مشاهده خبر

دو شنبه 17 اردیبهشت 1403 - 11:16:31

مشارکت در انتخابات مظهر شکوفایی و اقتدار ایران اسلامی

دکتر محمد باقر اعلمی مدیر شبکه تهران سیما در یادداشتی به تلاش رسانه ملی برای حضور حداکثری مردم در انتخابات دور دوم مجلس دوازدهم شورای اسلامی اشاره کرد.

0

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، 

در یادداشت مدیر شبکه تهران آمده است: مجلس شورای اسلامی، در نظام جمهوری اسلامی ایران از جایگاه ویژه و والایی برخوردار است و محور بسیاری از تصمیم‌گیری‌ها، قانون‌گذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌هاست.
مجلس به عنوان خانه ملت، چراغ هدایتِ دولت و ملت را به دست دارد و پایگاه اساسی نظام و مردم است. مجلس قوام حضور و مشارکت واقعی ملت در تصمیم‌گیری‌ها است و مظهر اراده ملی به شمار می‌رود.
رسانه ملی طی چند ماه بستر سازی و برنامه‌ریزی برای تولید برنامه‌های تبلیغاتی و مناظره‌های دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در دور اول انتخابات با برنامه ریزی دقیق  و بهره‌گیری از ظرفیت های علمی، فنی و نیروی انسانی با ایجاد ٢٠٠ کانال تلویزیونی(به تعداد حوزه های انتخابیه) که بحق اقدامی بی نظیر در جهت تحقق چهار راهبرد مهم رقابت، مشارکت، امنیت و سلامت بود.
مردم شریف ایران اسلامی نیز در این آزمون سرنوشت ساز سربلند بیرون آمدند و با تدبیر و اقدام مومنانه نقشه های شوم معاندین را خنثی کردند.
در دور اول انتخابات، ۱۴ نماینده جدید تهران در مجلس شورای اسلامی توسط مردم انتخاب شدند  و ۱۶ کرسی برای رقابت بین نامزدهای حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس و همچنین یک کرسی در حوزه انتخابیه ورامین، قرچک و پیشوا برای انتخاب نماینده مردم شریف این حوزه به دور دوم کشیده شد که طبق قانون انتخابات بر اساس آرای ماخوذه دو برابر کرسی ها در دور دوم باهم رقابت خواهند کرد.
رسانه ملی و بویژه شبکه تهران تلاش می‌کند همانند دور اول انتخابات، برای دور دوم، فضای رقابتیِ عادلانه را ایجاد نماید. بنابراین در راستای عدالت رسانه‌ای در امر تبلیغات تلویزیونی، ۳۴ برنامه تلویزیونی ۲۰ دقیقه ای با عنوان "نماینده مردم" برای نامزدهای دور دوم مجلس شورای اسلامی تهیه و تولید شده است. این برنامه ها کاملا به صورت رایگان ضبط شده و نامزد ها به ١۶ سوال مرتبط با حوزه انتخابیه پاسخ میدهند و در موعد مقرر تبلیغات انتخابات(هفته جاری) از شبکه تهران سیما و شبکه رادیویی تهران روی آنتن می رود.
همچنین با توجه به جذابیت‌ برنامه‌های مناظرهای در ادوار مختلف انتخابات در دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی، ۸ مناظره برای نامزدهای تهرانی(تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس) و ۳ مناظره برای نامزدهای ورامین، قرچک و پیشوا به صورت تهیه و تولید شده و مطابق جدولی که در قرعه‌کشی ضبط برنامه‌های انتخاباتی طراحی شده است پخش خواهد شد.
همچنین با تمهیدات وزارت کشور و استانداری تهران این دوره از انتخابات در تهران به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود تا زمینه‌ساز برگزاری انتخابات کاملاً الکترونیک در سراسر کشور باشد. برگزاری انتخابات به  این روش از چند بُعد حائز اهمیت است؛ در گام اول هزینه‌های انتخاباتی کاهش و از سوی دیگر دقت و سرعت عمل فرآیند انتخابات و شمارش آرا افزایش می‌یابد. در این خصوص نیز تلاش می شود با دعوت از مسئولان مربوطه و تهیه میان برنامه های کوتاه این شیوه نوین برای مردم تشریح و تبیین شود.
امید است تلاش های بخش های مختلف رسانه ملی از حوزه های تولیدی، فنی، خبری و ... در راستای عدالت رسانه ای و ایجاد بصیرت ملی منجر به انتخاب اصلح توسط مردم عزیز گردد.

انتهای پیام/ن

آخرین اخبار

نگاهی به قاب‌های ماندگار شهادت در مجله هنری «بوم» روایتی دیگر از وقایع ظهر عاشورا در «کوی محبت» شبکه دو «آوای شب دهم» در شبکه مستند روایتی از شهید تاسوعا از قاب شبکه افق تماشای ۵ اپیزود از «قصه های تبیان» «حاج مرزوق» روایت عزاداری های سنتی در ایران «خاطرات فراموش شده» عنوان قسمت جدید «رخ مادر» شد حسینیه‌ای به وسعت ایران در عزای حسینی شرحی بر ایثار علمدار وفا، ساقی آب و ادب در «کوی محبت» شبکه دو فینال رقابت های جذاب ویمبلدون از قاب شبکه ورزش روایت یکی از کهن‌ترین عزاداری محرم در مستند «آبی برای سقایی» «به خاطر هانیه» در شبکه نمایش همراه با مستندهای محرمی شبکه قرآن ومعارف سیما سینمایی های تلویزیون در روز عزای سید و سالار شهیدان (ع) پخش سخنرانی های مذهبی با محوریت ماه محرم در قاب شبکه قرآن تاسوعا و عاشورای حسینی در قاب «حسینیه تهران» نسخه سینمایی «کاتب اعظم» روی آنتن شبکه افق می‌رود شبکه تماشا منتظر است؛ «با سال تماس بگیر» قدیمی ترین تکیه تهران «تار و ترنج» اولین سکوی عرضه محصولات شعر و موسیقی سازمان صداو سیما دو انتصاب جدید در شبکه نسیم «قامت خمیده» عنوان قسمت جدید «رخ مادر» شد گنجینه نواهای عاشورایی زارع‌زاده: جشنواره تلویزیونی مستند، تلاش برای عدالت‌گستری است/ توجه ویژه به مستندهای فلسطین شرحی بر فداکاری‌ها و ایثار سالار شهیدان، حسین بن علی (ع) در «کوی محبت» شبکه دو افق محرمی سیما «کودک شو» و کودکانه‌هایت را زندگی کن! «مسیر سبز» در شبکه نمایش پیوند اهالی کتاب و محرم در «سفیر حسین» روایت تلاقی عشق و هنر در مستند «مضطر» «قصه خورشید» در شبکه تهران «عصای دست مادر» عنوان قسمت جدید «رخ مادر» شد روایتی از یک مدافع حرم در «صدر عشق» بررسی خودروهای خودران در «پایان‌نامه» ماجرای یک «عشق گمشده» در شبکه تهران روایت تلاقی عشق و ایمان در «کوی محبت» شبکه دو مروری بر عکس و فیلم‌هایی با موضوع عاشورا در تلویزیون «امتداد» به آنتن شبکه چهار بازگشت/ روایت نبردی میان سنت و مدرنیته روایتی نو از واقعه‌ای کهن در «کوی محبت» شبکه دو ویژه برنامه‌های شبکه یک سیما در سالروز قیام خونین گوهرشاد پخش زنده فوتسال لیگ برتر از شبکه ورزش فینال رقابت های کافا از قاب شبکه ورزش «گوهرشاد» به روی آنتن افق پخش همایش شیرخوارگان حسینی از شبکه دو مجموعه نمایشی «بزم آخر» روی آنتن شبکه دو گشت و گذار «تهرانگرد» در شهرستان ری هفته عفاف و حجاب با ویژه برنامه «خیابان آزادی» روایت شهادت یک بانو در مسجد گوهرشاد «قدمگاه خورشید» در شبکه فراتر پخش همایش شیرخوارگان حسینی از حرم عبدالعظیم حسنی (ع)

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها