که در آن فعالان حوزوی فعال در عرصه سینما در خصوص رابطه دین و سینما گفت و گو خواهند کرد از جمله برنامه های معارفی و مجموعه مستندهایی است که از شبکه قرآن و معارف سیما پخش می شود.

*** شبکه امید
برنامه سحرگاهی «سحرونه » با اجرای محمدمیرزازاده از شبکه امید پخش می شود. 
ساعت 6 صبح هم مراسم ترتیل خوانی از آستان مقدس حضرت ابراهیم بن موسی بن جعفر (ع) مشهور به امامزاده نرمی اصفهان (ضبطی) به روی آنتن می رود.
جزء خوانی نوجوانان هر روز ساعت 12:15 صبح  از حرم حضرت معصومه سلام الله علیها به صورت زنده از این شبکه پخش می شود
شبکه امید مسابقه استعدادیابی گروه های جهادی «نسل قاسم» را با اجرای رامتین چیت سازان و محمدصادق تربتیان برای مخاطبان خود و روزه اولی ها پخش می کند.
این برنامه تلاش خود را بر نمایش فعالیت‌های خودجوش و جهادی قرار داده که سبب رشد و تعالی جامعه شده‌اند. در هر برنامه شاهد فعالیت‌های یک گروه جهادی خاص با محوریت نوجوانان اعم از پسران و دختران جهادی هستیم که می‌توانند در حوزه‌های مختلفی فعالیت کرده باشند. به عبارتی این گروه‌ها، گروه‌های فرهنگی، هنری، اجتماعی، اقتصادی و ... هستند که توانستند در محیط پیرامون خود منشأ اثر بشوند. حال این اثرگذاری، فرصتی برای ترویج از طریق آنتن تلویزیونی دارد.
ویژه برنامه «الهیه» شبکه امید نیز یک مجله ترکیبی در قالب ام‌سی است که برخی از آیتم‎های آن توسط نوجوانان ساخته شده و برخی دیگر نیز ادعیه و اذکار و آداب سحرگاهی است. 
برنامه معارفی «به توان خدا» هم از شبکه امید پخش می شود. 

*** شبکه سلامت
ویژه برنامه افطار رمضان 1402 با نام «ماه ماه» به صورت زنده با اجرای اسماعیل باستانی به مدت 50دقیقه قبل از اذان مغرب به روی آنتن شبکه سلامت سیما می رود. در این برنامه بخش های متنوع و جذابی برای بینندگان تهیه شده و میهمانانی از حوزه سلامت به این برنامه دعوت شده اند.

*** شبکه کودک

«سر سفره خدا» ویژه برنامه سال تحویل و سحر ماه مبارک رمضان است که با اجرای حامد مدرس، امیر سهیلی، احسان مهدی در خانه ای مجاور یک مسجد هر سحر نمایش طنز اجرا می کنند و میزبان مهمانانی ویژه می شوند؛ همچنین سال تحویل این برنامه میزبان تعداد زیادی از مجریان، بازیگران و عروسک های حوزه کودک صداوسیماست. این برنامه موفق بعد از ۳ سال دوباره به آنتن رمضانی شبکه کودک بازمی گردد.

برنامه «جشن فرشته ها» در ایام ماه مبارک رمضان هر روز ساعت ۱۴ پخش می شود. این برنامه در هر قسمت به داستان یک دختر ۹ ساله و ماجراهای به سن تکلیف رسیدنش می پردازد.

انتهای پیام/ن

آخرین اخبار

مسابقه «قهرمان» به زودی از شبکه سه سیما پویش کتابخوانی «هیس، هیچی نیس!» راه‌اندازی شد/ بازپخش سریال از امشب در شبکه امید جشنواره فیلم های سینمایی شبکه های کودک و امید در اولین هفته مرداد ماه فیلم سینمایی «خلبان» روی آنتن نمایش شگفتی های «سیاره سبز» نشست تعاملی مدیران سازمان آتش نشانی با مدیران شبکه تهران سیما روایتی از راهکار شهید فخری‌زاده برای زیارت حرم سیدالشهدا (ع) از تبلیغ تا آبادانی، داستان یک طلبه در محروم‌ترین نقطه ایران برنامه های جدید شبکه امید در روزهای گرم تابستان «قصه خورشید» مهارت های شهروندی و آموزه های اخلاقی را روایت می کند حماسه‌خوانی ایرانی در «مجلس واقعه» پخش مجموعه نمایشی «در کنار پروانه‌ها» از شبکه دو سیما «مبارزان کهکشانی» به شبکه تهران آمدند از «زائر غریب کربلا» تا «بزرگراه همت» و «رخ مادر» «ماجراهای نوید» در سرزمین قهرمانان می‌گذرد پرونده سازی «دوشیزه اسکارلت و دوک» در شبکه چهار روایت متفاوت مرکز سیمرغ از نیروی دریایی ارتش در «۲۳۲ روز دور دنیا» پیام تسلیت گروه فرهنگ و معارف شبكه سه در پی درگذشت والده مهدی خانعلی‌زاده نگاهی به مرثیه سرایی عاشورایی در «کوی محبت» شبکه دو تقدیر «نردبان» شبکه مستند از کارکنان فداکار صنعت نفت کشور/ مروری بر هشتمین جشنواره تلویزیونی مستند در «نردبان» روایتی شگفت انگیز از تمدن ۱۰۰۰ ساله ایران در آفریقا در مستند «ثریا» «ممیزی در سینما» روی میز «هفت» قرار گرفت/ نقد و بررسی «یادگار جنوب» پخش مستند «شکارچی مجازی» با موضوع آزار و اذیت دختران و زنان سینمای دینی در «سینما ملت» نویسنده کتاب اربعین طوبی در «کوی محبت» شبکه دو چگونگی پیداش حزب الله لبنان «دل‌نوا» دل عاشقان حسین (ع) را تا کربلا می‌برد «سال های دور از خانه» در قاب شبکه تماشا تماشای  «ماجرای تایلند» در شبکه تهران سرپرست جدید پخش شبکه تهران سیما معارفه شد پشت درهای بهشت با «کوی محبت» شبکه دو سریال جدید «دوشیزه اسکارت و دوک» در شبکه چهار روایت یک تشییع... ارائه تلنگری با رویکرد طنز در «سفر بخیر» «۲۳ نفر» به شبکه امید می آیند مراسم علم یراق در دزفول آخرین هفته تیر ماه و فیلم سینمایی و تلویزیونی سیما «حسینیه تهران» در دهه دوم محرم «خورشید روز سیزدهم» در قاب تهران رویت «پلنگ آناتولی» در شبکه نمایش «سیکاریو» با کیفیت 4K-HDR در قاب فراتر سومین قسمت ویژه برنامه «خیابان آزادی» به روی آنتن افق «سلمان فارسی» سال ۱۴۰۵ به آنتن می رسد ناگفته های دفاع مقدس در مستند سیاسی «اتاق جنگ» «1408» در شبکه نمایش «سبز به رنگ زمرد» در قاب سه راهکارهای عملی برای زندگی سالم با محوریت طب سنتی در «انارستان» «مجلس واقعه»؛ روایتی مانا از هنر عاشورایی «تعزیه» راز خوانش انقلاب اسلامی از سوژه‌ها مستند «آشنای ناآشنا» روایتی متفاوت از زندگی حسین انصاریان

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها