مشاهده خبر

دو شنبه 25 دی 1402 - 14:42:18
مدیرکل امور تامین کالا و خدمات سازمان صداوسیما در گفت‌وگو با «جام‌جم» مطرح کرد

حق‌پخش را رسما خریده‌ایم

مجید بلالی، مدیرکل امور تامین کالا و خدمات سازمان صداوسیما در گفت‌وگو با جام‌جم از خرید حق پخش رقابت‌های جام‌ ملت‌های آسیا گفت.

1

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، 

مجید بلالی، مدیرکل امور تامین کالا و خدمات سازمان صداوسیما در گفت‌وگو با جام‌جم درباره خرید حق پخش رقابت‌های جام‌ ملت‌های آسیا روشنگری و بیان کرد: قرارداد سه‌جانبه میان کنفدراسیون فوتبال آسیا، فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران و سازمان صداوسیما مبنی بر حق پخش و استفاده رسانه‌ای از جام ملت‌های آسیا منعقد شده است. بر همین اساس تیم‌های خبری و فنی سازمان صداوسیما درحال‌حاضر مجوز حضور در دهکده بازی‌ها را دارند و در آنجا حاضر هستند.

وی افزود: کدهای سیگنال‌ پخش توسط برگزارکننده مسابقات در اختیار خریداران حق پخش قرار گرفته است و در این روزها صداوسیما نیز بر این اساس بازی‌ها را پخش می‌کند.

بلالی تصریح کرد: همان‌طور که بیان کردم بر همین اساس است که سازمان صداوسیما در این مسابقات گزارشگر فعال دارد. اگر غیر از این بود اجازه نمی‌دادند خبرنگار ما با دوربین در آنجا گزارش تهیه کند؛ همچنین سیگنال پخش مسابقات را هم در اختیار نداشتیم.یکی از شبهاتی که به خرید حق پخش وارد شده، این است که نام سازمان صداوسیما به‌عنوان پخش‌کننده مسابقات در سایت AFC ثبت نشده است.

بلالی در این خصوص به جام‌جم توضیح داد: بنا به برخی ملاحظاتی که در عرصه بین‌المللی وجود دارد، واحد برگزارکننده مسابقات اسم سازمان صداوسیمای ایران را در سایت‌شان قرار نداد؛ ولیکن با ما همکاری دارند. این رویه جدیدی نیست و در سال‌های گذشته هم برای دیگر رویدادها وجود داشته است.

وی ادامه داد: قرارداد طبق تفاهمی میان کنفدراسیون فوتبال آسیا، فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران و سازمان صداوسیما منعقد و اجرایی شده است. سازمان صداوسیما حق پخش را رسما خریداری و هزینه آن را پرداخت کرده است. هیچ خدشه‌ای بر این قرارداد وارد نیست.

مدیرکل امور تامین کالا و خدمات سازمان صداوسیما تاکید کرد: این قرارداد به‌صورت انحصاری در کل محدوده سرزمینی جمهوری اسلامی ایران در اختیار سازمان صداوسیماست. هیچ پلتفرم و شبکه‌ای بدون مجوز سازمان صداوسیما اجازه پخش این رقابت‌ها را نخواهد داشت. درواقع این حق منحصرا برای مجموعه شبکه‌های این سازمان و پلتفرم‌هایی است که از صداوسیما مجوز لازم را اخذ کرده باشند. ممکن است به برخی پلتفرم‌های زیر نظر صداوسیما، بنا بر سیاست‌های این سازمان، اجازه پخش داده شده باشد. ممکن است طبق سیاست‌ها این مجوز به پلتفرم‌های دیگر هم داده شود. تصمیم‌گیرنده در این خصوص سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران است.

انتهای پیام/ن

آخرین اخبار

روایتی دیگر از وقایع ظهر عاشورا در «کوی محبت» شبکه دو «آوای شب دهم» در شبکه مستند روایتی از شهید تاسوعا از قاب شبکه افق تماشای ۵ اپیزود از «قصه های تبیان» «حاج مرزوق» روایت عزاداری های سنتی در ایران «خاطرات فراموش شده» عنوان قسمت جدید «رخ مادر» شد حسینیه‌ای به وسعت ایران در عزای حسینی شرحی بر ایثار علمدار وفا، ساقی آب و ادب در «کوی محبت» شبکه دو فینال رقابت های جذاب ویمبلدون از قاب شبکه ورزش روایت یکی از کهن‌ترین عزاداری محرم در مستند «آبی برای سقایی» «به خاطر هانیه» در شبکه نمایش همراه با مستندهای محرمی شبکه قرآن ومعارف سیما سینمایی های تلویزیون در روز عزای سید و سالار شهیدان (ع) پخش سخنرانی های مذهبی با محوریت ماه محرم در قاب شبکه قرآن تاسوعا و عاشورای حسینی در قاب «حسینیه تهران» نسخه سینمایی «کاتب اعظم» روی آنتن شبکه افق می‌رود شبکه تماشا منتظر است؛ «با سال تماس بگیر» قدیمی ترین تکیه تهران «تار و ترنج» اولین سکوی عرضه محصولات شعر و موسیقی سازمان صداو سیما دو انتصاب جدید در شبکه نسیم «قامت خمیده» عنوان قسمت جدید «رخ مادر» شد گنجینه نواهای عاشورایی زارع‌زاده: جشنواره تلویزیونی مستند، تلاش برای عدالت‌گستری است/ توجه ویژه به مستندهای فلسطین شرحی بر فداکاری‌ها و ایثار سالار شهیدان، حسین بن علی (ع) در «کوی محبت» شبکه دو افق محرمی سیما «کودک شو» و کودکانه‌هایت را زندگی کن! «مسیر سبز» در شبکه نمایش پیوند اهالی کتاب و محرم در «سفیر حسین» روایت تلاقی عشق و هنر در مستند «مضطر» «قصه خورشید» در شبکه تهران «عصای دست مادر» عنوان قسمت جدید «رخ مادر» شد روایتی از یک مدافع حرم در «صدر عشق» بررسی خودروهای خودران در «پایان‌نامه» ماجرای یک «عشق گمشده» در شبکه تهران روایت تلاقی عشق و ایمان در «کوی محبت» شبکه دو مروری بر عکس و فیلم‌هایی با موضوع عاشورا در تلویزیون «امتداد» به آنتن شبکه چهار بازگشت/ روایت نبردی میان سنت و مدرنیته روایتی نو از واقعه‌ای کهن در «کوی محبت» شبکه دو ویژه برنامه‌های شبکه یک سیما در سالروز قیام خونین گوهرشاد پخش زنده فوتسال لیگ برتر از شبکه ورزش فینال رقابت های کافا از قاب شبکه ورزش «گوهرشاد» به روی آنتن افق پخش همایش شیرخوارگان حسینی از شبکه دو مجموعه نمایشی «بزم آخر» روی آنتن شبکه دو گشت و گذار «تهرانگرد» در شهرستان ری هفته عفاف و حجاب با ویژه برنامه «خیابان آزادی» روایت شهادت یک بانو در مسجد گوهرشاد «قدمگاه خورشید» در شبکه فراتر پخش همایش شیرخوارگان حسینی از حرم عبدالعظیم حسنی (ع) «سکوت» روی آنتن شبکه نمایش

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها