مشاهده خبر

یک شنبه 3 تیر 1403 - 16:27:1
تدارک تلویزیون برای «عید سعید غدیر»

از پوشش ویژه جشن ها تا مهمانی ده کیلومتری غدیر

روز عید سعید غدیر؛ ویژه برنامه‌های متنوعی از شبکه‌های مختلف سیما روی آنتن می‌رود. همچنین دوربین های شبکه های سیما با پشتیبانی مرکز تولید و فنی سیما به پوشش جشن ولایت و «مهمانی ده کیلومتری غدیر» در تهران و در روز عید سعید غدیر خم می پردازند.

0

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، 

شبکه های تلویزیونی در روز عید سعید غدیر، علاوه بر بازتاب حضور مردم در جشن های بزرگ مردمی از جمله «مهمانی ده کیلومتری غدیر»، با تغییر رویکرد برنامه های مفرح و شاد، پخش پویانمایی، سخنرانی، فیلم سینمایی و مستند های جذاب را در دستور کار دارند.


ویژه برنامه های عید غدیر خم شبکه یک سیما
برنامه «صبح بخیر ایران» در روز عید سعید غدیر با اجرای بخش ها، کلیپ ها و مهمانان مرتبط این روز را جشن می گیرد. این برنامه از ساعت ۶ تا ۹ صبح پخش خواهد شد.
همچنین ویژه برنامه «ایران عزیز» در روز عید غدیر از ساعت ۹ به طور زنده با حضور مهمانان هنرمند و کارشناسان مذهبی، گزارش ها و آیتم های مختلف این عید را جشن می گیرد. همچنین در این برنامه از حدود ساعت ۱۰، بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی روی آنتن خواهد رفت.
پس از پایان مناظره پنجم انتخاباتی در ساعت ۱۶، پخش مستقیم «مهمانی ۱۰ کیلومتری غدیر» نیز از ساعت ۱۷ تا ۲۰ از شبکه یک سیما انجام خواهد شد.

 

حضور شبکه دو در مسیر راهپیمایی عید غدیر
شبکه دو با ویژه برنامه «راهپیمایی عید غدیر»، حضور مردم در مهمانی 10 کیلومتری غدیر را به صورت زنده پوشش می دهد.

 

«غدیریه ایران» ویژه برنامه عید غدیر شبکه سه
ویژه برنامه «غدیریه ایران» با اجرای رسالت بوذری حوالی ساعت ۱۷ روی آنتن شبکه سه سیما می‌رود.
«غدیریه ایران» با حضور هنرمندان، اهالی فرهنگ ادب و خادمین غدیر از شهر اصفهان مهمان خانه‌های مردم ایران می‌شود.
این برنامه در محل «غدیریه اصفهان» با حضور مردم و علاقمندان اهل بیت تولید می‌شود و سعی دارد حال و هوای پر طراوت و شادابی را به مخاطب منتقل نماید.
همچنین دوربین های شبکه سه با استقرار در استیج این شبکه در مسیر راهپیمایی و با حضور مهمانانی، حضور مردم را به تصویر می کشند.

 

«ماجرا»ی شبکه چهار در عید غدیر
ویژه برنامه غدیر «ماجرا» دوشنبه 4 تیر ساعت 22:30 به موضوع غدیر می پردازد. همچنین در روز سه شنبه 5 تیر، مستندهای «نبض حضور» ساعت 13:30 و «سر دلبران» ساعت 19 از این شبکه پخش می شود.

 

غدیر در شبکه نسیم
شبکه نسیم با برنامه های «نسیم آوا» ساعت 18:30، «با انرژی» ساعت 20 و «خوش نمک» ساعت 21 با مخطابان خود در روز عید همراه است. همچنین برنامه های «کودک شو» و «چاخان پاخان» نیز ساعت 22 و 23:30 روی آنتن شبکه نسیم می رود.

 

راهپیمایی عید غدیر در شبکه آموزش
شبکه آموزش به صورت زنده به پوشش راهپیمایی غدیر می پردازد. همچنین برنامه های «دوربین هفت» و «مثبت آموزش» هم به جایگاه و اهمیت عید غدیر می پردازند و از جشن ها و آیین های مردم نیز تصاویری تهیه و پخش می شود.

 

ویژه برنامه های شبکه قرآن و معارف سیما یه مناسبت عید بزرگ غدیر خم
پوشش زنده «مهمانی ۱۰ کیلومتری غدیر» در تهران روز سه شنبه ۵ تیر از ساعت ۲۰ بر روی آنتن شبکه قرآن و معارف سیما می رود.
مستند «وُد» روایتی از زندگی علامه امینی و شرحی بر کتاب الغدیر ایشان روز دوشنبه ۴تیر ساعت ۲۲:۳۰ از شبکه قرآن و معارف سیما پخش می شود.
میان برنامه «خورشید هدایت» از شنبه ۲ تیر تا جمعه ۸ تیر در ساعت های ۵ صبح، ۱۷ و ۱۹:۳۰ در قاب شبکه قرآن و معارف سیما قرار می گیرد.
پخش میان برنامه «فضیلت علوی»، مداحی های مختلف در ثنای اهل بیت (ع)، دعا خوانی و جزخوانی های قرآن کریم از دیگر تدارک های شبکه قرآن و معارف سیما به مناسبت عید سعید غدیر خم است.

 

تدارک یک مهمانی بزرگ در شبکه پایتخت
ویژه برنامه «مهمانی ۱۰ کیلومتری غدیر» با اجرای مرتضی پرنیان دوشنبه حوالی ساعت ۱۵:۳۰ از قاب شبکه تهران سیما دیده می شود.  
«بهترین بابا» عنوان ویژه برنامه زنده شبکه تهران با حضور عوامل برنامه شاد «رنگین کمان» و «به خانه بر می گردیم» در جشن بزرگ «مهمانی 10 کیلومتری غدیر» است که از ساعت 19 تا 22 به صورت زنده و مستقیم با اجرای مریم وطن پور و زینب پور ابراهیم از قاب شبکه پایتخت تماشایی می شود.
گروه «رنگین کمان» با استقرار پایگاهی در خیابان آزادی تقاطع نواب در مسیر جشن بزرگ مهمانی 10 کیلومتری غدیر با کودکان و خانواده ها همراه می شود.                                                                          
ویژه‌برنامه «سلام تهران» در شب عید غدیر خم دوشنبه 4 تیرماه با بخش‌های ویژه و با حضور مهمانان مختلف از ساعت 21 به مدت 110دقیقه روی آنتن پایتخت می رود. همچنین این ویژه برنامه در روز عید سه شنبه 5 تیرماه از ساعت 9:30 تا 12 مهمان خانه مخاطبان خواهد بود.
ویژه برنامه معارفی «سدره» نیز ساعت 24 با اجرای مهیار عبداللهی به صورت زنده از کربلای معلی به مدت 70 دقیقه روی آنتن می رود.
پخش آثار سینمایی، مستندهای طنز در قالب برنامه «کمدین»، موسیقی تصویر و کلیپ های جذاب از دیگر تدارک شبکه تهران برای جشن شب و روز عید غدیر است.

 

«مهمانی ۱۰ کیلومتری غدیر» روی آنتن شبکه افق
ویژه برنامه «مهمانی ۱۰ کیلومتری» از ساعت ۱4 به پوشش زنده راهپیمایی غدیر می پردازد.

 

شبکه سلامت در مسیر راهپیمایی
دوربین های برنامه «مثبت سلامت» با حضور در استیج این شبکه، پیاده روی ۱۰ کیلومتری غدیر را از ساعت ۱۶:۴۵ به صورت زنده پخش می کنند. همچنین این برنامه با حضور مهمانانی به صورت زنده روی آنتن می رود.
در برنامه «مثبت سلامت» با مترجم ناشنوایان از فعالیت های فرهنگی در حال انجام برای میهمانی توسط مردم و هیات های معلولان و ناشنوایان صحبت می شود.
همچنین ویژه برنامه میهمانی «مثبت سلامت» از ساعت ۲۰، از موکب شبکه سلامت در خیابان انقلاب تقاطع کاوه با مترجم ناشنوایان به انعکاس حضور مردم در راهپیمایی می پردازد.

 

«سر سفره خدا»ی شبکه کودک در عید غدیر
برنامه های «سر سفره خدا» و «ماجراهای نوید» ویژه عید غدیر روی آنتن شبکه کودک می روند. «سرسفره خدا» در شب عید از ساعت 18 پخش می شود. همچنین این شبکه در روز سه شنبه 5 تیر ماه از میدان انقلاب ساعت 18 با مخاطبان خود در مسیر راهپیمایی همراه می شود.
فیلم سینمایی جدید «پاندای کونگ فوکار 4» نیز ساعت 14 در جدول پخش این شبکه قرار دارد.

 

تدارک شبکه مستند برای عید غدیر
«دیدار در سنگلج» تولید جدید شبکه مستند روایتی از سال‌ها فعالیت هنری و اجرای تئاتر سعید امیرسلیمانی، بازیگر پیشکسوت تئاتر، تلویزیون و سینما در سنگلج است.
این مستند که به مناسبت عید غدیر خم در جدول پخش شبکه مستند قرارگرفته است، دوشنبه 4 تیرماه ساعت 21 از شبکه مستند پخش می‌شود. بازپخش این مستند نیز روز آینده ساعت 15 خواهد بود.
مستند «برای غدیر» به موضوع اطعام زائران حسینی در یکی از حسینیه های عراق توسط شیعیان این کشور از عید غدیر تا اربعین حسینی می پردازد. این مستند نیز دوشنبه 4 تیرماه ساعت 18:30 پخش و تکرار آن روز بعد ساعت 13:30 خواهد بود.
مستند «ود» با توجه به نقش و جایگاه علامه فقیه امینی در تبیین اصول حب و بغض ولایت امیرالمومنین و وحدت جامعه اسلامی، به معرفی علامه امینی به عنوان اسطوره غیرت شیعی در جهان تشیع و مرجع و پایه گذار وحدت بین جامعه ی شیعی و سنی می پردازد. این مستند دوشنبه 4 تیرماه ساعت 20:00 پخش و تکرار آن روز بعد ساعت 9:00 خواهد بود.
مستند «مرزبان» یکشنبه 3 تیرماه ساعت 20:00 پخش خواهد شد. این مستند شرحی از احوالات و تالیفات گرانبهای علامه محمدباقر محمودی، محقق، مورخ و فقیه اصولی است. بازپخش این مستند نیز روز آینده ساعت 8:30 خواهد بود.

 

«چله خدمت» شبکه امید ویژه میهمانی ۱۰ کیلومتری غدیر
برنامه تلویزیونی «چله خدمت» با جریان مهمانی 10 کیلومتری غدیر با مخاطبان خود از ساعت 19:00 همراه می شود. همچنین برنامه «پای کار ایران» نیز از ساعت 23 راهپیمایی 10 کیلومتری غدیر را به صورت زنده پخش می کند.
فیلم های انیمیشن «آنچه من هستم» ساعت 14:30 و «ران معیوب» ساعت 20، انیمیشن های «همه ایمان» ساعت 8:45، «دو نفر بر فراز یک منبر» ساعت 11:45 و فیلم های کوتاه «خطبه غدیر» ساعت 8، «کرایه ها آماده» ساعت 9:30، «دست به دست» ساعت 13:30 و مستندهای «زورخانه» ساعت 14 و «پهلوانان نمی میرند» ساعت 18 در جدول پخش شبکه امید قرار گرفته است.

 

«رواق» شبکه جام جم در روز عید غدیر
شبکه جام جم در ارتباط زنده با واحدهای سیار در جشن بزرگ غدیر در تهران و حرم رضوی، این مراسم را به تصویر می کشد.
همچنین ویژه برنامه «رواق» به مناسبت عید غدیر، سه شنبه ساعت 2:45 پخش می شود.

 

«مسافر» ویژه برنامه عید غدیر مرکز صبا
«مسافر» از تولیدات جدید مرکز پویانمایی صبا است از شبکه های سیما پخش می شود.
این پویانمایی درباره چادر نماز مریم است که به قلم خانم سمانه محبوبی به رشته تحریر درآمده است.

انتهای پیام/ن

آخرین اخبار

آغاز فصل چهارم بخش خبری «دی بی سی» فارسی از شبکه دو سیما آخر هفته گرم تابستانی با همراهی فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی «دوربین ۷» راوی رویدادهای آموزشی، علمی و فن آوری روز تشییع پیکر سعید راد بازیگر پیشکسوت بررسی دستاوردهای دولت سیزدهم در حوزه بهداشت داستان های تربیتی و آموزشی «باغ قصه ها» برای خردسالان هم نویسی داستان انقلاب از قاب شبکه تهران کیک بوکسینگ بانوان در چادرهای عشایری «آوای وحش» با کیفیت 4K-HDR در قاب فراتر برداشت «شبدر» در شبکه نمایش «کار خونه» با حضور بانویی کارآفرین از استان خراسان شمالی عدم همکاری مجری احضار شده به دستگاه قضایی با رسانه ملی پوشش مسابقات المپیک ۲۰۲۴ پاریس از شبکه سه زارع زاده: بستری برای ارتباط بی واسطه مستندسازان با حامیان مالی فراهم شده است قدردانی رئیس مرکز دیپلماسی عمومی وزارت خارجه از شبکه جام جم پخش زنده قرعه کشی لیگ برتر در شبکه ورزش مهمانان این قسمت «۲۳۲ روز دور دنیا» مردمانی از اراک پخش ویژه برنامه «کوی محبت» در رثای سیدالساجدین (ع) فصل جدید «دکتر سلام» متفاوت تر از قبل به قاب تلویزیون می‌آید به‌ زودی فیلمبرداری فصل دوم «سلمان فارسی» آغاز می‌شود/ فصل اول «سلمان فارسی» سال ۱۴۰۵ به آنتن می رسد آموزش و ادب پارسی محور اصلی برنامه های «مثبت آموزش» و « تار و ترنج» سرپرست جدید امور مالی شبکه امید معرفی شد «سال خشونت بار» در شبکه نمایش سرپرست جدید پخش شبکه ورزش سیما معارفه شد برای «چهارگاه» اتمسفری موسیقایی و عاشورایی خلق کردیم پخش «دوئل» علیرضا حیدری و کورتانیدزه از شبکه ورزش قشون‌کشی «بوچ کسیدی و گروه خشن» به شبکه سه خانواده خلبان «پرواز اردیبهشت» به شبکه دو می آیند مراسم یادبود سومین روز درگذشت سعید راد پیام تسلیت معاون سیما در پی درگذشت سعید راد فقدان هنرمندی توانا و محبوب «فرزند کبیر کوه»، روایتی از شهید هسته‌ای در شبکه افق سیما فیلم سینمایی «ساعت به وقت صفر» در قاب نمایش مستند «مرد یخی» امشب روی آنتن می‌رود/ روایتی از زندگی برادران گرایی «با کربلا» روایتگر قصه هیئت‌های دانش آموزی نمایندگان استان البرز مهمان قسمت جدید «۲۳۲ روز دور دنیا» جزییات مراسم تشییع و خاکسپاری زنده یاد سعید راد بازدید مدیر شبکه تهران از برنامه «قصه خورشید» روایتی از پیشرفت ایران در «چالش مسابقه خانه» شبکه یک سیما فیلم سینمایی «هناس» روی آنتن نمایش مرور نقش آفرینی های زنده یاد سعید راد روی آنتن شبکه نسیم «رسم عاشقی» در مهدیشهر سعید راد درگذشت مستند «ایستاده با گرگ» در روسیه به نمایش در می‌آید سفر هزار و یک داستان با فصل دوم «سندباد» یک «بابای دردسرساز» به شبکه تهران رفت مدرسه ای به وسعت ایران با «میم مثل معلم» فیلم «ماد» روی آنتن شبکه نمایش «ندای کشتی» به شبکه ورزش رسید / روایتی متفاوت از هادی عامل شبکه یک «نوه» دار شد

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها