مشاهده خبر

چهار شنبه 19 اردیبهشت 1403 - 10:2:6
در نشست تعاملی مدیران دادگستری با مدیران شبکه تهران سیما تاکید شد:

شناسایی سوژه های بکر برای تولید آثار نمایشی/ تمرکز روی آسیب های تهران

در نشست تعاملی محمد باقر اعلمی "مدیر شبکه تهران سیما" با حاجی رضا شاکرمی "قائم مقام رئیس کل دادگستری استان تهران"، به ضرورت برنامه سازی، تولید آثار کوتاه، آموزش و پیشگیری از وقوع جرم، تشکیل کارگروه های تخصصی مشترک و... تاکید شد.

0

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، 

محمد باقر اعلمی مدیر شبکه تهران سیما، به دوره ی جدید شبکه تهران و ماموریت های ذاتی این شبکه در استان اشاره کرد و افزود: در افق و برنامه ریزی شبکه، تعامل و همیاری با دستگاه قضا پیش بینی شده است زیرا آسیب های اجتماعی یکی از بزرگترین مشکلات کلان شهر تهران است و آنچه که می تواند در کاهش آن موثر باشد، پیشگیری است. یکی از موثرترین ابزارهای پیشگیری، اقدامات رسانه ای درخصوص فرهنگ سازی، اطلاع رسانی و نکات آموزشی است اما برای اجرای کم نقص آن به زیرساخت های بیشتری نیاز داریم که مساعدت و همراهی دادگستری در این حوزه اجتناب ناپذیر است.

وی تاکید کرد: شبکه تهران برای پرداخت به موضوعات حقوقی نیاز به اطلاعات بیشتری دارد، لذا ضروری است جلسات منظمی به صورت مستمر برگزار شود تا مصوبات آن به دقت اجرا و نظارت شود.
اعلمی به ظرفیت های موجود در قوه قضائیه و دادگستری تهران اشاره کرد و افزود: ما در برنامه هایی نظیر تهران بیست، به خانه بر می گردیم، سلام تهران، برنامه در شهر، در استان و... با  میزبانی از کارشناسان زبده دادگستری، تلاش می کنیم به تمام سوالات و ابهامات حقوقی و قضایی شهروندان و مخاطبان پاسخ دهیم.
مدیر شبکه تهران گفت: علاوه بر برنامه های روزانه شبکه تهران سیما، تولید کارهای کوتاه در ساختارها و موضوعات متنوع حائز اهمیت است، زیرا تولیدات کوتاه با امکان تکرار در فواصل برنامه ها، می تواند اثرگذاری بیشتری  بر مخاطبان داشته باشد بر این اساس لازم است تمام  دستگاه های استانی، شبکه تهران را در تولید این آثار حمایت نمایند.
دکتر اعلمی ضمن تاکید بر جایگاه و اهمیت آثار نمایشی تصریح کرد: سوژه ها و پرونده های متعدد و جذاب در دادگستری استان تهران وجود دارد که می تواند بستر مناسبی برای تولید آثار نمایشی باشد. بنابراین همکاری دادگستری تهران در شناسایی سوژه های جذاب که قابلیت رسانه ای دارد می تواند یکی از زمینه های مهم همکاری باشد.
مدیر شبکه تهران سیما ایجاد پویش ها و جریان های رسانه ای را در کاهش و اصلاح آسیب های اجتماعی، مهم قلمداد کرد و افزود پویش های پرداخت دیه زندانیان جرائم غیر عمد، حمایت از کودکان کار و بی سرپرست از مصادیق موفق این جریان سازی رسانه ای بوده است که می بایست به موضوعات دیگر تسری یابد.


بسترسازی برای حضور رسانه ملی در دستگاه قضایی

حاجی رضا شاکرمی "قائم مقام رئیس کل دادگستری استان تهران" در این نشست به برنامه های ابلاغی قوه قضاییه در مسیر تحول و تعالی اشاره کرد و افزود: رئیس کل دادگستری استان تهران با توجه به ابلاغ سند تحول و تعالی توسط ریاست معزز قوه قضاییه و انتظارات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی بر ضرورت ارتقاء تصویر رسانه ای این قوه، برنامه های عملیاتی منسجمی را تدوین و در دستور کار قرار داده است.
شاکرمی ایجاد فرصت های مطالعاتی و پژوهشی در زمینه های وقوع جرائم و آسیب های اجتماعی برای برنامه سازان و نویسندگان، ارائه مشاوره های حقوقی و قضایی و معرفی کارشناسان مجرب و متخصص برای همکاری در تولید و ساخت برنامه ها در قالب هنر رسانه ای و ایجاد زمینه برای حضور فعال رسانه ملی در دستگاه قضایی را از جمله فرصت های موجود در مسیر هم افزایی میان این دو دستگاته حاکمیتی عنوان کرد و افزود: برای افزایش تعاملات کارگروه ویژه ای با حضور کارشناسان دو دستگاه تشکیل خواهد شد.
قائم مقام رئیس کل دادگستری استان تهران در ادامه این نشست تعاملی گفت: علاقمند هستیم رابطه ما با رسانه بیشتر و پررنگ تر شود و تلاش می کنیم در چارچوب قوانین و موازین قوه قضائیه، امکاناتی را در اختیار برنامه سازان قرار بدهیم تا تولیدات مناسب رسانه ای شکل بگیرد.
وی گفت: برای نیل به اهداف اجتماعی و شهروندی، نیازمند پیوست رسانه ای هستیم و از آنجا که موضوعات و مشکلات قابل مشاهده در سطح جامعه، جملگی در قوه قضائیه و به صورت بررسی و شرح یافته، جاری و ساری است، افزایش آگاهی و هوشیاری جامعه می تواند با تعامل، همیاری و همکاری دوسویه دستگاه قضایی و رسانه استانی میّسر شود.
شاکرمی تاکید کرد: باید ریشه های بحران ها و آسیب های اجتماعی مثل مسائل مالی، توهین ها و نزاع ها، مسائل خانوادگی مانند طلاق و سایر آسیب ها توسط کارشناسان امر مورد بررسی و تحلیل قرار گیرد و با همت شبکه تهران به صورت هنرمندانه به اطلاع عموم رسانده شود.
در این جلسه جمعی از مدیران شبکه تهران سیما و مدیران دادگستری استان تهران نیز حضور داشتند.

انتهای پیام/ن

آخرین اخبار

جمع بندی نهایی صحبت های ۶ نامزد ریاست جمهوری در مناظره چهارم راه اندازی دوره تحکیم نهضت سوادآموزی به کمک شبکه آموزش «شانگ چی و افسانه ده حلقه» به شبکه نمایش می آید پخش سخنرانی رهبر انقلاب در روز عید غدیر از شبکه یک «کودک شو» ویژه عید غدیر روی آنتن می‌رود/ ورزش زورخانه با نوپهلوانان کودک عیدی سینمایی تلویزیون در روز عید سعید غدیر خم / «پاندای کونگ فوکار 4» انیمیشن جدید شبکه کودک بررسی و مراحل شکل گیری قانون انتخابات طی چهل سال گذشته در «گشت آورد» امنیت انتخابات روی میز «تهران ۲۰» مروری بر زندگی شخصی و کارنامه هنری استاد سعید امیرسلیمانی رقابت نامزدها در مناظره چهارم در قاب جام جم «ماجرا»ی غدیر خم و هفتم تیر در شبکه چهار نماینده مسعود پزشکیان مهمان «آرمان» حضور نماینده امور بانوان دکتر قالیباف در «خط سوم» امروز نماینده مصطفی پورمحمدی در شبکه قرآن ویژه برنامه های شبکه قرآن و معارف سیما به مناسبت عید بزرگ غدیر خم ویژه برنامه های عید غدیر خم شبکه یک سیما «ترانه راهزنان» در شبکه چهار تدارک شبکه مستند برای عید غدیر تدارک یک مهمانی بزرگ در شبکه تهران رئیس سازمان نهضت سوادآموزی و مدیر کل آموزش قوه قضائیه در «مثبت آموزش» چهارمین مناظره نامزدهای ریاست جمهوری پخش دیدار جذاب ایتالیا و کرواسی از قاب ورزش نماینده پزشکیان در تهران امشب مهمان «تهران ۲۰» می‌شود دیدار اسکاتلند و مجارستان در شبکه ورزش از پوشش ویژه جشن ها تا مهمانی ده کیلومتری غدیر «رخنه» به ایستگاه پایانی رسید «فورد در برابر فراری» در شبکه نمایش اطلاعیه انتخابات سازمان صدا و سیما درباره مستند دوم زاکانی پخش مجموعه مستندهای «سیمای خانواده» درباره سبک زندگی ایرانی از شبکه یک سیما شرحی بر کتاب «الغدیر» علامه امینی در قاب شبکه قرآن حضور نماینده امور بانوان حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی در «خط سوم» امروز نماینده قاضی زاده هاشمی در برنامه «مهنا» نماینده سعید جلیلی در شبکه قرآن و معارف «ایران آینده 4» از قاب شبکه امید «سرقت» از شبکه تهران «پایان نامه» ویژه انتخابات «مهمونی ۱۰ کیلومتری غدیر» روی آنتن شبکه افق دیدارهای امروز جام ملت‌های اروپا «قهرمان» در راه شبکه سه مجموعه داستانی «فراری» از ۹ تیرماه در شبکه یک رسالت بوذری مجری «غدیریه ایران» شد / «غدیریه ایران» ویژه برنامه عید غدیر شبکه سه انتخابات در «سفر قند» نماینده مصطفی پورمحمدی مهمان «آرمان» نماینده مسعود پزشکیان در شبکه قرآن بازپخش برنامه انتخاباتی «مهنا» از آنتن شبکه دو جشنواره فیلم های سینمایی اولین هفته تابستان شبکه کودک «بینا» اخلاق در انتخابات را بررسی می کند فرهنگ؛ به مثابه روح حاکم بر دولت ها روایت چالش های زندگی مادران جوان موفق در قاب «مهربانو» روایتی از ناگفته‌های انقلاب اسلامی در شبکه افق سیما

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها