مشاهده خبر

دو شنبه 24 اردیبهشت 1403 - 13:47:52

«آنی و مانی» با رعایت تمام استاندارهای بین المللی به تولید رسید

«آنی و مانی» عنوان مجموعه ای ازگروه برنامه سازی مرکز پویانمایی صبا است که در راستای تکریم خانواده و جایگاه خانواده در آموزش و تربیت فرزندان به تولید رسیده است این مجموعه به همت گروه خردسال پویانمایی صبا می کوشد تا با روایت‌های هدفمند، کاربردی و به دور از هر گونه انتقاد رفتاری، به نوبه خود سهم موثری در ارائه آموزه های اخلاقی، اجتماعی و رفتاری داشته باشد.

0

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، 

محمد مهدی نخعی تهیه کننده پویانمایی «آنی و مانی» گفت: محتوای مجموعه «آنی و مانی» بر پایه مقوله ارزشمند خانواده و تعامل افراد خانواده با یکدیگر و جامعه ای که در آن زندگی می کنند شکل گرفته است. در همین راستا ظرفیت ویژه ای برای داستان گویی در این پویانمایی، برای تیم تولید کننده ایجاد شده است تا بتوانند از یک زندگی روزمره برای کودکان، داستان های جذاب را استخراج کرده و به تصویر بکشد. داستان هایی که در بطن یک خانواده مشهود است.
او افزود: از آنجا که تولیدات کودکان و به ویژه خردسالان در سراسر دنیا شباهت های ویژه ای نسبت به هم دارند می توان اطمینان داشت که نمونه های خارجی فراوانی وجود دارد که در قالب انیمیشن «آنی و مانی» ساخته شده اند ولی آنچه که «آنی و مانی» را از آن ها متمایز می کند نوع نگاه بومی به چارچوب خانواده و تربیت فرزند است که با تلاش تیم محتوا، ایده و موضوع این پویانمایی بروزرسانی شده است در واقع هر مسئله‌ای که خردسالان امروز کشور برای یادگیری به آن ها احتیاج دارند را می توان در «آنی و مانی» مشاهده کرد. در کل این مجموعه نه تنها برای خردسالان بلکه برای والدین آن ها نیزمی تواند مفید واقع شود چون محتوای آموزشی و تجربی آن برای والدین ملموس و قابل درک است.
نخعی پیرامون مسیر تولید این مجموعه ادامه داد: چارچوب اصلی این پروژه با چالش های بسیاری همراه بود و در بخش تحقیق و توسعه تلاش های فراوانی انجام شد. از جمله بررسی گرافیک کار با کودکان و همچنین استفاده از مشاوران کودک در داخل و خارج از کشور.
تهیه کننده «آنی و مانی» بیان کرد: از آنجا که محوریت پروژه خانواده و تعامل در آن است و مخاطب خردسال را هدف قرار داده، سعی کردیم فرم های ساده شده ی گرافیکی و رنگ بندی قابل درکی را برای خردسالان به کار ببریم ،همچنین بهره گیری از روایت آرام و ساده شده قصه ها از شاخصه های جذابیت این مجموعه، برای مخاطب محسوب می شود.
وی ادامه داد: اصل تعامل و کار گروهی بیشترین حجم چالش روایت های «آنی و مانی» را تشکیل داده و در آن تلاش کردیم تا کمتر به سمت نقدهای اجتماعی برویم زیرا ما بر این باوریم که در این رده ی سنی که «آنی و مانی» برای آن ها تولید شده، اولویت ها صرفا باید در بستر آموزش صحیح خلاصه شوند  نه نقد های رفتاری.
وی گفت: این پروژه با ظرفیت 104 اپیزود در قالب 4 فصل در حال تولید است به عبارتی «آنی و مانی» طیف گسترده ای از ایده های آموزشی را در بر گرفته که اکثر آنها با مشارکت خانواده و یا مربی آموزشی بررسی و به نتیجه ی مطلوب خواهند رسید.
نخعی در پاسخ به این سوال که چقدر از بار روایی داستان بر دوش موسیقی آن است اظهار داشت: یکی از نقاط قوت این پروژه بخش موسیقی آن است که از نظر تیم تولید، بسیار قدرتمند عمل کرده و طبق بررسی های به عمل آمده از مخاطبان، به این حاصل دست یافته ایم که موسیقی کار به نوبه خود موفق شده ارتباط خوبی با خردسالان برقرار کند. در کل از آنجا که شخصیت های «آنی و مانی» بدون داشتن دیالوگ، داستان ها را روایت می کنند، جای بخش های شعرخوانی در آن خالی است ولی در همین فرمت موجود نیز موسیقی تاثیر ویژه ای بر جذابیت کار داشته است.
تهیه کننده مجموعه «آنی و مانی» درباره ادامه دار بودن این مجموعه گفت: با توجه به مذاکرات جدید احتمال تولید 4 فصل دیگر از این پروژه وجود دارد و تیم تولید در حال بررسی نیازمندی های آن است. با توجه به وضعیت کنونی پروژه تیم تولید در حال آماده شدن برای تولیدات جدید پروژه هستند تا تعداد اپیزود های آن را به 208 برسانند. البته در اینجا لازم است گفته شود مرکز پویانمایی صبا و مدیران و مسئولان مربوطه آن در راستای طی نمودن مسیر تولید این مجموعه کمک ها و حمایت‌های بی دریغی را به گروه تولید این مجموعه  ارائه داشتند و همین توجهات سبب شد بتوانیم در راه تولید این مجموعه آموزشی بتوانیم گام مثمرثمری برداریم.

انتهای پیام/ن

آخرین اخبار

جمع بندی نهایی صحبت های ۶ نامزد ریاست جمهوری در مناظره چهارم راه اندازی دوره تحکیم نهضت سوادآموزی به کمک شبکه آموزش «شانگ چی و افسانه ده حلقه» به شبکه نمایش می آید پخش سخنرانی رهبر انقلاب در روز عید غدیر از شبکه یک «کودک شو» ویژه عید غدیر روی آنتن می‌رود/ ورزش زورخانه با نوپهلوانان کودک عیدی سینمایی تلویزیون در روز عید سعید غدیر خم / «پاندای کونگ فوکار 4» انیمیشن جدید شبکه کودک بررسی و مراحل شکل گیری قانون انتخابات طی چهل سال گذشته در «گشت آورد» امنیت انتخابات روی میز «تهران ۲۰» مروری بر زندگی شخصی و کارنامه هنری استاد سعید امیرسلیمانی رقابت نامزدها در مناظره چهارم در قاب جام جم «ماجرا»ی غدیر خم و هفتم تیر در شبکه چهار نماینده مسعود پزشکیان مهمان «آرمان» حضور نماینده امور بانوان دکتر قالیباف در «خط سوم» امروز نماینده مصطفی پورمحمدی در شبکه قرآن ویژه برنامه های شبکه قرآن و معارف سیما به مناسبت عید بزرگ غدیر خم ویژه برنامه های عید غدیر خم شبکه یک سیما «ترانه راهزنان» در شبکه چهار تدارک شبکه مستند برای عید غدیر تدارک یک مهمانی بزرگ در شبکه تهران رئیس سازمان نهضت سوادآموزی و مدیر کل آموزش قوه قضائیه در «مثبت آموزش» چهارمین مناظره نامزدهای ریاست جمهوری پخش دیدار جذاب ایتالیا و کرواسی از قاب ورزش نماینده پزشکیان در تهران امشب مهمان «تهران ۲۰» می‌شود دیدار اسکاتلند و مجارستان در شبکه ورزش از پوشش ویژه جشن ها تا مهمانی ده کیلومتری غدیر «رخنه» به ایستگاه پایانی رسید «فورد در برابر فراری» در شبکه نمایش اطلاعیه انتخابات سازمان صدا و سیما درباره مستند دوم زاکانی پخش مجموعه مستندهای «سیمای خانواده» درباره سبک زندگی ایرانی از شبکه یک سیما شرحی بر کتاب «الغدیر» علامه امینی در قاب شبکه قرآن حضور نماینده امور بانوان حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی در «خط سوم» امروز نماینده قاضی زاده هاشمی در برنامه «مهنا» نماینده سعید جلیلی در شبکه قرآن و معارف «ایران آینده 4» از قاب شبکه امید «سرقت» از شبکه تهران «پایان نامه» ویژه انتخابات «مهمونی ۱۰ کیلومتری غدیر» روی آنتن شبکه افق دیدارهای امروز جام ملت‌های اروپا «قهرمان» در راه شبکه سه مجموعه داستانی «فراری» از ۹ تیرماه در شبکه یک رسالت بوذری مجری «غدیریه ایران» شد / «غدیریه ایران» ویژه برنامه عید غدیر شبکه سه انتخابات در «سفر قند» نماینده مصطفی پورمحمدی مهمان «آرمان» نماینده مسعود پزشکیان در شبکه قرآن بازپخش برنامه انتخاباتی «مهنا» از آنتن شبکه دو جشنواره فیلم های سینمایی اولین هفته تابستان شبکه کودک «بینا» اخلاق در انتخابات را بررسی می کند فرهنگ؛ به مثابه روح حاکم بر دولت ها روایت چالش های زندگی مادران جوان موفق در قاب «مهربانو» روایتی از ناگفته‌های انقلاب اسلامی در شبکه افق سیما

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها