مشاهده خبر

سه شنبه 21 فروردین 1403 - 13:7:2
عیدانه شبکه‌های تلویزیونی در جشن بزرگ بندگی؛

از پوشش نماز وحدت آفرین عید فطر در تهران تا روایت جشن‌ها و موکب‌های مردمی

شبکه های سیما به مناسبت عید سعید فطر، عید بندگی، ویژه برنامه های شاد و عیدانه های متنوعی را تقدیم نگاه مخاطبان می کنند.

0

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، 

در پایان یک ماه روزه داری مومنان و در آستانه فرا رسیدن عید سعید فطر آنتن شبکه ها در عید سعید فطر، رنگی دیگر می گیرد.

معاونت سیما با پشتیبانی مرکز تولید و فنی سیما و همراهی شبکه های سیما، حضور باشکوه مردم در نماز وحدت آفرین عید سعید فطر تهران، به امامت مقام معظم رهبری را با بیش از 60 دوربین تلویزیونی پوشش می دهد.

دوربین های شبکه های سراسری در موقعیت های مختلف و در مسیر برپای موکب ها، جشن بزرگ عید فطر را پوشش می دهند؛ شبکه یک با حضور در پارکینگ بیهقی، شبکه دو خیابان خرمشهر، شبکه سه تقاطع خیابان بهشتی و مفتح و پارکینگ چهل سرا، شبکه قرآن در مواکب خیابان خرمشهر، شبکه ورزش در حوضچه سه و درب منتهی اتوبان شهید سلیمانی شماره 20، شبکه سلامت در خیابان امام رضا (ع) و درب اتوبان شهید سلیمانی شماره 18، شبکه امید مواکب مفتح و بهشتی، شبکه افق پارکینگ حکمت صدرا و پارکینگ گلگشت و شبکه تهران در پارکینگ بنیاد مستضعفان حضور باشکوه مردم در نماز عید فطر در تهران را به تصویر می کشند.

 

عیدی شبکه یک به مناسبت عید فطر
ویژه برنامه «ایران دوست داشتنی» به صورت زنده، سه شنبه 21 فروردین ساعت ۱۹:۳۰ و ۲۳ و روز چهارشنبه 22 فروردین ساعت ۱۹:۱۵ از شبکه یک سیما پخش می‌شود.
همچنین پخش زنده نماز عید سعید فطر در روز این عید بزرگ ساعت ۶ تا ۹ روی آنتن می رود.
ویژه برنامه زنده «هلال» نیز که در ایام ماه مبارک مهمان سفره های افطار مخاطبان شبکه یک بود، در روز عید فطر از ساعت ۱۱ تا ۱۴ به صورت زنده پخش می شود.

 

شبکه دو و «سید خندان» در عید فطر
ویژه برنامه «سید خندان» با اجرای محمدرضا شهبازی در یک دورهمی طنز با بخش های شاد و متنوع از سه شنبه 21 تا پنجشنبه 23 فروردین حوالی ساعت ۲۲:۳۰ میزبان مخاطبان خواهد بود.
«از مامان بگو» به میزبانی محیا اسناوندی که به مدت سی شب میزبان مادران بود، ویژه برنامه عید فطر را روز چهارشنبه حوالی ساعت 19 تقدیم نگاه بینندگان خواهد کرد.
مسابقه «شصتادیا» حوالی ساعت 00:15 دقیقه بامداد از دیگر برنامه های شبکه دو سیما ویژه عید فطر خواهد بود.

 

عید سعید فطر با «حال نو» در شبکه سه
«حال‌نو» ویژه برنامه عید سعید فطر با اجرای حامد سلطانی از سه‌شنبه ۲۱ فروردین به مدت چهار شب به روی آنتن شبکه سه سیما می‌رود.
این برنامه از سه شنبه ۲۱ فروردین حوالی ساعت ۲۰، چهارشنبه حوالی ساعت ۱۸، پنج شنبه و جمعه حوالی ساعت ۲۲:۳۰ از شبکه سه سیما پخش می‌شود.
مهمانان حاضر در برنامه از چهره‌های محبوب تولیدات تلویزیونی ماه مبارک رمضان خواهند بود.

 

«سرزمین شعر» شبکه چهار سیما در عید فطر
برنامه «سرزمین شعر» ویژه عید فطر از شبکه چهار سیما پخش می شود. مسابقه «سرزمین شعر» با حضور علیرضا قزوه، علی محمد مودب، محمدکاظم کاظمی، ناصر فیض و با اجرای محمدمهدی سیار و حضور ویژه استاد علیرضا افتخاری در قالب مسابقه شعر شاعران معاصر روی آنتن می رود.
در دو روز عید فطر «سرزمین شعر» به صورت دو ویژه برنامه از ساعت 22:30 به مدت 90 دقیقه از شبکه چهار پخش می شود.

 

ویژه برنامه های شبکه نسیم در عید سعید فطر
ویژه برنامه «مهمانی» به تهیه کنندگی حسن خدادادی و کارگردانی ایرج طهماسب پنج شنبه و جمعه 23 و 24 فروردین ساعت 21 از شبکه نسیم به روی آنتن می رود. ایرج طهماسب با گروه عروسک های خود یک مهمانی شاد و جشن تولد در این برنامه دارند.
همچنین سری جدید برنامه «چهار شگفت انگیز» به تهیه کنندگی و کارگردانی سعید مظاهری با نقش آفرینی حسام نام آور، سیدسالار میرکریمی،‌ صالح سلامت و مهرداد جوانمردی از چهارشنبه 22 فروردین ماه ساعت 20 با موقعیت های جدید و متفاوت از شبکه نسیم پخش می شود.
ویژه برنامه «کودک شو» برنامه دیگر این شبکه در روز عید سعید فطر است که میزبان خانواده های پرجمیعت و دو قلو می شود. این برنامه به تهیه کنندگی حسین ربانی با اجرای ملیکا شریفی نیا سه شنبه تا پنج شنبه 21 تا 23 فروردین ماه ساعت 22 از شبکه نسیم پخش خواهد شد.
«نسیم آوا» نیز با اجرای محمدرضا محبی با موسیقی های شاد، سنتی، گروه سرود و اقوام، سه شنبه ساعت 21 و چهارشنبه ساعت 18:30 از شبکه نسیم پخش می شود.

 

جشن شبکه تهران در عید بندگی
ویژه برنامه «جشن رمضان» چهارشنبه 22 فروردین ماه به صورت ویژه از ساعت 21:30 روی آنتن شبکه تهران می رود. این برنامه با بخش های متنوع، شاد و سرگرم کننده قصد دارد لحظات مفرحی را برای مخاطبان رقم بزند. خوانندگان و هنرمندان با حضور در بوستان لاله برای مهمانان حضوری و مخاطبان تلویزیونی برنامه به اجرای قطعات و ترانه های شاد و عیدانه می پردازد. همچنین برنامه «جشن رمضان» با اجرای استندآپ کمدی، نمایش گروه های موسیقی و سرود و... عید بزرگ مسلمان را جشن می گیرد.
ویژه برنامه «ماه خوبان» پنجشنبه و جمعه 23 و 24 فروردین ماه از ساعت 21:30 به مدت 90 دقیقه مهمان خانه مخاطبان شبکه تهران می شود. این برنامه با اجرای محمودرضا قدیریان و بخش های متنوع، لحظات شاد و مفرحی را برای مخاطبان تدارک دیده است. امیر تاجیک، حمید فولادی، مرتضی حسینی، بهمن هاشمی و... مهمانان «ماه خوبان» عید فطر به شمار می روند.
برنامه عصرگاهی «به خانه بر می گردیم» در تعطیلات آخر هفته روزهای چهارشنبه و پنجشنبه حوالی ساعت 16 تا ۱۸ با اجرای زینب پورابراهیم و محمدحسین مولایی به صورت ویژه تقدیم نگاه مخاطبان خواهد شد. این برنامه ترکیبی بخش های مختلفی برای عید فطر تدارک دیده است. حضور خوانندگان و هنرمندان محلی از بخش های تماشایی این برنامه است. همچنین حضور گروه های سرود، شاعران آئینی، کارشناسان مطرح حوزه خانواده، هنری و... از دیگر بخش های «به خانه بر می گردیم» ویژه عید فطر است.
برنامه «شب فیروزه ای» نیز در شب عید سعید فطر چهارشنبه و پنجشنبه 22 و 23 فروردین از ساعت 20 تقدیم نگاه مخاطبان می شود. عیدانه شاد و متنوع «شب فیروزه ای» با تدارک بخش های مختلف میزبان هنرمندان و خوانندگان خواهد بود.
این برنامه شبانه و ترکیبی با محوریت "خانواده و روایتی برای با هم بودن" است که با اجرای صدیقه مرادی و هومن ستوده از فضای استودیویی بوستان نوروز در میدان مشاهیر، منطقه تفریحی و گردشگری عباس آباد روی آنتن می رود.
3 قسمت از مستند «کمدین» در روز های پنجشنبه و جمعه تقدیم نگاه مخاطبان شبکه تهران سیما خواهد شد. مستند «کمدین» ادی مورفی پنجشنبه حوالی ساعت 15:30، بن استیلر و لورل هاردی جمعه به ترتیب ساعت 15:30 و 20:10 تماشایی خواهد شد.

 

برنامه های عیدانه شبکه آموزش
همزمان با عید سعید فطر «قصه های مجید» چهارشنبه 22 فروردین تا جمعه 24 فروردین ساعت 14 از شبکه آموزش پخش می شود.
«قصه های مجید» با عنوان های خاطره انگیز میگو، ژاکت و اردو یاد آور حال و هوای خوش گذشته و دوران زیبای مدرسه است.
«کی میاد ستاره چینی» چهارشنبه 22 فروردین تا جمعه هر شب ساعت 19 روی آنتن شبکه آموزش خواهد رفت.
برنامه «کی میاد ستاره چینی» عنوان برنامه ای است با موضوع مهارت زندگی به سبک زندگی ایرانی اسلامی که با حضور در جمع خانواده های مختلف اصفهانی، جمع گرم و صمیمی آنها را به تصویر می کشد.
«پدینگتون» نام انیمیشنی است که پنجشنبه 23 فروردین ماه ساعت 11 به مناسبت عید سعید فطر مهمانان خانه های ایرانی است. همچنین پویانمایی «بالا» نیز روز جمعه 24 فروردین ماه ساعت 11 از شبکه آموزش سیما روی آنتن می رود.
«قندپهلو» از چهارشنبه تا جمعه 22 فروردین تا 24 فروردین ساعت 20:00 از شبکه آموزش سیما روی آنتن می رود.
«قندپهلو» مسابقه‌ای است با محوریت شعر طنز، ماهیت و مبنای این برنامه طنز مکتوب و ادبی است که برای نخستین بار در یک برنامه تلویزیونی، محور یک رقابت شاعرانه قرار می گیرد و ما را با جنبه ای دیگر از طنازی ادبیات فارسی آشنا می کند. خود مجری و داور برنامه یعنی رضا رفیع و شهرام شکیبا از چهره‌های شناخته شده طنزپردازی در مطبوعات هستند که البته سابقه تجربه اجراهای تلویزیونی را هم دارند.
«کاروانسرا» ساعت 7، برنامه عروسکی آموزشی «مدرسه جنگلی» ساعت 09:45، «راوی دنا» ساعت 12:30، «یقه هفت» ساعت 15:45 و مستند «سلاطین درد» ساعت 23:00 از دیگر برنامه های روزهای تعطیل عید فطر هستند.

 

تدارک عیدانه شبکه قرآن و معارف سیما در روز عید سعید فطر
ویژه برنامه عید سعید فطر با بخش های مختلف عیدانه به صورت زنده از بارگاه ملکوتی حضرت معصومه سلام الله علیها در روز چهارشنبه 22 فروردین از ساعت 17 تا 22 بر روی آنتن شبکه قرآن ومعارف سیما می رود.
این ویژه برنامه میزبان مهمانان مختلف از جمله کارشناسان دینی، مداحان و شاعران خواهد بود.
همچنین اقامه نماز عید فطر به امامت رهبر معظم انقلاب در مصلی امام خمینی (ره) تهران به صورت زنده و مستقیم از شبکه قران ومعارف سیما پخش می شود.
سایر برنامه های شبکه قرآن و معارف سیما از جمله برنامه گفت وگو محور «یاد خدا»، «محفل» و «ساعت بندگی» نیز با حال و هوای عیدانه پخش می شود.
همچنین فصل جدید برنامه «منم بچه مسلمان» با بخش ها و کاراکترهای جدید، همزمان با عید سعید فطر از شبکه قرآن و معارف سیما پخش می شود.
این برنامه از روز چهارشنبه 22 فروردین ساعت 16 و تکرار آن روز بعد ساعت 10 صبح بر روی آنتن شبکه قرآن و معارف سیما می رود.
پخش سخنرانی، مداحی و سرود، قرائت ادعیه‌های مختلف، محافل تلاوت و میان برنامه‌های مناسبتی از دیگر برنامه های شبکه قرآن و معارف سیما در روز جشن بندگی است.

 

عیدانه شبکه افق
جشن ویژه عید سعید فطر در پارک لاله تهران با حضور مردم در ویژه برنامه «همسفره» پخش می شود.
ویژه برنامه «شام عید» سه شنبه و چهارشنبه 21 و 22 فروردین از ساعت 18 تا 19:30 روی آنتن می رود.
ویژه برنامه «وقت سحر» سه شنبه حوالی ساعت 20:30 تا 23 و در روز عید فطر ساعت 10 تا 12 پخش می شود.
از چهارشنبه تا جمعه حوالی ساعت 16 نیز فیلم سینمایی از این شبکه پخش می شود.

 

برنامه های شبکه سلامت در روز عید
ویژه برنامه زنده «حال خوب» چهارشنبه 22 فروردین با حضور مهمانان ویژه از ساعت 21 تا 23 ویژه عید سعید فطر، روی آنتن شبکه سلامت می رود. همچنین ویژه برنامه «ماه ماه» از ساعت 10 صبح روز چهارشنبه به مناسبت عید فطر به صورت زنده پخش می شود.
فیلم سینمایی «یک قطار شلوغ به سمت آستریاس» با حال و هوای شاد و طنز با زیر نویس ویژه ناشنوایان در روز چهارشنبه ساعت 12:30 و فیلم «مراقبتون هستیم» در روز پنجشنبه ساعت 11 از شبکه سلامت سیما پخش خواهد شد.

 

«جشن بزرگ ایران سرود» شبکه امید در عید فطر
ویژه برنامه عید سعید فطر شبکه امید با نام «جشن بزرگ ایران سرود» با اجرای بابک افرا و علی مرادخانی، روی آنتن شبکه امید می‌رود.
این برنامه با حضور هنرمندان عرصه موسیقی، میزبان گروه‌های سرود نوجوان از سرتاسر کشور است.
«جشن بزرگ ایران سرود» به تهیه‌کنندگی کمیل سوهانی، کارگردانی سیدابوالفضل موسوی‌نظر و سردبیری کیاوش زارع‌طلب و قائم زینلی روزهای ۲۱ و ۲۲ فروردین از ساعت ۱۹ تا ۲۱ از شبکه امید سیما پخش می‌شود.
چهار قسمت کوتاه و پویا «سینما انیمیشن» به مدت 30 دقیقه که خلاصه ای از آثار سینمایی انیمیشن جذاب و معروف برای مخاطبان نوجوان است، سه شنبه تا جمعه ساعت 14:30 پخش می شود.
همچنین سری جدید طنز «شکرستان» از شنبه 18 فروردین هر شب ساعت 19:30 و فصل دوم مسابقه «همآهنگ» با اجرای مهدی مفیدی هر شب ساعت 23 از دیگر برنامه های این شبکه است.

 

«سر سفره خدا» شبکه کودک در عید فطر
ویژه برنامه عیدانه «سر سفره خدا» چهارشنبه و پنج شنبه 22 و 23 فروردین از ساعت 19 تا 21 از کانال نهال شبکه کودک پخش می شود.
«سر سفره خدا» به صورت ویژه با اجرای احسان مهدی و حامد مدرس با نمایش های طنز در دو روز جشن ویژه خواهد داشت.
همچنین فصل جدید «منم بچه مسلمان» از چهارشنبه 22 فروردین ساعت 13 از کانال پویا روی آنتن می رود.


 

شبکه مستند
مستند «چارلی چاپلین واقعی» سه شنبه 21 فروردین ساعت 21 از شبکه مستند پخش می شود.
در این مستند شاهد ظهور چارلی چاپلین هنرمند و کمدین معروف از محله ای فقیرنشین در لندن، موفقیت و رشد او به عنوان یک ستاره سینما در هالیوود و در نهایت سقوط او هستیم.
برش هایی از مستند «برای مهمانی» که به معرفی آیین های بومی و فرهنگی استان های مختلف در ماه رمضان است، نیز روی آنتن می رود.

 

شبکه جام جم
ویژه برنامه «شب روشنی» در سه شب متوالی از چهارشنبه 22 فروردین تا جمعه 24 فروردین از ساعت 22:35 به مدت 90 دقیقه از شهر ماکو در استان آذربایجان غربی، دیار دلیرمردان و شیرزنان، به روی هر 3 کانال جام جم خواهد رفت.
این برنامه که به تهیه کنندگی مسعود میرزایی و اجرای مجریان واحدی، پویا و صفری تولید می شود میزبان هنرمندان مختلف از جمله پویا امینی، مهران رجبی، عباس محجوب، فریبا ترکاشوند، شیوا خسرومهر و پریسا گلدوست خواهد بود.
همچنین خوانندگانی چون علی اصحابی، مهدی مدرسی و مهدی شکوهی در فواصل برنامه به اجرای قطعات موسیقی می پردازند.
گفتنی است در این ویژه برنامه، گروه های مختلف موسیقی محلی، عاشیق های آذری و گروه های رقص آذری و کردی به هنرنمایی خواهند پرداخت.
فیلم های سینمایی «من پلیس نیستم»، «هوک» و «فرشته مزاحم» در روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه پخش می شود.

انتهای پیام/ن

برچسب ها :

آخرین اخبار

بازخوانی خاطرات واقعی زائرین از مهربانی امام رضا(ع) ویژه برنامه های شبکه قرآن و معارف سیما به مناسبت میلاد امام رضا (ع) پوشش زنده جشنواره تلاوت‌های تقلیدی بازار مسکن از اجاره تا خرید روی میز «تهران ۲۰» «فرشته ها با هم می آیند» در روز ملی جمعیت «ماجراهای پدینگتون» در شبکه کودک «بدون قرار قبلی» در شبکه نمایش همنشین مناسب در جدول پخش شبکه‌ها/ تولید ۱۵۰۰ اثر کوتاه در سال جاری داستان غم‌انگیز چاپ پول بدون پشتوانه در آمریکا در «دوران» تقدیر مدیر عامل موسسه آستانه مبارکه حضرت حسین بن موسی الکاظم از شبکه نسیم هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق همراهی مخاطب با «فوتبال ۱۲۰» «خانواده ملیله چی» در قاب نمایش انتصاب سرپرست طرح و برنامه شبکه آموزش سیما پلان های ماندگار از صحن انقلاب حرم رضوی در «کرامت رضوی» «سفر برق» به شبکه مستند سرپرست شبکه آموزش سیما منصوب شد فصل جدید «تا نیایش» از حرم مطهر ضامن آهو «پهلوانان» در شبکه قرآن شبکه ورزش همراه با بلند قامتان در لیگ ملت های والیبال نقد و بررسی «مست عشق» در «هفت» بررسی فلسفی فیلم «اینسپشن» در برنامه «امتداد» بلند قامتان جمهوری اسلامی ایران در «کافه مستند» «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح و وصف امام رضا (ع) مرکز سیمرغ، میزبان مدیران ارشد مرکز طرح، برنامه و بودجه سازمان صدا و سیما مراسم عروسی موضوع برنامه «بیا وسط» شد نقش آفرینی روابط عمومی سیما در دوره تحول بازدید مدیر شبکه نسیم از نمایشگاه کتاب تهران آخرین هفته اردیبهشت ماه و فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما/ نمایش فیلم هایی به رنگ استکبار ستیزی از قاب تلویزیون فیلمی درباره همایون همتی استاد برجسته ادیان عرفان در شبکه چهار «آقای قاضی» به شبکه دو آمد «مثبت آموزش» به سوالات دانش آموزان پاسخ می دهد جشن بزرگ امام رضایی ها از قاب شبکه تهران «روز، زندگی، بهار» با «پا به ماه» به شبکه دو می آید «سارا و سامان ۳» در قاب شبکه پویا مجموعه «پشت پرده» از قاب شبکه دو روایتی از زندگی آیت الله العظمی «محمدتقی بهجت» در شبکه قرآن خانواده‌ای از غزه مهمان «نوسان» / خانه‌مان را دوباره خواهیم ساخت فیلمی با بازی مل گیبسون روی آنتن شبکه نمایش پخش مسابقات تکواندو قهرمانی آسیا از شبکه ورزش «بدل» شبکه سه در راه آنتن «عکاس حرم» به شبکه یک سیما رسید سریال جدید درام و معمایی «دکل» در شبکه چهار از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد «دیدی نو» روی آنتن شبکه نسیم بعد از خواندن بسوزان یک سریال «ناگهانی» از شبکه تماشا طنین قدم های دلاوران شاهنامه در مجله هنری «بوم» آیین خطبه خوانی ۲ هزار نفری بانوان در حرم بانوی کرامت «نورا» سراغ موسیقی کی پاپ رفت

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها