مشاهده خبر

چهار شنبه 13 تیر 1403 - 14:59:18

سیمای انتخابات راوی «حماسه حضور در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری»

شبکه های سیما در روز جمعه 15 تیر ماه و دوره دوم چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری، با طراحی و تغییرات ویژه در جداول پخش، در پوشش گسترده و ارتباط مستقیم با مراکز رای گیری، حماسه حضور را در این روز به تصویر می کشند.

0

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، 

به نقل از کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات سیما؛ دوربین های شبکه های سیما در تهران به همت مرکز تولید و فنی سیما با استقرار در حسینیه امام خمینی (ره)، مصلی، مسجد امام حسین (ع) میدان امام حسین (ع)، مسجد قدس پیروزی، مسجد جامع ابوذر محلاتی، مسجد لرزاده میدان خراسان، حسینیه ارشاد، مسجد النبی (ص) نارمک، مسجد نظام مافی صادقیه، مسجد حضرت رسول (ص) نازی آباد، مسجد امام سجاد (ع) ورامین، امام زاده صالح (ع)، وزارت کشور، حرم عبدالعظیم (ع) شهر ری، استادیوم شیرودی، مسجد ارشاد شهر ری، بهشت زهرا (س)، مسجد بلال صدا و سیما، مسجد امام صادق (ع) صادقیه، مسجد جامع شهریار، بیمارستان خانواده و بیمارستان امام خمینی (ره) حماسه حضور مردم در دور دوم انتخابات را به تصویر می کشند.
علاوه بر پوشش ویژه رسانه ای حماسه حضور مردم در استان تهران، همچنین قاب هایی ماندگار از حضور با شکوه مردم در شعب رای گیری مراکز استان ها و شهرستان ها نیز در شبکه های سیما به روی آنتن خواهد رفت.
در ادامه به شرح برنامه های شبکه های سیما و حضور میدانی گروه های برنامه ساز در محل اخذ آراء پرداخته شده است:

 

انتخابات پرشوری دیگر در کنار ملت ایران از آنتن شبکه یک سیما
در راستای همراهی و آگاهی مخاطبان از حضور حداکثری مردم کشور در انتخابات سرنوشت ساز ریاست جمهوری، شبکه یک سیما از آنتن زنده از ابتدایی ترین ساعات شروع انتخابات در کشور ساعت 7:00 تصاویر و صحنه های حضور پرشور ملت ایران را از قاب برنامه «ایران عزیز» به تصویر می کشد.
این برنامه با حضور مجریان شبکه یک سیما از جمله مجید یراق بان، رحمان نظام السلامی، مهدی آقابیگی، پژمان کریمی، فرشته رضاپور، ندا ملکی و مریم قاسمی پخش خواهد شد.
گفتنی است ویژه برنامه «ایران عزیز» جهت پوشش حضور ملت ایران در تهران و شهرهای مختلف ایران در ساعت 7:00 الی 14، بعد از خبر 14 تا ساعت 21 و بعد از خبر 21 تا ساعت 24 ادامه خواهد داشت.

 

«ایام» شبکه دو در روز انتخابات
شبکه دو با برنامه «ایام» از ساعت 8 صبح تا 24 به انعکاس حضور مردم در روز رای گیری به پوشش انتخابات ریاست جمهوری می پردازد.

 

روز انتخابات در شبکه سه
ویژه برنامه انتخابات «سلام بر ایران» و «سیاست خارجی» شبکه سه از ساعت 7:00 تا پایان رای گیری، ارتباط مستقیم با شعب اخذ رای گیری دارد. دوربین های شبکه سه با حضور در مسجد نظام مافی جنت آباد، مسجد النبی هفت حوض و بهشت زهرای تهران حماسه حضور مردم را در روز جمعه 15 تیر ماه روایت می کنند.

 

شبکه چهار در روز انتخابات
ویژه برنامه انتخابات شبکه چهار به صورت زنده از ساعت ۸ تا 22 با ارتباط مستقیم با مراکز رای گیری به انعکاس حضور مردم می پردازد.

 

«نسیم آرا»ی شبکه نسیم در روز انتخابات
برنامه «نسیم آرا» به صورت زنده در روز جمعه 15 تیر با انعکاس حضور مردم در انتخابات روی آنتن شبکه نسیم می رود. این برنامه با اجرای محمدرضا محبی و پرهام عمرانی از ساعت 8:00 پخش می شود.

 

«دوربین هفت» و «مثبت آموزش» پابه پای انتخابات در شبکه آموزش
شبکه آموزش جمعه 15 تیر همزمان با روز انتخابات، همراه مخاطبان خواهد بود و صحنه‌های حضور ملت ایران را از قاب برنامه های «مثبت آموزش» و «دوربین هفت» به تصویر می‌کشد.

 

«آرمان» شبکه قرآن و معارف سیما در روز انتخابات
ویژه برنامه انتخاباتی «آرمان» با حضور کارشناسان و فعالان سیاسی از ساعت ۷:۰۰ جمعه 15 تیر تا پایان رای گیری از پایگاه تلویزیونی شبکه قران و معارف سیما مستقر در امام زاده صالح (ع) تهران روی آنتن می رود.

ارتباط تلفنی با هنرمندان، ورزشکاران، کنشگران اجتماعی و فرهنگی با هدف تشویق و حضور اکثریتی رای دهندگان بر پای صندوق های رای از دیگر بخش های برنامه «آرمان» است.

همچنین حضور دوربین های شبکه قرآن و معارف سیما در شعب مختلف اخذ رای از جمله آستان مبارک امامزاده صالح مشارکت پرشور مردم در انتخابات ریاست جمهوری را به تصویر می کشد.

 

حضور ماندگار در پایتخت همدلی
برنامه زنده «پایتخت همدلی» در دو نوبت پنج شنبه 14 تیر ماه از ساعت 21 شروع و تا ساعت 24 ادامه خواهد داشت. این برنامه به همت گروه اجتماعی به صورت زنده و مستقیم با اجرای جمعی از مجریان برنامه «سلام تهران» (صاحبه عظیمی، هومن ستوده، محمدرضا سلمانی) روی آنتن می رود.

شبکه تهران با «پایتخت همدلی» میزبان چهره های مختلف فرهنگی، سیاسی، ورزشی و... خواهد بود که پیرامون موضوع انتخابات گفتگو می کنند. اجرای ترانه های حماسی و ملی یکی از بخش های تماشایی این برنامه است.
«پایتخت همدلی» روز جمعه 15 تیر ماه همزمان با آغاز برگزاری دور دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از ساعت 7:30 صبح آغاز خواهد شد و در بخش ها و زمان های متنوع تا پایان ساعت رای گیری حماسه حضور ملت شریف ایران را به یادگار ثبت می کند.
شبکه تهران سیما با استقرار دو پایگاه تلویزیونی در مسجد الرسول (ص) نازی آباد و مسجد فاطمه الزهرا (س) شهر ری، قاب های ماندگاری از حماسه حضور مردم شریف استان تهران در پای صندوق های رای را تقدیم می کند.
زینب پورابراهیم، هومن ستوده، مرتضی پرنیان و صدیقه مرادی مجریان مستقر در پایگاه نازی آباد مسجد الرسول (ص) شبکه تهران هستند که در کنار حضور پرشکوه و پرشور شهروندان گزارش های متنوعی از برگزاری انتخابات  و رای دهی مردم شریف تهران را تقدیم مخاطبان خواهند کرد.
اما ابوالفضل اینانلو و محدثه صارمی به عنوان مجریان شبکه تهران در پایگاه مسجد فاطمه الزهرا (س) شهر ری حضور خواهند داشت تا تازه ترین اخبار انتخاباتی را به سمع و نظر مخاطبان شبکه تهران برسانند.
«پایتخت همدلی» در این دو پایگاه میزبان چهره های مختلف فرهنگی، هنری، ورزشی و دیگر اقشار مختلف جامعه خواهند بود تا گفتگوها و گزارش های متنوع انتخاباتی را تقدیم بینندگان جان نمایند.
حضور خاله نرگس و عروسک های رنگین کمانی، اجرای گروه سرود، مسابقه و... بخش های کودکانه و تماشایی ویژه برنامه «پایتخت همدلی» است که در فواصل زمانی مختلف آنتن انتخاباتی شبکه پایتخت را رنگین کمانی می کند.
بخش دیگر برنامه «پایتخت همدلی» با اجرای علی ترابی از استودیو پخش شبکه تهران سیما روی آنتن می رود. در این قسمت ضمن گفتگو با میهمان های مختلف به صورت حضوری و تلفنی، در ارتباط زنده با عوامل برنامه «پایتخت همدلی»، فضای انتخاباتی استان و شهر تهران را در گیرنده های خانگی تماشایی می کند.
همچنین قرار است در روز جمعه برای انعکاس حال و هوای انتخاباتی استان تهران، ارتباط های متعدد و زنده با سطح استان تهران و شهرستان های استان مثل ورامین، قرچک و پیشوا، شهریار، پردیس و ... برقرار شود.
تیم گزارشی «در شهر» و «در استان» با حضور در شهرستان های استان تهران و محله های مختلف شهر تهران گزارش های ویژه ای از حضور مردم را در روز انتخابات به صورت زنده و مستقیم تقدیم نگاه مخاطبان می کند و قاب های ماندگاری را در تقویم انتخاباتی شبکه پایتخت ثبت خواهد کرد.

 

«آرمان ملت» شبکه افق در روز انتخابات
برنامه «آرمان ملت» از ساعت ۰۷:۳۰ تا ۲۴ به پوشش زنده انتخابات می پردازد. مجریان این برنامه آرام غفاریان، محمدرضا باقری، زهرا اعظمی و علیرضا مهرانفر با سه تیم اعزامی روی آنتن می رود.

 

شبکه سلامت و روز انتخابات
برنامه «مثبت سلامت» به صورت زنده ساعت ۹:۳۰ تا پایان رای گیری، حضور مردم را در روز رای گیری در قاب شبکه سلامت پوشش می دهد.

 

ارتباط زنده شبکه ورزش با ورزشگاه شیرودی
شبکه ورزش با پخش زنده از ورزشگاه شیرودی میعادگاه ورزشکاران و حضور قهرمانان و ‌وزیر ورزش برای شرکت در انتخابات با مخاطبان خود همراه است.

 

«پای کار ایران» شبکه امید در روز انتخابات
برنامه «پای کار ایران» از ساعت 9 تا 23 به صورت زنده از شبکه امید پخش می شود.

 

«انتخاب ایرانی» در شبکه جام جم
ویژه برنامه «انتخاب ایرانی» به مناسبت انتخابات ریاست جمهوری روز جمعه 15 تیرماه از ساعت 7 صبح به وقت تهران پخش خواهد شد. این برنامه که با اجرای مازیار قاسمی گودرزی، شمیم علیزاده، مریم هدیه لو و میلاد شیران روانه آنتن می شود، میزبان معاونان و مدیران عالی رتبه وزارت امور خارجه خواهد بود.
گفتگوی زنده با سفرا و كنسولگری های ایران، برقراری ارتباط با حوزه‌ها و شعب اخذ رای در خارج از کشور، پخش پیام ها و نقطه نظرات انتخاباتی مهاجران ایرانی، پوشش تصویری از اقوام و اقلیت ها، نمایش حضور و حماسه آفرینی مردم استان ها و شهرهای مختلف در شعب اخذ رای، پخش نماهنگ، میان برنامه، اجرای موسیقی حماسی از جمله برنامه ریزی های این شبکه است که به نمایش درخواهد آمد.

انتهای پیام/ن

 

 

آخرین اخبار

مسابقه «قهرمان» به زودی از شبکه سه سیما پویش کتابخوانی «هیس، هیچی نیس!» راه‌اندازی شد/ بازپخش سریال از امشب در شبکه امید جشنواره فیلم های سینمایی شبکه های کودک و امید در اولین هفته مرداد ماه فیلم سینمایی «خلبان» روی آنتن نمایش شگفتی های «سیاره سبز» نشست تعاملی مدیران سازمان آتش نشانی با مدیران شبکه تهران سیما روایتی از راهکار شهید فخری‌زاده برای زیارت حرم سیدالشهدا (ع) از تبلیغ تا آبادانی، داستان یک طلبه در محروم‌ترین نقطه ایران برنامه های جدید شبکه امید در روزهای گرم تابستان «قصه خورشید» مهارت های شهروندی و آموزه های اخلاقی را روایت می کند حماسه‌خوانی ایرانی در «مجلس واقعه» پخش مجموعه نمایشی «در کنار پروانه‌ها» از شبکه دو سیما «مبارزان کهکشانی» به شبکه تهران آمدند از «زائر غریب کربلا» تا «بزرگراه همت» و «رخ مادر» «ماجراهای نوید» در سرزمین قهرمانان می‌گذرد پرونده سازی «دوشیزه اسکارلت و دوک» در شبکه چهار روایت متفاوت مرکز سیمرغ از نیروی دریایی ارتش در «۲۳۲ روز دور دنیا» پیام تسلیت گروه فرهنگ و معارف شبكه سه در پی درگذشت والده مهدی خانعلی‌زاده نگاهی به مرثیه سرایی عاشورایی در «کوی محبت» شبکه دو تقدیر «نردبان» شبکه مستند از کارکنان فداکار صنعت نفت کشور/ مروری بر هشتمین جشنواره تلویزیونی مستند در «نردبان» روایتی شگفت انگیز از تمدن ۱۰۰۰ ساله ایران در آفریقا در مستند «ثریا» «ممیزی در سینما» روی میز «هفت» قرار گرفت/ نقد و بررسی «یادگار جنوب» پخش مستند «شکارچی مجازی» با موضوع آزار و اذیت دختران و زنان سینمای دینی در «سینما ملت» نویسنده کتاب اربعین طوبی در «کوی محبت» شبکه دو چگونگی پیداش حزب الله لبنان «دل‌نوا» دل عاشقان حسین (ع) را تا کربلا می‌برد «سال های دور از خانه» در قاب شبکه تماشا تماشای  «ماجرای تایلند» در شبکه تهران سرپرست جدید پخش شبکه تهران سیما معارفه شد پشت درهای بهشت با «کوی محبت» شبکه دو سریال جدید «دوشیزه اسکارت و دوک» در شبکه چهار روایت یک تشییع... ارائه تلنگری با رویکرد طنز در «سفر بخیر» «۲۳ نفر» به شبکه امید می آیند مراسم علم یراق در دزفول آخرین هفته تیر ماه و فیلم سینمایی و تلویزیونی سیما «حسینیه تهران» در دهه دوم محرم «خورشید روز سیزدهم» در قاب تهران رویت «پلنگ آناتولی» در شبکه نمایش «سیکاریو» با کیفیت 4K-HDR در قاب فراتر سومین قسمت ویژه برنامه «خیابان آزادی» به روی آنتن افق «سلمان فارسی» سال ۱۴۰۵ به آنتن می رسد ناگفته های دفاع مقدس در مستند سیاسی «اتاق جنگ» «1408» در شبکه نمایش «سبز به رنگ زمرد» در قاب سه راهکارهای عملی برای زندگی سالم با محوریت طب سنتی در «انارستان» «مجلس واقعه»؛ روایتی مانا از هنر عاشورایی «تعزیه» راز خوانش انقلاب اسلامی از سوژه‌ها مستند «آشنای ناآشنا» روایتی متفاوت از زندگی حسین انصاریان

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها