مشاهده خبر

سه شنبه 18 اردیبهشت 1403 - 9:32:12

ترویج کتاب‌خوانی در تلویزیون/ تولید و پخش ویژه برنامه‌های مرتبط با «نمایشگاه بین‌المللی کتاب»

شبکه های سیما همزمان با برگزاری سی و پنجمین نمایشگاه کتابِ تهران، برنامه های ویژه‌ای را برای مخاطبان خود در نظر گرفته اند.

0

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، 

تولید و پخش ویژه‌ برنامه های اختصاصی از مصلی تهران، تهیه گزارش‌های تخصصی برای انواع مخاطبان در سنین مختلف، از جمله تدارک ویژه شبکه هاست که با همت و پشتیبانی مرکز تولید و فنی سیما در ایام برگزاری نمایشگاه کتاب به روی آنتن خواهد رفت.

مرکز تولید و فنی به عنوان بازوی اجرایی معاونت سیما در پوشش مهمترین رویدادهای رسانه ای، این بار نیز با هدف ارتقای سطح کیفی و کمی پوشش تصویری این رویداد مهم فرهنگی کشور از ۱۹ اردیبهشت ماه از محل برپایی نمایشگاه کتاب بین المللی کتاب در مصلی امام خمینی (ره) با استفاده از تجهیزات به روز فنی و نیروهای تخصصی تولیدی همچون گذشته با همه توان پای کار آمده است؛ در ادامه به شرح برنامه های شبکه های سیما در این خصوص پرداخته شده است‌.

 

در سی‌وپنجمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران که از چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه تا شنبه ۲۹ اردیبهشت ماه برگزار می شود؛ برنامه زنده «کتاب یک» هر روز در ساعت های ۱۳:۲۰، ۱۶:۱۵ و ۱۸:۳۰ از شبکه یک پخش خواهد شد.

 

برنامه «صبحانه ایرانی» شبکه دو نیز منعطف با ایام برگزاری نمایشگاه کتاب هر روز از ساعت 7:00 روی آنتن می رود.

 

در ایام برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب، برنامه صبحگاهی «سلام صبح بخیر» با دعوت از مهمانان و ناشران و همچنین معرفی کتاب های ارزنده از شبکه سه سیما پخش می شود. این برنامه هر روز حوالی ساعت 9 صبح به صورت زنده پخش می شود.

 

شبکه چهار سیما با برنامه ای ویژه نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با مخاطبان خود همراه است. این برنامه با عنوان «کتاب 4 »، با 4 بخش 15 تا 30 دقیقه ای در ساعات برگزاری نمایشگاه به صورت زنده از مصلی تهران و یک ویژه برنامه یک ساعته از ساعت 22:30 به روی آنتن می رود.
در ویژه برنامه شبانه که اجرای آن را محمد سرشار بر عهده دارد، نقد و تحلیل وضعیت کتاب در ایران انجام می شود. در آیتم های 15 تا 30 دقیقه ای که در ساعت های 10، 12:15، 14:30 و 17 به طور زنده از محل نمایشگاه پخش می شود با مولفان، مترجمان، دست اندرکاران حوزه کتاب و نشر، نوقلم ها و مدیران ستادی نمایشگاه صحبت می شود.

 

شبکه نسیم با برنامه «دیدی نو» به مناسبت سی و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با مخاطبان خود همراه است.
این برنامه به تهیه کنندگی مهران میر صالحی، کارگردانی کیان کحال زاده با اجرای ایوب آقا خانی در 52 قسمت از شبکه نسیم پخش خواهد شد.

 

برنامه «مثبت آموزش» شبکه آموزش سیما در سه بخش در ساعت های  1۰:۴۵ تا ۱۱:۰۰ ، ۱۶:۴۵ تا ۱۷ و۱۷:۴0 تا ۱۷:۵۰ به موضوع نمایشگاه کتاب می پردازد و به صورت زنده با نمایشگاه، ارتباط مستقیم برقرار می کند.
برنامه «دکتر سلام» شبکه آموزش ضمن ارتباط زنده با نمایشگاه بین المللی کتاب، هر روز یک کتاب تخصصی و عمومی با موضوع سلامت محور معرفی می کند.
همچنین برنامه «دوربین هفت» در دو بخش در ساعت های  ۱۲ و ۲۰:۴۰ گزارش هایی از رویدادها و وقایع نمایشگاه کتاب را از شبکه آموزش پخش می کند.

 

شبکه قرآن و معارف سیما نیز رویدادهای نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران را در قالب ویژه برنامه و میان برنامه های مختلف به صورت زنده پوشش می دهد.
ویژه برنامه ای به تهیه کنندگی مهدی شکوهی با حضور مستمر استیج و دوربین شبکه قرآن و معارف سیما در محل برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب و گفت وگو با صاحبان نشر، مولفان و بازدیدکنندگان آماده پخش برای دوستداران کتاب است.
همچنین تهیه و تولید و پخش روزانه آیتم های متنوع ادبی از غرفه های مختلف و حال و هوای فرهنگی نمایشگاه از دیگر تدارک شبکه قرآن و معارف سیما است.

 

شبکه نمایش به مناسبت برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، فیلم‌هایی را با این مضامین در جدول پخش خود قرار داده است که هر شب ساعت ۲۱ پخش خواهد شد.
فیلم های سینمایی «جولی و جولیا»، «کتاب فروشی»، «چارلز دیکنز»، «خانم پاتر»، «نابغه»، «کافه امید»، «انجمن ادبی کیک پوست سیب زمینی» و «عجیب تر از داستان» از جمعه 21 اردیبهشت تا جمعه 28 روی آنتن شبکه نمایش می رود.

 

برنامه «تهران 20» شبکه تهران؛ همزمان با سی و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب در گفت‌وگو با مسئولان و دست‌اندرکاران حوزه کتاب به صورت ویژه‌ای به این رویداد فرهنگی می‌پردازد. این برنامه به تهیه‌کنندگی مجتبی احمدی از شنبه تا چهارشنبه هر شب ساعت 20 تماشایی می‌شود.
گروه خانواده نیز با تدارک برنامه «به خانه برمی‌گردیم» و بهره‌مندی از حضور مهمانان مختلف در بخش‌های متنوعِ ارتباط با نمایشگاه‌ کتاب، معرفی کتاب و ... به صورت ویژه‌ای به این رویداد فرهنگی خواهد پرداخت.
برنامه «سلام تهران» هر روز صبح از ساعت 06:30 تا 08:00 با دعوت از مهمان های ویژه حوزه کتاب و نشر، به موضوع نمایشگاه کتاب در شبکه تهران می پردازد.
همچنین ارتباط زنده با نمایشگاه کتاب از روز چهارشنبه 19 اردیبهشت هر روز حوالی ساعت 10 در شبکه تهران برقرار می شود و به مدت 15 دقیقه اتفاقات و حواشی این نمایشگاه را پوشش تصویری خواهد داد. همچنین گفتگو با مسئولین حوزه نشر و نمایشگاه بخش دیگری از این برنامه خواهد بود.
برنامه‌های گزارشی «در شهر» و «در استان» نیز همزمان با برپایی نمایشگاه کتاب گزارش‌های ویژه‌ای را روانه آنتن می‌کنند.

 

شبکه افق نیز رویدادهای نمایشگاه بین المللی کتاب را به صورت زنده از محل برگزاری نمایشگاه پوشش می دهد. این برنامه از ساعت 18:30 به مدت نیم ساعت پخش می شود.

 

برنامه «مثبت سلامت» به صورت زنده رویدادهای فرهنگی نمایشگاه بین المللی کتاب را از شبکه سلامت پخش می کند. همچنین برنامه های «پنجره باز» و «حال خوب» نیز به صورت زنده از نمایشگاه روی آنتن می روند.

 

شبکه کودک با برنامه «کتاب شیرین» مخاطبان خود را با حال و هوای نمایشگاه کتاب همراه می کند.

 

شبکه امید نیز با برنامه زنده «نورا» به انعکاس رویدادهای نمایشگاه بین المللی کتاب می پردازد. این برنامه هر روز ساعت ۱۹ تا ۲۰ از نمایشگاه بین المللی کتاب تهران روی آنتن می رود.
این برنامه شامل بخش های من و کتاب، کتاب جان و معرفی کتاب هایی راجع به زندگی شهدا و ... می باشد.

 

مستندهای «جای پای او» یک‌شنبه ۲۳ اردیبهشت، ساعت 20:00، «شاهنامه فردوسی» دوشنبه ۲۴ اردیبهشت، ساعت 19:30 و «کاش غوره‌ها انگور بشه» سه‌شنبه ۲۵ اردیبهشت، ساعت 22:30 روی آنتن شبکه مستند می روند.

 

میان برنامه «برگ زرین» ویژه کتاب و کتابخوانی، از شبکه جام جم پخش می شود. همچنین ارتباط مستقیم با نمایشگاه کتاب تهران و مصاحبه با بازدیدکنندگان و ارائه گزارش از وقایع و رخدادهای نمایشگاه در فواصل برنامه ها با محوریت میهمانان کشورهای فارسی زبان در نمایشگاه و سایر کشورهای خارجی میهمان و مصاحبه با صاحب نظران زبان پارسی مشارکت کننده در نمایشگاه و میهمانان فارسی زبان به منظور گرامی داشت و پاسداشت زبان پارسی روی آنتن شبکه جام جم می رود.

انتهای پیام/ن

آخرین اخبار

جمع بندی نهایی صحبت های ۶ نامزد ریاست جمهوری در مناظره چهارم راه اندازی دوره تحکیم نهضت سوادآموزی به کمک شبکه آموزش «شانگ چی و افسانه ده حلقه» به شبکه نمایش می آید پخش سخنرانی رهبر انقلاب در روز عید غدیر از شبکه یک «کودک شو» ویژه عید غدیر روی آنتن می‌رود/ ورزش زورخانه با نوپهلوانان کودک عیدی سینمایی تلویزیون در روز عید سعید غدیر خم / «پاندای کونگ فوکار 4» انیمیشن جدید شبکه کودک بررسی و مراحل شکل گیری قانون انتخابات طی چهل سال گذشته در «گشت آورد» امنیت انتخابات روی میز «تهران ۲۰» مروری بر زندگی شخصی و کارنامه هنری استاد سعید امیرسلیمانی رقابت نامزدها در مناظره چهارم در قاب جام جم «ماجرا»ی غدیر خم و هفتم تیر در شبکه چهار نماینده مسعود پزشکیان مهمان «آرمان» حضور نماینده امور بانوان دکتر قالیباف در «خط سوم» امروز نماینده مصطفی پورمحمدی در شبکه قرآن ویژه برنامه های شبکه قرآن و معارف سیما به مناسبت عید بزرگ غدیر خم ویژه برنامه های عید غدیر خم شبکه یک سیما «ترانه راهزنان» در شبکه چهار تدارک شبکه مستند برای عید غدیر تدارک یک مهمانی بزرگ در شبکه تهران رئیس سازمان نهضت سوادآموزی و مدیر کل آموزش قوه قضائیه در «مثبت آموزش» چهارمین مناظره نامزدهای ریاست جمهوری پخش دیدار جذاب ایتالیا و کرواسی از قاب ورزش نماینده پزشکیان در تهران امشب مهمان «تهران ۲۰» می‌شود دیدار اسکاتلند و مجارستان در شبکه ورزش از پوشش ویژه جشن ها تا مهمانی ده کیلومتری غدیر «رخنه» به ایستگاه پایانی رسید «فورد در برابر فراری» در شبکه نمایش اطلاعیه انتخابات سازمان صدا و سیما درباره مستند دوم زاکانی پخش مجموعه مستندهای «سیمای خانواده» درباره سبک زندگی ایرانی از شبکه یک سیما شرحی بر کتاب «الغدیر» علامه امینی در قاب شبکه قرآن حضور نماینده امور بانوان حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی در «خط سوم» امروز نماینده قاضی زاده هاشمی در برنامه «مهنا» نماینده سعید جلیلی در شبکه قرآن و معارف «ایران آینده 4» از قاب شبکه امید «سرقت» از شبکه تهران «پایان نامه» ویژه انتخابات «مهمونی ۱۰ کیلومتری غدیر» روی آنتن شبکه افق دیدارهای امروز جام ملت‌های اروپا «قهرمان» در راه شبکه سه مجموعه داستانی «فراری» از ۹ تیرماه در شبکه یک رسالت بوذری مجری «غدیریه ایران» شد / «غدیریه ایران» ویژه برنامه عید غدیر شبکه سه انتخابات در «سفر قند» نماینده مصطفی پورمحمدی مهمان «آرمان» نماینده مسعود پزشکیان در شبکه قرآن بازپخش برنامه انتخاباتی «مهنا» از آنتن شبکه دو جشنواره فیلم های سینمایی اولین هفته تابستان شبکه کودک «بینا» اخلاق در انتخابات را بررسی می کند فرهنگ؛ به مثابه روح حاکم بر دولت ها روایت چالش های زندگی مادران جوان موفق در قاب «مهربانو» روایتی از ناگفته‌های انقلاب اسلامی در شبکه افق سیما

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها