مشاهده خبر

دو شنبه 16 مرداد 1402 - 20:33:35

معاونت سیمای رسانه ملی از کدام یک از تولیداتش به رئیس جمهورى گزارش داد

رییس جمهور در جریان بازدید از نمایشگاه تحولات معاونت سیما، از توليدات متنوع این معاونت که در مسیر تحول رسانه ملی طی یک سال گذشته شکل گرفته بود، دیدن کرد.

2

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، 

رییس جمهورى در جريان حضور امروز خود در جام جم، از نمایشگاه دستاوردهای فنی، تولیدات عرضه شده و  برنامه‌های در حال ساخت رسانه ملی نيز دیدن کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمين رييسى همراه با پيمان جبلى رييس رسانه ملى طی بازدیدی که از نمايشگاه معاونت سیما داشتند، شاهد روند تحولات این بخش معاونت بودند.

در این بازدید محسن برمهانی معاون سیما، درباره دوره تحولى سيما، برنامه هاى پربیننده و شاخص این معاونت در بخش های نمایشی و غیر نمایشی همچون «شیوه»، «موقعیت مهدی»، «حسینیه معلی»، «کلمه»، «از سرگذشت»، «بی کرانه»، «بگو بخند»، «مدرسه تلویزیونی ایران»، «پاورقی»، «ستاره ساز»، «محفل» و ... به رييس جمهور گزارش داد.

بخشی از این بازدید به میز فیلمنامه اختصاص داشت که رئیس جمهور در جريان مجموعه فیلمنامه هایی که تصویب و تایید شده است، قرار گرفت که با تامین اعتبار به مرحله تولید خواهند رسيد.

در این بخش رييس قوه مجريه شاهد فیلمنامه های آثار فاخرى همچون «پوریای ولی»، «خواجه نصیرالدین طوسی» و ... بود.

مهدى نقويان رييس سيمافيلم با ارائه متون فيلمنامه هاى سريال هاى الف ويژه «سلمان» و «موسى(ع)» و نيز كتاب فيلمنامه و پژوهش سريال «حضرت معصومه(س)» خواستار توجه دولت به اين پروژه هاى ملى شد.

در اين بازديد سیدمحمود رضوی تهیه کننده سريال «حضرت موسى(ع)» به تكنیک ساخت اين سريال بزرگ و تفاوت آن با توليد سنتى، اشاره كرد.

رييس جمهورى نيز با تاكيد بر ضرورت ساخت اين سريال و علاقه مندى خود به اين اثر تصريح كرد: تلاش خواهيم كرد تا بودجه مصوب مجلس براى اين سريال را تامين كنيم.

همچنین رییس جمهور در ادامه به تماشای سكانس هایی از سریال «سلمان فارسی» و همچنين تجهیزات فنی، لباس و ... به کارگردانی داوود میرباقری نشست و حسین طاهری تهیه کننده سريال از آخرین روند تولید جزییاتی ارائه کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمين رييسى وعده كرد تا در آينده نزديک سری به پشت صحنه اين سریال بزند.

از دیگر بخش های معاونت سیما که مورد توجه رئیس جمهورى قرار گرفت، می توان به بازدید وى از تولیدات مرکز پویانمایی صبا اشاره کرد. 

در این بازدید قائم مقام سیما، مدیران شبکه های یک، سه، رؤساى مراکز سيمافيلم و سیمرغ و مرکز تولید و فنی سیما، مشاور اجرايى و مدير دفتر و مدير روابط عمومى معاونت سيما هم حضور داشتند.

همچنین محمدحسین میثاقی، حامد سلطانی، محمدرضا باقری، المیرا شریفی مقدم و مجید یراق بافان هم از مجریان سیما حاضر در این نمايشگاه بودند و با رييس جمهورى گفت و گو كردند.

انتهای پیام/ن

آخرین اخبار

فصل چهارم «سرچشمه» روی آنتن می‌رود فصل سوم «چند روایت معتبر» با چالش‌های اجتماعی به شبکه دو می‌آید «کنکاش» با موضوع هفته وحدت فصل دوم «سلام به آینده» به شبکه افق می‌رود مجموعه خاطره‌انگیز «تئاتر در صحنه» روی آنتن شبکه پنج «خیابان شاعر» از شبکه مستند پخش می شود / روایتی از خیابان مولوی تهران گرفتاری‌های وسواس فکری و عملی در «کام شیرین» شبکه دو حضور مجدد تنسی تاکسیدو و چاملی در شبکه دو فصل جدید «ماجرا» روی آنتن شبکه چهار پخش انیمیشن سینمایی جدید «شعر لامیا» در روز بزرگداشت مولوی شبکه دو از امشب «وکیل شگفت‌انگیز» می‌گیرد افق سراغ «بحران هسته ای: جزیره تری مایل» می‌رود فیلم «باغچه بان» نمایش داده می شود پخش نخستین قسمت «شور شیرین» در شبکه دو روایتی متفاوت از پرتاب موفق ماهواره نور 3 در مستند «سومین نور» «مهمانی امت احمد(ص)» به مناسبت هفته وحدت در سیمای شبکه دو مسعود سخاوت‌دوست مهمان «نقد سینما» می‌شود/ بررسی فیلم «بی‌رویا» و مستند «انیو» «تارکد» پرونده حج خونین سال ۶۶ را گشود/ سرنخ هایی از ارتباط با منافقین و امریکایی ها «غریب» از قاب تلویزیون پخش می‌شود «مرصع» سراغ قاب های حماسه رفت/ دفاع مقدس در آیینه هنر عکاسی برنامه سازی با هدف ایجاد آرامش و آموزش شهروندان روایتی از فعالیت‌های یکی از بانوان کشورمان در مستند «خیرالنساء» همراه با نوای خوانندگان جهان اسلام در «طنین رحمت» شبکه دو پخش یک مستند در روز جهانی سالمند از شبکه سلامت «آتش» در شبکه نمایش فصل جدید «فوتبال ۱۲۰» با اجرای حافظ کاظم زاده حمیدرضا محمدی به «نقطه رهایی» پیوست بررسی نحوه بازگشت لوح‌های هخامنشی به ایران در «نوسان» مجلس بزرگداشت زنده یاد «ابراهیم کیهانی» برگزار شد دیدار مسئول کارگروه ستاد جشن های نیمه شعبان سیما با تولیت مسجد مقدس جمکران ویژه برنامه «رواق» در هفته وحدت اولین هفته مهر ماه و فیلم هایی به رنگ ایثار و شهادت در قاب تلویزیون پخش «شب فیروزه‌ای» به مناسبت هفته وحدت و میلاد حضرت رسول (ص) از شبکه پنج 2 اثر از تولیدات خانه مستند روی آنتن شبکه دو می‌روند پخش اختصاصی و آنلاین «سرزمین مادری» در تلوبیون پخش سریال خاطره انگیز «قصه های جزیره» و «مامور انتقال» از شبکه تماشا سرپرست تولید و فنی شبکه نمایش منصوب شد حضور «وکیل شگفت‌انگیز» در شبکه ‌دو شبکه افق به «دیک گریگوری» کمدین سیاه‌پوست آمریکایی آنتن می‌دهد از تدارکاتچی تا بلمی بسوی ساحل در ویژه برنامه هفته دفاع مقدس «خیلی دور خیلی نزدیک» مروری بر صحبت‌های رئیس‌جمهور در سازمان ملل همزمان با آغاز فصل جدید «خط سوم» پنجمین قسمت «میراث مقدس» در سیمای شبکه دو مروری بر خاطرات «زنان جبهه شمالی» در شبکه دو آغاز پخش فصل چهارم مستند «سفر قند» آموزش اصول بازیگری به کودکان در«یکی بود یکی نبود» روایت‌هایی از زندگی‌های پس از جنگ در مجموعه نمایشی «فانوس» شبکه افق «در سایه یازده سپتامبر» همراه با چهارمین قسمت «میراث مقدس» در شبکه دو ویژه برنامه «خیلی دور خیلی نزدیک» به مناسبت هفته مقدس انتصاب جدید در شبکه دو سیما

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها