مشاهده خبر

شنبه 29 اردیبهشت 1403 - 14:32:46
تهیه کننده فصل جدید برنامه پرمخاطب شبکه ورزش مطرح کرد:

همراهی مخاطب با «فوتبال ۱۲۰»

تهیه‌کننده جوان فصل جدید برنامه تلویزیونی «فوتبال ۱۲۰» از مشکلات ابتدایی پذیرفتن تولید تا مشکلات پیش روی این برنامه سخن گفت.

1

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، 

پویا خسروی درباره حضورش در این برنامه گفت: داستان پذیرفتن برنامه تلویزیونی «فوتبال ۱۲۰» و برعهده گرفتن تولید آن برمی‌گردد به طرحی که ما از قبل به عنوان مکمل برنامه «فوتبال ۱۲۰» به شبکه ورزش سیما ارائه داده بودیم. دوستان با توجه به شناخت، تجربیات و سابقه‌ای که تیم ما در شبکه ورزش داشت، تولید فصل جدید برنامه «فوتبال ۱۲۰» را به ما پیشنهاد دادند. در اصل باید بگویم مدیر شبکه ورزش این خطر را به جان خرید و به گروه جدید و یک گروه حدودا ۲۰ نفره اعتماد کرد. این اتفاق برای تیم ما هم مشکل بزرگی بود، ما بعد از اینکه تولید برنامه‌ای با این اسم و رسم و حواشی اش را پذیرفتیم خودمان را برای هر اتفاقی آماده کرده بودیم.

وی درباره بازخوردهای پخش برنامه عنوان کرد: بعد از پخش یکی دو قسمت از برنامه چهره‌های مطرح ورزشی، اهالی فرهنگ، هنر و رسانه با ما تماس گرفتند و به ما خداقوت گفتند.

تهیه کننده فصل جدید برنامه تلویزیونی «فوتبال ۱۲۰» در پاسخ به این پرسش که چند ماه پیش آماری از میزان مخاطب برنامه های تلویزیونی منتشر شد که در میان آن ها نام چند برنامه وررشی دیده می شد. به عنوان تهیهکننده این برنامه علت رشد چند درصدی مخاطب برنامه «فوتبال 120» را چه می دانید، گفت: معتقدم زمان و انرژی که گروه ما برای برنامه «فوتبال ۱۲۰» گذاشت در آمار به دست آمده بی تاثیر نبوده است. ما تمام تلاشمان این بود که نه‌تنها برنامه از فصل های قبل ضعیف تر نباشد، بلکه ارزش افزوده‌ای نسبت به فصول قبل داشته باشیم و اتفاقات مثبتی را در برنامه رقم بزنیم. با توجه به هدفی که داریم انتظار مخاطب‌های بیشتری را جذب کرده ایم و در تلاشیم که این آمار را بیشتر کنیم.

خسروی با بیان این که افزوده شدن بخش های جدید به برنامه از جمله «کافه فوتبال»، «تایملاین» و «داستان یک بازی» همگی برای مخاطب تازگی دارند، گفت: مخاطب «فوتبال ۱۲۰» باهوش و حواس جمع است. وقتی فضای مجازی را رصد می‌کنیم متوجه می‌شویم که با یک طیف سلیقه گسترده مواجهیم و هر کدام یکی از بخش ها را بیشتر از دیگری می‌پسندند. نمی‌توانیم به قطعیت بگوییم کدام بخش را بیش‌تر از دیگری دوست دارند، چرا که هر کدام فضای ذهنی و فکری متفاوتی دارند. اما به نظر من داستان یک بازی و مرور به علاوه آیتم‌های تالیفی‌مان بازخوردهای بیشتری می‌گیرد.

وی درباره حضور حافظ کاظم زاده به عنوان مجری این فصل عنوان کرد: او یکی از درجه یک‌ترین مجریانی است که تاکنون تجربه‌ی همکاری با او را داشته ام. به شدت حرفه‌ای، کاربلد و اخلاق مدار است. من قبل از این برنامه افتخار آشنایی با ایشان را نداشتم و با توجه به جنس اجراهایی که تا آن زمان از حافظ دیده بودم برای خودم انتخاب او نگران کننده بود. کما اینکه خود حافظ هم روزهای اول با توجه به فشاری که رویش بود، نگرانی‌هایی داشت. تغییر و جابه‌جایی در برنامه‌ای که 10 سال با یک روند مشخص جلو رفته و مخاطب به آن عادت کرده، عملا شاید به مذاق مخاطب خوش نیاید؛ اما کاظم زاده این خطر را کرد، اجرای این برنامه را پذیرفت و خیلی خوب و سریع هم جای خودش را در دل مخاطبان «فوتبال ۱۲۰» باز کرد.

تهیه کننده فصل جدید برنامه تلویزیونی «فوتبال 120» افزود: با توجه به اینکه برنامه «فوتبال ۱۲۰» مخاطبانی خاص را در بر می‌گیرد و برنامه‌ای است که مخاطبین به‌روز دارد، اگر مسیر را اشتباه برویم مخاطب از ما سبقت می‌گیرد و این، کار را برای ما سخت می‌کند. همین جلو بودن مخاطبان برنامه در این جامعه آماری که با سامانه های قدیمی سازمان اتفاق می‌افتد کار را برای ما سخت می‌کند. با توجه به تلاش‌هایی که ما در این حوزه انجام می‌دهیم و وسواسی که درباره بهتر شدن و از کیفیت نیفتادن برنامه داریم، احتمالا بتوانیم مخاطبان بیشتری را به دیدن این برنامه ترغیب کنیم.

خسروی درباره دو برنامه ویژه ماه مبارک رمضان و عید نوروز که جزو پرمخاطب ها بودند نیز گفت: دو ویژه برنامه روانه آنتن تلویزیون کردیم: یک برنامه ویژه ماه رمضان و برنامه دیگر ویژه عید نوروز. برنامه «جام رمضان» که یکی از برنامه‌های پرمخاطب ماه مبارک رمضان شبکه ورزش بود، با توجه به تفاوتی که ایجاد می‌کرد و به دلیل ضرب‌آهنگ بالایی که نسبت به سایر برنامه های مناسبتی ماه رمضان داشت، باعث شد تا به صورت ویژه‌تری دیده شود. از طرفی با توجه به اینکه در «جام رمضان» چهره‌های مختلف ورزشی، هنری و پیشکسوتان ورزشی و فوتبال حضور داشتند جذابیت برنامه بالا بود.

وی افزود: برنامه دیگر، «قهرمان ایران» بود که هر ساله در شبکه ورزش برای انتخاب برترین‌های ورزشی در سالی که به اتمام می‌رسد به عنوان یک جشنواره و فستیوال بزرگ برگزار می‌شود و می‌توان گفت مهمترین جشنواره ورزشی کشور است که امسال با همکاری وزارت ورزش و جوانان و تمام فدراسیون های ورزشی و با همت شبکه ورزش اتفاق افتاد و علی رغم آن که هر دوی این برنامه‌ها کارهای بسیار سخت و سنگین و متفاوتی از لحاظ محتوا بودند، توانستیم نتایج خوبی کسب کنیم.

خسروی تاکید کرد: برای ما مخاطب خیلی مهم است و این که بتوانیم انتظار مخاطب را از برنامه برآورده کنیم، برای ما توفیق محسوب می شود.

انتهای پیام/ن

برچسب ها :

آخرین اخبار

جمع بندی نهایی صحبت های ۶ نامزد ریاست جمهوری در مناظره چهارم راه اندازی دوره تحکیم نهضت سوادآموزی به کمک شبکه آموزش «شانگ چی و افسانه ده حلقه» به شبکه نمایش می آید پخش سخنرانی رهبر انقلاب در روز عید غدیر از شبکه یک «کودک شو» ویژه عید غدیر روی آنتن می‌رود/ ورزش زورخانه با نوپهلوانان کودک عیدی سینمایی تلویزیون در روز عید سعید غدیر خم / «پاندای کونگ فوکار 4» انیمیشن جدید شبکه کودک بررسی و مراحل شکل گیری قانون انتخابات طی چهل سال گذشته در «گشت آورد» امنیت انتخابات روی میز «تهران ۲۰» مروری بر زندگی شخصی و کارنامه هنری استاد سعید امیرسلیمانی رقابت نامزدها در مناظره چهارم در قاب جام جم «ماجرا»ی غدیر خم و هفتم تیر در شبکه چهار نماینده مسعود پزشکیان مهمان «آرمان» حضور نماینده امور بانوان دکتر قالیباف در «خط سوم» امروز نماینده مصطفی پورمحمدی در شبکه قرآن ویژه برنامه های شبکه قرآن و معارف سیما به مناسبت عید بزرگ غدیر خم ویژه برنامه های عید غدیر خم شبکه یک سیما «ترانه راهزنان» در شبکه چهار تدارک شبکه مستند برای عید غدیر تدارک یک مهمانی بزرگ در شبکه تهران رئیس سازمان نهضت سوادآموزی و مدیر کل آموزش قوه قضائیه در «مثبت آموزش» چهارمین مناظره نامزدهای ریاست جمهوری پخش دیدار جذاب ایتالیا و کرواسی از قاب ورزش نماینده پزشکیان در تهران امشب مهمان «تهران ۲۰» می‌شود دیدار اسکاتلند و مجارستان در شبکه ورزش از پوشش ویژه جشن ها تا مهمانی ده کیلومتری غدیر «رخنه» به ایستگاه پایانی رسید «فورد در برابر فراری» در شبکه نمایش اطلاعیه انتخابات سازمان صدا و سیما درباره مستند دوم زاکانی پخش مجموعه مستندهای «سیمای خانواده» درباره سبک زندگی ایرانی از شبکه یک سیما شرحی بر کتاب «الغدیر» علامه امینی در قاب شبکه قرآن حضور نماینده امور بانوان حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی در «خط سوم» امروز نماینده قاضی زاده هاشمی در برنامه «مهنا» نماینده سعید جلیلی در شبکه قرآن و معارف «ایران آینده 4» از قاب شبکه امید «سرقت» از شبکه تهران «پایان نامه» ویژه انتخابات «مهمونی ۱۰ کیلومتری غدیر» روی آنتن شبکه افق دیدارهای امروز جام ملت‌های اروپا «قهرمان» در راه شبکه سه مجموعه داستانی «فراری» از ۹ تیرماه در شبکه یک رسالت بوذری مجری «غدیریه ایران» شد / «غدیریه ایران» ویژه برنامه عید غدیر شبکه سه انتخابات در «سفر قند» نماینده مصطفی پورمحمدی مهمان «آرمان» نماینده مسعود پزشکیان در شبکه قرآن بازپخش برنامه انتخاباتی «مهنا» از آنتن شبکه دو جشنواره فیلم های سینمایی اولین هفته تابستان شبکه کودک «بینا» اخلاق در انتخابات را بررسی می کند فرهنگ؛ به مثابه روح حاکم بر دولت ها روایت چالش های زندگی مادران جوان موفق در قاب «مهربانو» روایتی از ناگفته‌های انقلاب اسلامی در شبکه افق سیما

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها