مشاهده خبر

جمعه 29 اردیبهشت 1402 - 16:26:53

تدارک شبکه سلامت سیما در روز ملى جمعیت

شبکه سلامت سیما به مناسبت روز ملى جمعیت (30 اردیبهشت ماه) جدول پخش برنامه های خود را در ١٧ ساعت به موضوع جمعیت و فرزندآوری معطوف کرده است.

0

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، 

شبكه سلامت در روز ملى جمعیت در تمامى قالب هاى برنامه سازى از گفتگو محور و توليدات كوتاه گرفته تا فيلم سينمايى به موضوع مهم جمعيت مى پردازد.

نمايندگان مجلس زهره الهيان و دكتر بانكى پور، مشاور مامايى وزير بهداشت، رييس ستاد جمعيت وزارت بهداشت، رييس دانشگاه علوم پزشكى زنجان كه رتبه برتر در حوزه جمعيت را كسب كرده و يكى از بانوان پزشک كشور كه ركورددار انجام عمل زايمان طبيعى در كشور هست و همچنين دو تن از خوانندگان كشور از جمله مهمانان اين روز در شبکه سلامت هستند.

برنامه «مادر کودک» که به صورت روزانه و زنده از ساعت 9 صبح به مدت 45 دقیقه پخش می شود فردا شنبه با دعوت از کارشناسان و متخصصان خانم از جمله دکتر مریم زینالی روانشناس و استاد دانشگاه موضوع هاى مرتبط با موضوع فرزندآوری، تربیت فرزندان، بهداشت بارداری، مزایای بارداری در سنین پایین و مضرات سقط جنین به مخاطبان برنامه را ارائه می کند. در این برنامه همچنین به سئوالات مخاطبان نیز پاسخ داده خواهد شد.
برنامه «ضربان» که به صورت روزانه و زنده ازساعت 16 به مدت 45 دقیقه پخش می شود در روز 30 اردیبهشت ماه با دعوت از دکتر محمدرضا نوروزی جراح کلیه و مجاری ادرار مباحث مرتبط با موضوع ناباروری مردان، آزو اسپرمی و واریکوسل را مورد بررسی قرار می دهد.
برنامه «حال خوب» که به صورت روزانه و زنده از ساعت 21 به مدت 45 دقیقه پخش می شود در روز ملی جمعیت با دعوت از کارشناسان و متخصصان روانشناسی موضوع "تاثیر فرزندان در رشد و نمو آنان در محیط خانواده" با حضور دکتر حسنوند عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی بررسی می کند؛ این برنامه در روزهای گذشته نیز آسیب های روانی سقط جنین و خانواده های بدون فرزند، معایب تک فرزندی در خانواده ها و...  را به مخاطبان ارائه کرده است.
«پنجره باز» که به صورت روزانه و تولیدی از ساعت 20 به مدت 45 دقیقه پخش می گردد، در این روز، کتاب هایی را که در حوزه جمعیت و فرزندآوری انتشار یافته اند معرفی می کند و گفتگو با دکتر ناصر پروانه مدیر منابع انسانی و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، شاعر و نویسنده به همراه فرزندش در نمایشگاه کتاب را پخش مى كند.
«بلا به دور» که به صورت روزانه و تولیدی پخش می شود در روز 30 اردیبهشت نیز در ویژه برنامه خود با موضوع جوانی جمعیت با حضور ناشران طنزپرداز عرصه کتاب کودک و شعرای طنز و فکاهی حواشی اين موضوع را در قالب مشاعره نظم و نثر در فضایی طنز و به همراه داوران برنامه در نمایشگاه کتاب به گفتگو می نشیند. 
«کشیک سلامت» که 3 روز هفته شنبه، دوشنبه، چهارشنبه و به صورت زنده از ساعت 18 به مدت 45 دقیقه پخش خواهد شد با دعوت از کارشناسان و متخصصان از جمله دکتر فاطمه محمد بیگی رئیس کمیته جمعیت  مجلس شورای اسلامی به بررسی مباحث مرتبط با موضوع سقط جنین، بحران سالمندی و قانون جوانی جمعیت با حضور نمایندگان قوه قضائیه و مقننه به بحث و بررسی می پردازد. 
«مثبت سلامت» که به صورت روزانه و زنده به صورت MC از شبکه سلامت پخش می شود؛ از ابتدای روز ملی جمعیت ساعت 8:30 با دعوت از خانم دکتر زهره الهیان (نماینده مجلس) و در ساعت 10 به مدت یک ساعت و همچنین از ساعت 13 به مدت 120 دقیقه ضمن دعوت و همچنین ارتباط تلفنی با کارشناسان و متخصصان و مسئولان ذیربط مباحث مرتبط با موضوع قانون جوانی جمعیت، فرزندآوری، تربیت فرزندان، بهداشت بارداری و مضرات سقط جنین به مخاطبان برنامه ارائه می کند.
«مستند سلامت» که مستندهای خارجی با موضوع سلامت را به صورت روزانه و تولیدی در ساعت 22 پخش می کند، مستند خارجی «زمستان جمعیتی» را در دو قسمت در روزهای 29 و 30 اردیبهشت پخش خواهد کرد.
شايان گفتن است؛ شبكه سلامت همچنین در طول اين هفته با پخش مستندهایی از قبیل «کودکان»، «9 ماه انتظار»، «زندگی قبل از تولد»، «برزخ تنهایی»، «ایران 200 میلیونی»، «بحران جمعیت»، «خزان شکوفه ها»، «تجربه مادری»، «مهربانو»
و ... ، موضوع های فرزند آوری، بهداشت بارداری، مضرات کاهش جمعیت، سالمندی، خانواده های کم جمعیت در ابعاد علمی، اجتماعی و حاکمیتی در جهان را به تصویر کشیده است.
با هماهنگی شورای فیلم و نمایش معاونت سیما مقرر شده است فیلم های سینمایی «به دنیا آمدن» و «خجالت نکش» در روز ملی جمعیت 30 اردیبهشت ماه در ساعت های 11 صبح و 23 در جدول پخش برنامه های پخش شبکه سلامت جانمایی شود. این فیلم ها با زیرنویس فارسی برای استفاده کم شنوایان و ناشنوایان عزیز پخش خواهد شد.
شبكه سلامت در تعامل با صداوسيماى استان ها، از بیمارستان ها و مراکز زایمان سراسر كشور از تولد نوزادان و حس و حال پدران و مادرانى كه داراى نعمت فرزند شده اند، تصاویر زنده و مستقیم پخش می كند.
همچنین میان برنامه هایی با عناوین «صورتی ها»، «اینجا خانواده زندگی می کند»، «نمکستان»، «بالاتر از لبخند»، «چراغ خونه»، «در جریان»، «فکرانه»، «فرصت ویژه برای جمعیت»، «بهشتی دیگر»، «واکنش»، «دنیای کودکانه»، «زبان کودکان» و ... در قالب های انیمیشن، میمنال، اینفوگرافیگ، نمایشی کوتاه؛ فضای شاد، مفرح، متنوع و جذابی تقديم مخاطبان مى شود.
انتهای پیام/ن
 

 

آخرین اخبار

بازخوانی خاطرات واقعی زائرین از مهربانی امام رضا(ع) ویژه برنامه های شبکه قرآن و معارف سیما به مناسبت میلاد امام رضا (ع) پوشش زنده جشنواره تلاوت‌های تقلیدی بازار مسکن از اجاره تا خرید روی میز «تهران ۲۰» «فرشته ها با هم می آیند» در روز ملی جمعیت «ماجراهای پدینگتون» در شبکه کودک «بدون قرار قبلی» در شبکه نمایش همنشین مناسب در جدول پخش شبکه‌ها/ تولید ۱۵۰۰ اثر کوتاه در سال جاری داستان غم‌انگیز چاپ پول بدون پشتوانه در آمریکا در «دوران» تقدیر مدیر عامل موسسه آستانه مبارکه حضرت حسین بن موسی الکاظم از شبکه نسیم هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق همراهی مخاطب با «فوتبال ۱۲۰» «خانواده ملیله چی» در قاب نمایش انتصاب سرپرست طرح و برنامه شبکه آموزش سیما پلان های ماندگار از صحن انقلاب حرم رضوی در «کرامت رضوی» «سفر برق» به شبکه مستند سرپرست شبکه آموزش سیما منصوب شد فصل جدید «تا نیایش» از حرم مطهر ضامن آهو «پهلوانان» در شبکه قرآن شبکه ورزش همراه با بلند قامتان در لیگ ملت های والیبال نقد و بررسی «مست عشق» در «هفت» بررسی فلسفی فیلم «اینسپشن» در برنامه «امتداد» بلند قامتان جمهوری اسلامی ایران در «کافه مستند» «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح و وصف امام رضا (ع) مرکز سیمرغ، میزبان مدیران ارشد مرکز طرح، برنامه و بودجه سازمان صدا و سیما مراسم عروسی موضوع برنامه «بیا وسط» شد نقش آفرینی روابط عمومی سیما در دوره تحول بازدید مدیر شبکه نسیم از نمایشگاه کتاب تهران آخرین هفته اردیبهشت ماه و فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما/ نمایش فیلم هایی به رنگ استکبار ستیزی از قاب تلویزیون فیلمی درباره همایون همتی استاد برجسته ادیان عرفان در شبکه چهار «آقای قاضی» به شبکه دو آمد «مثبت آموزش» به سوالات دانش آموزان پاسخ می دهد جشن بزرگ امام رضایی ها از قاب شبکه تهران «روز، زندگی، بهار» با «پا به ماه» به شبکه دو می آید «سارا و سامان ۳» در قاب شبکه پویا مجموعه «پشت پرده» از قاب شبکه دو روایتی از زندگی آیت الله العظمی «محمدتقی بهجت» در شبکه قرآن خانواده‌ای از غزه مهمان «نوسان» / خانه‌مان را دوباره خواهیم ساخت فیلمی با بازی مل گیبسون روی آنتن شبکه نمایش پخش مسابقات تکواندو قهرمانی آسیا از شبکه ورزش «بدل» شبکه سه در راه آنتن «عکاس حرم» به شبکه یک سیما رسید سریال جدید درام و معمایی «دکل» در شبکه چهار از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد «دیدی نو» روی آنتن شبکه نسیم بعد از خواندن بسوزان یک سریال «ناگهانی» از شبکه تماشا طنین قدم های دلاوران شاهنامه در مجله هنری «بوم» آیین خطبه خوانی ۲ هزار نفری بانوان در حرم بانوی کرامت «نورا» سراغ موسیقی کی پاپ رفت

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها