مشاهده خبر

جمعه 29 اردیبهشت 1402 - 16:26:53

تدارک شبکه سلامت سیما در روز ملى جمعیت

شبکه سلامت سیما به مناسبت روز ملى جمعیت (30 اردیبهشت ماه) جدول پخش برنامه های خود را در ١٧ ساعت به موضوع جمعیت و فرزندآوری معطوف کرده است.

0

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، 

شبكه سلامت در روز ملى جمعیت در تمامى قالب هاى برنامه سازى از گفتگو محور و توليدات كوتاه گرفته تا فيلم سينمايى به موضوع مهم جمعيت مى پردازد.

نمايندگان مجلس زهره الهيان و دكتر بانكى پور، مشاور مامايى وزير بهداشت، رييس ستاد جمعيت وزارت بهداشت، رييس دانشگاه علوم پزشكى زنجان كه رتبه برتر در حوزه جمعيت را كسب كرده و يكى از بانوان پزشک كشور كه ركورددار انجام عمل زايمان طبيعى در كشور هست و همچنين دو تن از خوانندگان كشور از جمله مهمانان اين روز در شبکه سلامت هستند.

برنامه «مادر کودک» که به صورت روزانه و زنده از ساعت 9 صبح به مدت 45 دقیقه پخش می شود فردا شنبه با دعوت از کارشناسان و متخصصان خانم از جمله دکتر مریم زینالی روانشناس و استاد دانشگاه موضوع هاى مرتبط با موضوع فرزندآوری، تربیت فرزندان، بهداشت بارداری، مزایای بارداری در سنین پایین و مضرات سقط جنین به مخاطبان برنامه را ارائه می کند. در این برنامه همچنین به سئوالات مخاطبان نیز پاسخ داده خواهد شد.
برنامه «ضربان» که به صورت روزانه و زنده ازساعت 16 به مدت 45 دقیقه پخش می شود در روز 30 اردیبهشت ماه با دعوت از دکتر محمدرضا نوروزی جراح کلیه و مجاری ادرار مباحث مرتبط با موضوع ناباروری مردان، آزو اسپرمی و واریکوسل را مورد بررسی قرار می دهد.
برنامه «حال خوب» که به صورت روزانه و زنده از ساعت 21 به مدت 45 دقیقه پخش می شود در روز ملی جمعیت با دعوت از کارشناسان و متخصصان روانشناسی موضوع "تاثیر فرزندان در رشد و نمو آنان در محیط خانواده" با حضور دکتر حسنوند عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی بررسی می کند؛ این برنامه در روزهای گذشته نیز آسیب های روانی سقط جنین و خانواده های بدون فرزند، معایب تک فرزندی در خانواده ها و...  را به مخاطبان ارائه کرده است.
«پنجره باز» که به صورت روزانه و تولیدی از ساعت 20 به مدت 45 دقیقه پخش می گردد، در این روز، کتاب هایی را که در حوزه جمعیت و فرزندآوری انتشار یافته اند معرفی می کند و گفتگو با دکتر ناصر پروانه مدیر منابع انسانی و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، شاعر و نویسنده به همراه فرزندش در نمایشگاه کتاب را پخش مى كند.
«بلا به دور» که به صورت روزانه و تولیدی پخش می شود در روز 30 اردیبهشت نیز در ویژه برنامه خود با موضوع جوانی جمعیت با حضور ناشران طنزپرداز عرصه کتاب کودک و شعرای طنز و فکاهی حواشی اين موضوع را در قالب مشاعره نظم و نثر در فضایی طنز و به همراه داوران برنامه در نمایشگاه کتاب به گفتگو می نشیند. 
«کشیک سلامت» که 3 روز هفته شنبه، دوشنبه، چهارشنبه و به صورت زنده از ساعت 18 به مدت 45 دقیقه پخش خواهد شد با دعوت از کارشناسان و متخصصان از جمله دکتر فاطمه محمد بیگی رئیس کمیته جمعیت  مجلس شورای اسلامی به بررسی مباحث مرتبط با موضوع سقط جنین، بحران سالمندی و قانون جوانی جمعیت با حضور نمایندگان قوه قضائیه و مقننه به بحث و بررسی می پردازد. 
«مثبت سلامت» که به صورت روزانه و زنده به صورت MC از شبکه سلامت پخش می شود؛ از ابتدای روز ملی جمعیت ساعت 8:30 با دعوت از خانم دکتر زهره الهیان (نماینده مجلس) و در ساعت 10 به مدت یک ساعت و همچنین از ساعت 13 به مدت 120 دقیقه ضمن دعوت و همچنین ارتباط تلفنی با کارشناسان و متخصصان و مسئولان ذیربط مباحث مرتبط با موضوع قانون جوانی جمعیت، فرزندآوری، تربیت فرزندان، بهداشت بارداری و مضرات سقط جنین به مخاطبان برنامه ارائه می کند.
«مستند سلامت» که مستندهای خارجی با موضوع سلامت را به صورت روزانه و تولیدی در ساعت 22 پخش می کند، مستند خارجی «زمستان جمعیتی» را در دو قسمت در روزهای 29 و 30 اردیبهشت پخش خواهد کرد.
شايان گفتن است؛ شبكه سلامت همچنین در طول اين هفته با پخش مستندهایی از قبیل «کودکان»، «9 ماه انتظار»، «زندگی قبل از تولد»، «برزخ تنهایی»، «ایران 200 میلیونی»، «بحران جمعیت»، «خزان شکوفه ها»، «تجربه مادری»، «مهربانو»
و ... ، موضوع های فرزند آوری، بهداشت بارداری، مضرات کاهش جمعیت، سالمندی، خانواده های کم جمعیت در ابعاد علمی، اجتماعی و حاکمیتی در جهان را به تصویر کشیده است.
با هماهنگی شورای فیلم و نمایش معاونت سیما مقرر شده است فیلم های سینمایی «به دنیا آمدن» و «خجالت نکش» در روز ملی جمعیت 30 اردیبهشت ماه در ساعت های 11 صبح و 23 در جدول پخش برنامه های پخش شبکه سلامت جانمایی شود. این فیلم ها با زیرنویس فارسی برای استفاده کم شنوایان و ناشنوایان عزیز پخش خواهد شد.
شبكه سلامت در تعامل با صداوسيماى استان ها، از بیمارستان ها و مراکز زایمان سراسر كشور از تولد نوزادان و حس و حال پدران و مادرانى كه داراى نعمت فرزند شده اند، تصاویر زنده و مستقیم پخش می كند.
همچنین میان برنامه هایی با عناوین «صورتی ها»، «اینجا خانواده زندگی می کند»، «نمکستان»، «بالاتر از لبخند»، «چراغ خونه»، «در جریان»، «فکرانه»، «فرصت ویژه برای جمعیت»، «بهشتی دیگر»، «واکنش»، «دنیای کودکانه»، «زبان کودکان» و ... در قالب های انیمیشن، میمنال، اینفوگرافیگ، نمایشی کوتاه؛ فضای شاد، مفرح، متنوع و جذابی تقديم مخاطبان مى شود.
انتهای پیام/ن
 

 

آخرین اخبار

بازگشت فصل جدید «فوتبال ۱۲۰» به آنتن 5 ستاره خارجی لیگ ایران مقابل دوربین شبکه مستند/ از خانه تا تمرین با ستاره‌های استقلال، پرسپولیس و سپاهان قطعه «دم زندگی گرم» با صدای محمد معتمدی منتشر شد/ بخواهی نخواهی تو را دوست دارم تحلیل «سه کام حبس» در «نقد سینما»/ بحران خانوادگی چگونه در سینما نمایش داده می‌شود؟ دبیر کل کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در «ساعت به وقت قدس» «سوران» جمعه ها از «شبکه تماشا»پخش می شود خطر انقراض طرح ها و نقش های فرش ایرانی/ «مرصع» واکاوی می‌کند «با مستندسازان» حیات وحش در شبکه مستند/ خاطراتی از ساخت مستندهای شاخص حیات وحش در ایران پیشرفت روستاهایی در استان تهران با تمرکز بر تولید قارچ خوراکی و دارویی عزم رسانه ملی بر بازتاب هویت زنان ایرانی و نوجوانان تاریخ‌ساز در قاب داستان مجله اقتصادی «فرصت» با موضوع اهمیت ایجاد تعاملات علمی و اقتصادی صنایع دستی موضوع «خانه مهر» امشب فصل دوم «از مامان بگو» در شبکه دو بررسی چالش های تحول محتوای آموزشی در «پرسشگر» پایان هفته ای خردادی و فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی با «قهرمان» قدرت بدنی، سرعت عمل و استقامت خود را محک بزنید محمد معتمدی تیتراژ پایانی «سوران» را خواند/ پخش سریال از امشب دوبله فیلم «تابوت اطباء» را از شبکه پنج ببینید عملکرد تیم ملی تکواندو، موضوع «ورزش ایران» این هفته مستند خیرالنساء در قاب شبکه دو بانوی نخبه در زمینه پزشکی مهمان برنامه «پروانه» می‌شود «ایران دخت»؛ روایتی از رشادت قهرمانان ایرانی؛ از آریو برزن تا حاج قاسم سلیمانی پخش 4 فیلم امروز و فردا در شبکه های کودک و امید ناگفته‌های دخترِ خانم دباغ از دوران مبارزه در مجله «خط سوم» مشکلات و چالش های خانواده حاج اقبال به کجا ختم می شود؟ «قهرمانان معمولی» به آنتن شبکه امید رسید ویژه برنامه‌های شبکه آموزش در سالروز ارتحال امام خمینی (ره) و قیام 15 خرداد ویژه برنامه «ایام» به مناسبت سالگرد ارتحال امام راحل و نیمه خرداد در قاب شبکه دو تماشای اپیزود سربازی و تدبیر/ تماشای 2 اپیزود از مجموعه «شاید برای شما هم اتفاق بیفتد» در 14 و 15 خرداد «انقلابی‌ها» در شبکه افق «سوران» از 17 خرداد در قاب شبکه یک پخش زنده لیگ والیبال ملت‌ها از شبکه ورزش «قرار» شبکه پنج در نیمه خرداد ویژه برنامه های شبکه مستند در سالروز ارتحال امام خمینی (ره) / بازخوانی فصل های مهم تاریخ معاصر ایران با پخش سه مستند آیا سینمای دینی و ملی رو به افول است/نقد فیلم «بدون قرار قبلی» برنامه‌های شبکه دو در سالروز ارتحال امام خمینی(ره) و نیمه خرداد «مرصع» سراغ موسیقی آیینی رفت/ حسام الدین سراج مهمان برنامه شد همراه با سخنرانی حجج اسلام در مناسبت‌های 14 و 15 خرداد برافراشته شدن پرچم هیأت باران «دست کی بالا» به مناسبت 14 و 15 خرداد روایت زندگی شهید میرزاخانی در اپیزود "بهنام" برنامه «آبروی کوچه‌ها» پاپایا و مارال در تهران / سفر تهرانگرد به گلخانه پاپایا و مزرعه پرورش گوزن ایرانی فرهنگ‌سازی وظیفه ذاتی رسانه است/ اولویت رسانه فرهنگ‌سازی مبتنی بر پژوهش است مجله اقتصادی جام جم روانه آنتن می شود «رخ خورشید» بر تارک جام جم ویژه برنامه های شبکه یک سیما در سالروز رحلت امام خمینی(ره) پخش مستندهای تاریخِ سیاسی به مناسبت نیمه خرداد از شبکه پنج همراه با فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی در تعطیلات پایان هفته و نیمه خرداد/ بیش از 70 فیلم در تعطیلات پیش رو پخش زنده دربی از شبکه جام جم پخش «سوران» به شبکه یک رسید/ رونمایی از تصاویر جدید «آتش و باد» دو قسمت پشت صحنه دارد

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها