مشاهده خبر

پنج شنبه 7 تیر 1403 - 10:26:16

سیمای انتخابات راوی «حماسه حضور در روز انتخاب»

شبکه های سیما در روز جمعه ۸ تیر ماه و چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری، با طراحی و تغییرات ویژه در جداول پخش، در پوشش گسترده و ارتباط مستقیم با مراکز رای گیری، حماسه حضور را در این روز به تصویر می کشند.

0

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، 

به نقل از کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات سیما؛ دوربین های شبکه های سیما در تهران به همت مرکز تولید و فنی سیما با استقرار در حسینیه امام خمینی (ره)، مصلی، مسجد قدس پیروزی، مسجد جامع ابوذر محلاتی، مسجد لرزاده میدان خراسان، حسینیه ارشاد، مسجد النبی (ص) نارمک، مسجد نظام مافی صادقیه، مسجد حضرت رسول (ص) نازی آباد، مسجد امام سجاد (ع) ورامین، بیمارستان خانواده، امام صالح (ع)، وزارت کشور، حرم عبدالعظیم (ع) شهر ری، استادیوم شیرودی، مسجد ارشاد شهر ری، بهشت زهرا (س)، مسجد جامع لویزان، مسجد بلال صدا و سیما، مسجد امام صادق (ع) صادقیه و مسجد جامع شهریار حماسه حضور مردم را به تصویر می کشند.

علاوه بر پوشش ویژه رسانه ای حماسه حضور مردم در استان تهران، همچنین قاب هایی ماندگار از حضور با شکوه مردم در شعب رای گیری مراکز استان ها و شهرستان ها نیز در شبکه های سیما به تصویر کشیده خواهد شد.


در ادامه به شرح برنامه های شبکه های سیما و حضور میدانی گروه های برنامه ساز در محل اخذ آراء پرداخته شده است:

 

انتخابات پرشوری دیگر در کنار ملت ایران از آنتن شبکه یک سیما
در راستای همراهی و آگاهی مخاطبان از حضور حداکثری مردم کشور در انتخابات سرنوشت ساز ریاست جمهوری، شبکه یک سیما از آنتن زنده از ابتدایی ترین ساعات شروع انتخابات در کشور راس ساعت 7:30 تصاویر و صحنه های حضور پرشور ملت ایران را از قاب برنامه «ایران عزیز» به تصویر می کشد.
این برنامه با حضور مجریان شبکه یک سیما از جمله مجید یراق بان، رحمان نظام السلامی، مهدی آقابیگی، پژمان کریمی، فرشته رضاپور، ندا ملکی و مریم قاسمی پخش خواهد شد.
گفتنی است ویژه برنامه «ایران عزیز» جهت پوشش حضور ملت ایران در تهران و شهرهای مختلف ایران در ساعت 7:30 الی 14، بعد از خبر 14 تا ساعت 21 و بعد از خبر 21 تا ساعت 24 ادامه خواهد داشت.

 

«ایام» شبکه دو در روز انتخابات
شبکه دو با دو برنامه «ایام» و «زمانه» از ساعت 8 صبح تا 24 به انعکاس حضور مردم در روز رای گیری به پوشش انتخابات ریاست جمهوری می پردازد.

 

روز انتخابات در شبکه سه
ویژه برنامه انتخابات شبکه سه از ساعت 7:00 تا پایان رای گیری، ارتباط مستقیم با شعب اخذ رای گیری دارد. دوربین های شبکه سه با حضور در مسجد نظام مافی جنت آباد، مسجد النبی هفت حوض و بهشت زهرای تهران حماسه حضور مردم را در روز جمعه 8 تیر ماه روایت می کنند.

 

شبکه چهار در روز انتخابات
ویژه برنامه انتخابات شبکه چهار به صورت زنده از ساعت ۸ تا 22 با ارتباط مستقیم با مراکز رای گیری به انعکاس حضور مردم می پردازد.

 

«نسیم آرا»ی شبکه نسیم در روز انتخابات
برنامه «نسیم آرا» به صورت زنده در روز جمعه 8 تیر با انعکاس حضور مردم در انتخابات روی آنتن شبکه نسیم می رود.

 

انتخابات در شبکه آموزش
آنتن شبکه آموزش بخش هایی از حضور مردم در انتخابات را به صورت زنده پوشش می دهد.

 

شبکه قرآن و معارف سیما در روز انتخابات
ویژه برنامه انتخابات شبکه قرآن و معارف سیما با برقراری ارتباط زنده با شعب رای گیری روز جمعه در دو بخش در ساعت 17:30 تا 19 و ساعت 21 تا 23 پخش می شود.
برنامه گفت وگو محور «آرمان» در روز پنجشنبه 7 تیر با حضور حجت‌الاسلام عبدالحسین خسروپناه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، حدود ساعت ۲۱ با موضوع بررسی ابعاد مختلف انتخابات از شبکه قرآن و معارف سیما پخش می شود.

 

پایتخت همدلی قاب ماندگار چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در شبکه تهران
«پایتخت همدلی» عنوان ویژه برنامه زنده شبکه تهران سیما، برای به تصویر کشیدن همدلی و حضور مردم پایتخت و سراسر ایران در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری است که از قاب شبکه پایتخت تماشایی می شود.
برنامه زنده «پایتخت همدلی» در دو نوبت پنج شنبه 7 تیرماه از ساعت 22 شروع و تا ساعت 24 ادامه خواهد داشت. این برنامه به همت گروه اجتماعی به صورت زنده و مستقیم با اجرای جمعی از مجریان برنامه «سلام تهران» (ابوالفضل اینانلو، صاحبه عظیمی، هومن ستوده، محمدرضا سلمانی) روی آنتن می رود.
 این ویژه برنامه میزبان چهره های مختلف فرهنگی، سیاسی، ورزشی و... خواهد بود که پیرامون موضوع انتخابات گفتگو می نمایند. اجرای ترانه های حماسی و ملی یکی از بخش های تماشایی این برنامه است.
اما ویژه برنامه «پایتخت همدلی» روز جمعه 8 تیر ماه همزمان با آغاز برگزاری چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از ساعت 7:30 صبح آغاز خواهد شد و در بخش ها و زمان های متنوع تا پایان ساعت رای گیری روی آنتن می رود.
شبکه تهران با استقرار دو پایگاه تلویزیونی در آستان مقدس امامزاده حسن (ع) محله فلاح و مسجد جامع فاطمه الزهراء (س) در شهر ری، حضور پر شور مردم ولایتمدار شهر تهران را در پای صندوق های رای تصویر به می کشد.
زینب پورابراهیم، هومن ستوده، مرتضی پرنیان، ابوالفضل اینانلو و آزاده آل ایوب مجریان شبکه تهران مستقر در پایگاه امامزاده حسن (ع) و فربد شکرایی و یاسین خوشامد زهی دو مجری مستقر در پایگاه مسجد جامع فاطمه زهرا (س) هستند که در این دو پایگاه میزبان چهره های مختلف فرهنگی، هنری، ورزشی و دیگر اقشار مختلف جامعه خواهند بود که گفتگو ها و گزارش های متنوعی را برای مخاطبان به تصویر می کشند.
حضور خاله نرگس و عروسک های رنگین کمانی ها، اجرای گروه سرود، مسابقه و... از دیگر بخش های تماشایی این برنامه است که در فواصل زمانی مختلف تماشایی می شود.
بخش دیگر برنامه «پایتخت همدلی» با اجرای حسین مولایی از استودیو پخش شبکه تهران سیما روی آنتن می رود. این برنامه ضمن گفتگو با میهمان های مختلف به صورت حضوری و تلفنی، با هدف برقراری ارتباط زنده با عوامل برنامه «پایتخت همدلی» در سطح استان تهران از استودیوی پخش شبکه تهران سیما روی آنتن می رود.
همچنین قرار است در روز جمعه برای انعکاس حال و هوای انتخاباتی استان تهران، ارتباط های متعدد و زنده با سطح استان تهران و شهرستان های استان مثل ورامین، قرچک و پیشوا، شهریار، پردیس، و ... برقرار شود.
تیم گزارشی «در شهر» و «در استان» با حضور در شهرستان های استان تهران و محله های مختلف شهر تهران گزارش های ویژه ای را در روز انتخابات به صورت زنده و مستقیم تقدیم نگاه مخاطبان خواهد کرد.

 

«آرمان ملت» شبکه افق در روز انتخابات
برنامه «آرمان ملت» از ساعت ۰۷:۳۰ تا ۲۴ به پوشش زنده انتخابات می پردازد. مجریان این برنامه آرام غفاریان، محمدرضا باقری، زهرا اعظمی و علیرضا مهرانفر با سه تیم اعزامی روی آنتن می رود.

 

شبکه سلامت و روز انتخابات
برنامه «مثبت سلامت» به صورت زنده ساعت ۹:۳۰ تا پایان رای گیری، حضور مردم را در روز رای گیری در قاب شبکه سلامت پوشش می دهد.

 

ارتباط زنده شبکه ورزش با ورزشگاه شیرودی
شبکه ورزش با پخش زنده از ورزشگاه شیرودی میعادگاه ورزشکاران و حضور قهرمانان و ‌وزیر ورزش برای شرکت در انتخابات با مخاطبان خود همراه است.

 

«پای کار ایران» شبکه امید در روز انتخابات
برنامه «پای کار ایران» از ساعت 9 تا 23 به صورت زنده از شبکه امید پخش می شود.
همچنین شبکه کودک نیز با میزبانی نوید و دوستانش و احسان، حضور مردم در پای صندوق های رای را به تصویر می کشد.

 

«انتخاب ایرانی» در شبکه جام جم
ویژه برنامه «انتخاب ایرانی» به مناسبت انتخابات ریاست جمهوری روز جمعه هشتم تیرماه از ساعت 7 صبح به وقت تهران پخش خواهد شد. این برنامه که با اجرای مازیار قاسمی گودرزی، شمیم علیزاده، مریم هدیه لو و میلاد شیران روانه آنتن می شود، میزبان معاونان و مدیران عالی رتبه وزارت امور خارجه خواهد بود.
گفتگوي زنده با سفرا و كنسولگری هاي ايران، برقراری ارتباط با حوزه‌ها و شعب اخذ رای در خارج از کشور، پخش پيام ها و نقطه نظرات انتخاباتي مهاجران ایرانی، پوشش تصویری از اقوام و اقليت ها، نمایش حضور و حماسه آفرینی مردم استان ها و شهرهاي مختلف در شعب اخذ راي، پخش نماهنگ، میان برنامه، اجرای موسیقی حماسی از جمله برنامه ریزی های این شبکه است که به نمایش درخواهد آمد.

همچنین میان برنامه های انتخاباتی در روز جمعه 8 تیر روی آنتن شبکه مستند می رود.

انتهای پیام/ن

آخرین اخبار

مسابقه «قهرمان» به زودی از شبکه سه سیما پویش کتابخوانی «هیس، هیچی نیس!» راه‌اندازی شد/ بازپخش سریال از امشب در شبکه امید جشنواره فیلم های سینمایی شبکه های کودک و امید در اولین هفته مرداد ماه فیلم سینمایی «خلبان» روی آنتن نمایش شگفتی های «سیاره سبز» نشست تعاملی مدیران سازمان آتش نشانی با مدیران شبکه تهران سیما روایتی از راهکار شهید فخری‌زاده برای زیارت حرم سیدالشهدا (ع) از تبلیغ تا آبادانی، داستان یک طلبه در محروم‌ترین نقطه ایران برنامه های جدید شبکه امید در روزهای گرم تابستان «قصه خورشید» مهارت های شهروندی و آموزه های اخلاقی را روایت می کند حماسه‌خوانی ایرانی در «مجلس واقعه» پخش مجموعه نمایشی «در کنار پروانه‌ها» از شبکه دو سیما «مبارزان کهکشانی» به شبکه تهران آمدند از «زائر غریب کربلا» تا «بزرگراه همت» و «رخ مادر» «ماجراهای نوید» در سرزمین قهرمانان می‌گذرد پرونده سازی «دوشیزه اسکارلت و دوک» در شبکه چهار روایت متفاوت مرکز سیمرغ از نیروی دریایی ارتش در «۲۳۲ روز دور دنیا» پیام تسلیت گروه فرهنگ و معارف شبكه سه در پی درگذشت والده مهدی خانعلی‌زاده نگاهی به مرثیه سرایی عاشورایی در «کوی محبت» شبکه دو تقدیر «نردبان» شبکه مستند از کارکنان فداکار صنعت نفت کشور/ مروری بر هشتمین جشنواره تلویزیونی مستند در «نردبان» روایتی شگفت انگیز از تمدن ۱۰۰۰ ساله ایران در آفریقا در مستند «ثریا» «ممیزی در سینما» روی میز «هفت» قرار گرفت/ نقد و بررسی «یادگار جنوب» پخش مستند «شکارچی مجازی» با موضوع آزار و اذیت دختران و زنان سینمای دینی در «سینما ملت» نویسنده کتاب اربعین طوبی در «کوی محبت» شبکه دو چگونگی پیداش حزب الله لبنان «دل‌نوا» دل عاشقان حسین (ع) را تا کربلا می‌برد «سال های دور از خانه» در قاب شبکه تماشا تماشای  «ماجرای تایلند» در شبکه تهران سرپرست جدید پخش شبکه تهران سیما معارفه شد پشت درهای بهشت با «کوی محبت» شبکه دو سریال جدید «دوشیزه اسکارت و دوک» در شبکه چهار روایت یک تشییع... ارائه تلنگری با رویکرد طنز در «سفر بخیر» «۲۳ نفر» به شبکه امید می آیند مراسم علم یراق در دزفول آخرین هفته تیر ماه و فیلم سینمایی و تلویزیونی سیما «حسینیه تهران» در دهه دوم محرم «خورشید روز سیزدهم» در قاب تهران رویت «پلنگ آناتولی» در شبکه نمایش «سیکاریو» با کیفیت 4K-HDR در قاب فراتر سومین قسمت ویژه برنامه «خیابان آزادی» به روی آنتن افق «سلمان فارسی» سال ۱۴۰۵ به آنتن می رسد ناگفته های دفاع مقدس در مستند سیاسی «اتاق جنگ» «1408» در شبکه نمایش «سبز به رنگ زمرد» در قاب سه راهکارهای عملی برای زندگی سالم با محوریت طب سنتی در «انارستان» «مجلس واقعه»؛ روایتی مانا از هنر عاشورایی «تعزیه» راز خوانش انقلاب اسلامی از سوژه‌ها مستند «آشنای ناآشنا» روایتی متفاوت از زندگی حسین انصاریان

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها