مشاهده خبر

سه شنبه 16 آبان 1402 - 13:37:39

صدای مظلومان غزه از قاب تلویزیون طنین انداز شد؛ بیش از 1100 ساعت برنامه با محوریت غزه

در دوره ای که به واسطه تبلیغات گسترده رسانه های غربی حامی رژیم غاصب اسرائیل، جای ظالم و مظلوم عوض شده است رسانه ملی با جهاد تبیین و آگاهانه زوایای جنایات رژیم اشغالگر اسرائیل در فلسطین و ماهیت نژادپرستانه و ظالمانه صهیونیستی را بازگو می کند.

0

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، 

بلافاصله بعد از شروع عملیات «طوفان الاقصی»، برنامه ها و فضای شبکه های تلویزیون در جهت این رخداد منعطف شدند و ساختارهاى مختلف برنامه سازى شامل سريال، فيلم سينمايى، مستند، پويانمايى، ميان برنامه و  برنامه هاى تركيبى با رويكرد تبيينى و آگاهى بخشى در جدول پخش برنامه ها جانمايى شد.

در این راستا، معاونت سیما از آغاز عملیات «طوفان الاقصی» برای بررسی ابعاد عملیات تحولات فلسطین و حمله رژیم صهیونیستی به غزه، با هدف پرداختن به تحولات جاری در غزه و فلسطین در مجموع بیش از 1100 ساعت برنامه درباره غزه تولید و پخش کرده است.

 

*** شبکه یک
شبکه یک در برنامه «ویژه فلسطین» با ساختار گزارشی به ابعاد مختلف جنایات رژیم صیهونیستی در غزه پرداخته است.
برنامه ترکیبی «ساعت به وقت قدس» از روز اول طوفان الاقصی به صورت زنده به ابعاد حمله غافلگیرانه حماس به رژیم صهیونیستی پرداخته و برنامه زنده «حماسه خوان» نیز به بررسی آخرین تحولات فلسطین پرداخته است.
مستندهای «طوفان الاقصی» در خصوص سخنان مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و تصاویری از فلسطین و غزه، «متولد غزه» با موضوع صحبت های کودکان غزه از خاطرات جنگ، «رویای بازگشت» بررسی نقشه های رژیم صهیونیستی برای یهودی سازی قدس، «مرمره در خون» درباره چگونگی نابودی کشتی کمک به غزه توسط رژیم صهیونیست، «داستان سمیر» روایتگر زندگی سمیر قنطار قدیمی ترین اسیر لبنانی در زندان های رژیم صهیونیستی و «وداع با اسلحه» روایتی از سرگذشت یاسر عرفات مبارز برجسته فلسطینی از آنتن شبکه یک پخش شده است.
برنامه ترکیبی «ثریا» با محوریت پرداختن به تحولات فلسطین، موضوعات نقشه عملیات نظامی رژیم صهیونیستی و آمریکا علیه غزه و کشتار مردم بی گناه، اختلافات داخلی شدید در رژیم صهیونیستی و احتمالات آینده منطقه، نگرانی رژیم صهیونیستی از جنگ و تغییر نقشه منطقه به صورت زنده از استودیوهای بیروت و تهران از شبکه یک پخش شده است.
«صبح بخیر ایران» برنامه ترکیبی زنده که به مشکلات داخلی رژیم صهیونیستی و تاثیرات جنگ به همراه بیانات رهبری و گزارش از اجتماع مردم تهران در حمایت از ملت فلسطین در این ایام پرداخته است. 
برنامه زنده «سیمای خانواده» نیز در این ایام به گفت و گو با شعرای آئینی به همراه شعرخوانی درباره فلسطین، زمینه های تحولات فلسطین و بیانات رهبری درباره نابودی رژیم صهیونیستی پرداخته است.
برنامه گفت و گومحور زنده «جریان» در این ایام به بررسی تاریخچه شکل گیری رژیم صهیونیستی و رابطه پهلوی اول و دوم با رژیم صهیونیستی، نظام جهانی بر اساس انقلاب صنعتی و ایده سلطه بر خاورمیانه، مرز بندی خاورمیانه بر اساس تنش و اختلاف میان کشورهای منطقه، ایدئولوژی و مفهوم مقاومت و تفاوت آن با تاب آوری، سفرهای شتابزده مقامات غربی به اسرائیل و جنایت های رژیم صهیونیستی پرداخته است.
مستند «مکث» گزارشی از ورود کماندوهای آمریکایی به غزه و اتفاقات پیش رو را به تصویر درآورده است و «پلاک 1» نیز گزارشی از نشست تخصصی درباره سیاست های آمریکا و حمایت واشنگتن از رژیم صهیونیستی را ارائه داده است.
سریال «نشان پیروزی» درباره فرار تاریخی 6 اسیر فلسطینی از بازداشتگاه «جلبوع» در فلسطین اشغالی و تلاش نظامیان صهیونیست برای یافتن این اسرای فراری و فیلم های سینمایی «شکارچی شنبه» با موضوع سیر شستشوی مغزی و استحاله فکری یک کودک و حرکت از فطرت پاک انسانی تا تبدیل شدن به یک صهیونیست خطرناک و «فرشتگان قصاب» با موضوع به تصویر کشاندن بخشی از جنایات رژیم صهیونیستی به یک خانواده افغانی و همسرش از شبکه یک پخش شده است.
«پالستینوفیلیا» و «یک تصویر، یک سخن» که هر دو ساختار گرافیکی دارند، به جنایت های رژیم صهیونیستی در غزه و صحبت های مردم کشورمان درباره فلسطین اختصاص دارد.
همچنین در این ایام، نماهنگ های مختلف درباره فلسطین از آغاز عملیات طوفان الاقصی پخش شده است.
ویژه برنامه «خیابان ایران» با هدف بررسی سابقه جنایت ها و قتل عام های مردم بی گناه توسط رژیم صهیونیستی در گذشته و علت حمله رژیم صهیونیستی به اردوگاه جبالیا به همراه آیتم گزارش، سخنرانی و پخش تصاویر مرتبط و ویژه برنامه «ایران عزیز» با پوشش تصویری تجمع مردمی در اعتراض به حملات پی در پی به غزه روی آنتن رفت.


 


*** شبکه دو
برنامه «صبحانه ایرانی» درباره آخرین تحولات غزه و فلسطین اشغالی به همراه گزارش تظاهرات حمایت از فلسطین در مصر، عراق و قطر و اجتماع مادران و کودکان در حمایت از مردم مظلوم غزه به همراه پخش بیانات رهبری، پخش گزارش هایی با موضوع حمایت و اعتراض مردم کشورهای مختلف در مورد جنایت های اسرائیل در برنامه «نوسان»، نمایش حمایت از فلسطین در ایران و محبوبیت و مشروعیت حماس در برنامه «دی بی سی»، بررسی اخبار و حواشی مربوط به نوار غزه در فضای مجازی و بازنشر جنایات رژیم صهیونسیتی و روشنگری در مورد اخبار رسانه های معاند در برنامه «پاورقی»، پرداختن به موضوعاتی همچون قهرمان، همدلی، وطن دوستی، انسان دوستی، صلح و اجرای سرود، مسابقه و نمایش با محوریت حمایت از کودکان فلسطینی در برنامه زنده «بادبادک»، اتحاد زنان ایرانی در حمایت از مردم فلسطین و ایستادگی با جریان مقاومت، نسبت میان رخداد و ادبیات زنان و پرداختن به فعالیت های باشگاه ادبی بانوی فرهنگ در حمایت از مردم غزه و فلسطین در برنامه زنده «خط سوم» و «نقل و نقل» با موضوع مقاومت فلسطین در برابر رژیم صهیونیستی با حضور میهمان و «صدای بهشتی را می شنوید» که به سخنرانی شهید بهشتی در مورد حقانیت مردم فلسطین اختصاص دارد از جمله برنامه های ویژه شبکه دو درباره تحولات اخیر فلسطین است.
یک قسمت از برنامه «چند روایت معتبر» هم با دعوت از هنرمندانی که در مورد فلسطین اثر ویژه داشتند به روی آنتن رفته است. یکی از قسمت های این برنامه هم با حضور یک خبرنگار فلسطینی که خانواده اش را در حملات رژیم صهیونیستی از دست داده بود، به روی آنتن رفت.
علاوه بر پخش فیلم «قناری» که درباره تلاش یک کودک فلسطینی برای یافتن محلی آرام در دل هجوم و هیاهوی دشمن است و سینمایی «بازمانده» و سریال «مدار صفر درجه»؛ جشنواره فیلم کوتاه هم با موضوع مقابله با رژیم اشغالگر قدس در این ایام پخش شده است.
سخنان رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) و امام خمینی (ره) درباره دشمنی رژیم صهیونیستی با مردم فلسطین و جنایات آن در سرزمین بیت المقدس و سخنرانی امام موسی صدر در مورد بر حق بودن فلسطین هم از جمله برنامه های گفت و گو محور بود که به روی آنتن رفت.
نماوای «میدان آزادی» درباره شعرخوانی «نزار قبادی» در مورد مظلومیت مردم غزه و نماوای «لالایی حماسه» درباره آشنایی کودکان با مساله فلسطین و مواجهه با جنایات این سرزمین هم به دفعات از شبکه دو به روی آنتن رفته است. 
پویانمایی «نبرد خلیج فارس» با موضوع نبرد و درگیری بین نیروهای ناوگان دریایی هم از دیگر اقدامات این شبکه است.
برنامه «ویژه فلسطین» با پرداختن به اعتراضات مردم به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه و کشورهای تونس، دانمارک، ترکیه، عمان و ایران به همراه پخش تصاویر مرتبط روی آنتن رفت.
مستندهای «شورشی» روایتی از جنایتگری های رژیم کودک کش اسرائیل و «ضد» در مورد جنگ و پشت پرده بودن آمریکا و سود جویی و فروش اسلحه واشنگتن به کشورهای دیگر؛ «دیوار شکسته» با موضوع به تصویر کشیدن مبارزات مردم فلسطین و همچنین سکوت جامعه جهانی و پشتیبانی آنها از جنایات رژیم صهیونیستی؛ «سلاح و معامله» که به بررسی تاریخچه مقاومت فلسطین در غزه و قدرت گرفتن حماس و جهاد اسلامی در برابر حملات اسرائیل و پرداختن به نحوه مبارزه حماس و سایر گروه های مقاومت با رژیم اشغالگر اسرائیل در فلسطین می پردازد؛ «یرموک» پرداختن به موضوع آوارگان فلسطینی؛ «مرزهای مقاومت» بررسی تاریخچه تشکیل رژیم صهیونیستی و اتفاقات 6 جنگ بزرگ بین این رژیم غاصب با کشورهای عربی حاشیه فلسطین نیز از این شبکه پخش شد.
برنامه «از مامان بگو» با خواندن پیام هایی با موضوع مادران غزه به همراه آیتم مسابقه پیامکی با موضوع اتفاقات نوار غزه نیز از دیگر برنامه های این شبکه بود.

 

*** شبکه سه
برنامه «سیاست خارجی» با بررسی آخرین تحولات جنگ بین اسرائیل و فلسطین و ارتباط زنده با مهمانان خارجی به جوانب مختلف حمله اسرائیل به غزه و حمایت آمریکا پرداخت.
برنامه «اعجوبه‌ها» هم در یک قسمت که به صورت زنده پخش شد، در حمایت از مردم غزه بود. چند قسمت نیز با حضور کودکان ترکمنی که با خواندن شعر از کودکان غزه حمایت کردند، روی آنتن رفت.
برنامه «سلام صبح بخیر» هم با پوشش اخبار غزه، به تحلیل این رویداد در برنامه های مختلف با حضور مهمانان و کارشناسان پرداخت.
فیلم سینمایی «شکارچی شنبه» که نمایش تلاش صهیونیست ها در تسلط بر منطقه فلسطین است نیز از آنتن این شبکه پخش شد.
گزارش های تصویری از همایش و بزرگداشت و اجتماعات مردمی در حمایت از مردم و شهدای غزه نیز در این ایام روی آنتن رفت.

 

*** شبکه چهار
«چاووش» برنامه ترکیبی با موضوع تحلیل موسیقی مقاومت و تأثیر اسرائیل بر جنبه های مختلف زندگی فلسطینی ها، «سیاحت غرب» درباره اقدامات اخیر حماس، «نیم فاصله» گفت وگو با کارشناسان پیرامون موضوعات رابطه رژیم اسرائیل با هالیوود، اثرگذاری اسرائیل بر هالیوود، سیاست بین الملل و حمایت از فلسطین، «شیوه» گفت و گو با کارشناسان درخصوص چرایی حمایت جمهوری اسلامی ایران از فلسطین و دشمنی با اسرائیل و برنامه هایMc   با مرور تحولات فلسطین و حواشی آن و ارتباط تلفنی با کارشناسان از آنتن شبکه چهار پخش شده است.
برنامه «طوفان الاقصی» دوشنبه ساعت 20:30 و سه شنبه و چهارشنبه ساعت 21 به مدت 30 دقیقه پخش می شود.
برنامه «نقد سینما» این شبکه هم در مورد مستند گیت کیپر و جریان مسلط سینما و مساله فلسطین به روی آنتن رفت.
مستند ۵ قسمتی «نکبت؛ روایت آوارگی فلسطینیان» که از یکشنبه تا پنجشنبه این هفته 14 تا 18 آبان ماه ساعت ۱۷ از شبکه شبکه چهار پخش می‌شود. 
مستند «نکبت؛ روایت آوارگی فلسطینیان»، جزئیات تاریخی تأسیس رژیم اشغالگر قدس و آوارگی مردم فلسطین از خانه و کاشانه شان به روایت شبکه الجزیره است که به روی آنتن شبکه چهار سیما می رود.
شبکه چهار با برنامه «نیم فاصله» به سلسله گفتگوهایی با دانشمندان و پژوهشگرانی پرداخته است که در مسائل و موضوعات مربوط به فلسطین تالیفات و تحقیقاتی داشته اند. از جمله موضوعاتی در این گفتگو به آن پرداخته شده می توان به کشتار و آوارگی فسلطینیان در سال 1982، پیوند هالیوود و اسرائیل، مبارزات آزادی خواهانه و مردمی فلسطینیان، دلایل همدلی غرب با اسراییل، سیاست در خاورمیانه و نه به کشتن جهانی اشاره کرد.


*** شبکه تهران
شبکه تهران سیما همزمان با حمله ظالمانه رژیم صهیونیستی به غزه ویژه برنامه های مختلفی را روانه آنتن کرد. این شبکه پس از هجوم وحشیانه اسرائیل به نوار غزه، برنامه های روتین «سلام تهران»، «تهران بیست»، «به خانه بر می گردیم»، «در شهر در استان» و ... را منعطف به موضوع فلسطین و جنگ اسرائیل با غزه کرد. 
برنامه صبحگاهی «سلام تهران» هر روز با حضور کارشناس متعدد شرایط غزه را در حوزه های مختلف بررسی می کند. این برنامه با دعوت از کارشناسان مختلف موضوع غزه، شرایط سیاسی منطقه، اقدامات رسانه ای غرب و رژیم اشغالگر قدس و ... را مورد مداقه و بررسی قرار می دهد. در بخش دیگر «سلام تهران» شاهد حضور فعالان رسانه ای هستیم تا مخاطبان را از آخرین تحولات و اخبار فلسطین و غزه آگاه کنند.
برنامه «تهران20» نیز بخش ویژه ای برای مرور رویدادها و تحولات فلسطین، بررسی شرایط خاص غزه و جنایات رژیم صهیونیستی دارد. «تهران20» هر شب با پخش گزارش تصویری، آخرین تحولات منطقه و جهان مرتبط به موضوع جنگ و حمله اسرائیل به نوار غزه را تحلیل می کند. 
برنامه های «در شهر در استان» نیز با حضور در سطح شهر و استان تهران به پوشش تصویری اجتماع مادران تهرانی در حمایت از کودکان و مادران فلسطینی پرداخت.
«در شهر در استان» همچنین گزارش های متنوعی از تظاهرات مردم شهر و استان تهران با هدف محکوم کردن رژیم صهیونیستی و حمایت از مردم مظلوم فلسطین پخش کرده است. 
خبرنگاران مردمی شبکه تهران نیز با حضور در شهر و روستاهای استان تهران، گزارش های متنوعی از اقدامات هموطنان عزیز در حمایت از مردم مظلوم فلسطین و محکوم کردن رژیم غاصب اسرائیل تهیه و به آنتن رساندند. 
تامین برنامه شبکه پنج سیما نیز در این ایام به پخش فیلم های سینمایی، مستند های فاخر، انیمیشن  و... روی آورده است. تامین برنامه شبکه تهران هر هفته پنجشنبه و جمعه یک اثر ویژه که به موضوع فلسطین اختصاص دارد، روانه آنتن کرده است. همچنین پخش مستند های ویژه با عناوین: «داستان سمیر»، «نامه های سنگی»، «اعدام حقیقت»، «شب زنده داران»، «رویای بازگشت»، انیمیشن «بازمانده»، «ندایی از درون غزه»، «یرموک بهانه ای برای آزادی»، «جهان گرد» و ... را در جدول پخش شبکه قرار داده است. 
گروه سیاسی نیز با مستند دو قسمتی «جرثومه» به واکاوی باورهای صهیونیستی بنیامین نتانیاهو پرداخت. این گروه همچنین مجموعه «خراش» را با موضوع بررسی چالش های سیاست خارجی رژیم اشغالگر صهیونیستی و تعارض آن با کشورهای منطقه و جهان را به صورت ویژه روانه آنتن کرد. 
برنامه «به خانه برمی گردیم» نیز هر روز با اشاره به مظلومیت مردم فلسطین در جنگ با رژیم اشغالگر، آیتم ویژه ای را پخش می کند. از قرائت نامه ی زینب سلیمانی فرزند سردار دل ها حاج قاسم سلیمانی به دختر چه‌گوارا، نوادگان گاندی و ماندلا در خصوص جنایت های رژیم صهیونیستی تا بررسی اوضاع بهداشت و سلامت مردم غزه در شرایط جنگ و ... 
پخش شبکه پنج سیما نیز با تهیه ویدئو کلیپ، نماهنگ و زیرنویس و ... به موضوع فلسطین می پردازد. همچنین گزارش هایی با موضوع حمایت مردم شهرستان های استان تهران از مردم مظلوم غزه با «خبرنگار مردمی» نیز پخش می شود.
پخش تظاهرات در سراسر جهان در اعتراض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه؛ اجتماع ضد استکبار در تهران در چهارراه ولی عصر (عج) و میدان امام حسین (ع)؛ پخش زنده اجتماع مردم تهران در میدان فلسطین در حمایت از مردم مظلوم غزه؛ تجمع در مقابل سفارت یمن در حمایت از مردم غزه و پخش زنده گردهمایی 10 هزار نفری دانش آموزان در حمایت از مردم مظلوم غزه از دیگر برنامه هایی است که روی آنتن شبکه تهران رفت.


 

*** شبکه آموزش
مستندهای «مرزهای مقاومت» با روشنگری درباره حمایت ابرقدرت ها از صهیونیست ها و دفاع مردم فلسطین و استقرار در شهر غزه، «اشک های غزه» بررسی اوضاع مردم مظلوم غزه در روزهای حملات صهیونیست ها، «ساحل شرقی» گفت و گو با قشرهای مختلف مردم مظلوم غزه از اساتید دانشگاه تا دانشجویان و قهرمانان ورزشی، معلمان و دبیران و کسبه در خصوص وقایع اخیر و «شعر خوانی» برای مردم غزه از آنتن این شبکه پخش شده است.
مستندهای «فلسطین خواهد ماند»، «سایس پیکو»، «غزال دره اردن»، «شب زنده داران»، «رويای بازگشت»، «عزالدین»، «جهان گرد» و ... نیز روی آنتن شبکه آموزش رفته است. 
پخش وله، نماهنگ، زیر نویس پوشش تصویری و گزارشات مختلف از تمامی تجمعات حمایت از غزه نیز در این ایام در دستور کار این شبکه قرار داشت.

 

*** شبکه قرآن و معارف سیما
مستندهای «آنچه گذشت» با روایت تاریخچه تشکیل دولت غاصب اسرائیل، «سنگ برسیاهی» با موضوع فلسطین و قدس شریف و طرح معامله قرن، «مسجد الاقصی» درباره تاریخچه شهر قدس، بیت المقدس و مسجدالاقصی، «فراز» درباره روز قدس و جنایات اسرائیل، «انقلاب قدس» درباره تاریخ قدس از ابتدا تا اشغال توسط رژیم صهیونیستی، «رمز پیروزی»، «جهان گرد» و «گردان جنین» نیز روی آنتن شبکه قرآن رفته است.
ویژه برنامه های «آرمان»، «زخم زیتون» و «پاسخ ـ مقاومت فلسطین در گذر تاریخ» و برنامه گفتگو محور «طوفان الاقصی» از جمله برنامه های ویژه شبکه قرآن و معارف سیماست.
محافل قرآنی «غزه آیه مقاومت» نیز هر شب به صورت زنده از یک شهر و استان به روی آنتن می رود.
نماوای «ویژه فلسطین» و «شرف همپاست با درد فلسطین» نیز در جدول پخش این شبکه قرار داشت.
پویش تلاوت قرآن کودکان با عنوان «با من بخوان» نیز از دیگر برنامه هایی است که روی آنتن شبکه قرآن و معارف سیما می رود.


 


*** شبکه مستند
مستندهای «اسرائیل؛ آدم کشی» گوشه ای از جنایات اسرائیل در غزه، «مثبت نگاتیو» روایت سرگذشت شکل گیری مقاومت اسلامی در لبنان و فلسطین و وضعیت فعلی آن، «باغ خاطرات تلخ»، «وداع با اسلحه» با موضوع سرگذشت یاسر عرفات از مبارزان برجسته فلسطینی از آغاز مبارزه با رژیم صهیونیستی، «مرزهای مقاومت» درباره جنگ مصر و سوریه با اسرائیل در سال ۱9۷۳ و تبعات آن و «قوی ترین قربانی دنیا» روایتی از تبعات جنگ در غزه و کشتار و آواره شدن غیرنظامیان به ویژه کودکان از شبکه مستند پخش شده است.
«عملیات سیانور»، «تنبیه های دسته جمعی اسراییل»، «تولد در سرزمین سوخته»، «ساعت 6 به وقت واشنگتن»، «پوریم»، «متولد غزه»، «رویای بازگشت»، «در جستجوی وطن شرقی»، «در برابر تاریکی»، «روایت فتح»، «سیدحسن نصرالله»، «اسرائیل، چشمان حقیقت» و «در برابر تاریکی» نیز از دیگر مستندهای پخش شده در این ایام بود.


*** شبکه نسیم
«نسیمی شو» گزارشی از گردهمایی هنرمندان برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین و مصاحبه با آنان به صورت  ویژه برنامه ای روی آنتن شبکه نسیم رفت.
برنامه «نسیم آوا»، برنامک «هبه ققنوس»، میان برنامه «مقایسه غزه و اوکراین»، نماهنگ «حریفت منم» و «نسیما» و کلیپ های «در آستانه فروپاشی»، «غزه»، «جنگ در غزه»، «مرگ بر آمریکا»  و ... نیز در این ایام روی آنتن شبکه نسیم رفته است.

 

*** شبکه سلامت
برنامه «پنجره باز» به پوشش همایش حمایت دانشجویان پزشکی از غزه اختصاص داشت. برنامه «مثبت سلامت» به جنایات رژیم صهیونیستی و حمله به مراکز درمانی غزه منعطف شده است. برنامه «کشیک سلامت» نیز با موضوع حمله به مراکز درمانی غزه روی آنتن رفت.
«بیمارستان شفای غزه» روایتی از حمله رژیم صهیونیستی به بیمارستان شفا در غزه و «موج بیداری» درخصوص کشتی حامل کمک های مردمی ترکیه که توسط رژیم صهیونیستی مورد اصابت قرار گرفت، مستند «پرنسس بازگشت» روایت زوج امدادگر شهیدی است که به مداوای مجروحان فلسطینی می پرداختند، مستندهایی هستند که از شبکه سلامت به روی آنتن رفته است.
فیلم «چشمان آبی زهرا» روایتی از زندگی دختربچه فلسطینی و خانواده اش که مورد جنایات رژیم صهیونیستی قرار گرفت هم از شبکه سلامت پخش شده است.
۱۰ میان برنامه با موضوع غزه هم از این شبکه پخش شده است. همچنین مستند «موج بیداری» در 3 قسمت نیز از آنتن این شبکه پخش شد.


 


*** شبکه کودک
شبکه کودک در این ایام پویش «طوفان الاقصی» را با هدف حمایت از مردم مظلوم غزه برگزار کرد و مخاطبان این شبکه با ارسال نقاشی و پیام در آن شرکت کردند. همچنین انیمیشن «برج» که روایتی از جنایات رژیم صهیونیستی اسراییل به خانواده فلسطینی است نیز روی آنتن شبکه کودک رفت.


 

 

*** شبکه افق
برنامه های ترکیبی «به افق فلسطین» با محوریت تحلیل و بررسی تحولات فلسطین، «نقش جهان» با تحلیل شرایط منطقه و تحولات فلسطین، «فرامتن» با بررسی مسائل روز سیاسی اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جامعه و پرداختن به تحولات فلسطین از برنامه های این شبکه است.
مستندهای «مرزهای مقاومت» با بررسی تاریخچه تشکیل رژیم صهیونیستی در سال ۱948 و اتفاقات 6 جنگ بزرگ بین این رژیم غاصب با کشورهای عربی حاشیه فلسطین، «حبرون بدون روتوش» اشغال درآمدن مدفن حضرت ابراهیم خلیل (ع) به دست رژیم غاصب صهیونیستی در شهر الخلیل، «غزه 8۵ مایل» روایت سفر کشتی مأوی مرمره به غزه و جنایات مأموران رژیم صهیونیستی به کشتی مرمره، «لبنان عروس مدیترانه» روایتی از ظرفیت های فرهنگی و اقتصادی لبنان و سوریه، «رویای بازگشت» به بررسی نقشه های رژیم صهیونیستی برای یهودی سازی قدس، «پسر ژنرال» روایتی از سفر پسر یک ژنرال صهیونیستی به ایران و مواضع این شخص علیه رژیم صیونیستی، «راه آسمانی» درخصوص حملات رژیم صهیونیستی به مردم بی دفاع جنوب لبنان، «ذره بین» در خصوص رژیم صهیونیستی، «طرح اندینیا» قصد صهیونیست ها برای تأسیس کشوری یهودی در منطقه پاتاگونیا در آرژانتین، «مسجد الاقصی» شرح وقایع قدس و اشغال آن توسط صهیونیست ها با استناد به اسناد تاریخی، «ساحل شرقی» روایتی از زندگی و مقاومت مردم غزه، «قهرمانان مقاومت» روایتی از زندگی نامه و مبارزات فرماندهان شاخص جبهه مقاومت، «ذره بین» گفتگوی کارشناسی در خصوص رژیم صهیونیستی، «نصرالله» روایتی از زندگی نامه سیدحسن نصرالله از شبکه افق پخش شده است.
پخش فیلم سینمایی «فرحه» و «ابوزینب» و سریال «عملیات اقتدار» که روایتی از عملیات نیروهای مقاومت فلسطین پشت خطوط دشمن صهیونیستی است و پخش آیتم های کوتاه با موضوع تحولات فلسطین از برنامه های شبکه افق است.
پخش زنده سخنرانی سیدحسن نصرالله و برنامه «آرمان روح الله» با محوریت پرداختن به وقایع و تحولات فلسطین نیز از دیگر برنامه های شبکه افق است که پخش شده است.


*** شبکه امید
شبکه امید با پخش برنامه زنده «نورا» ویژه اتفاقات اخیر غزه و کشتار کودکان در این ایام با مخاطبان خود همراه بود.
پخش وله و پوشش خبری از گردهمایی‌ها و تجمعات اقصی نقاط کشور در حمایت از کودکان غزه از دیگر برنامه های این شبکه بود.
پویانمایی های «چنگ و سنگ» داستان چگونگی استفاده سنگ به عنوان ابزاری برای مقابله با ظلم و ستم و «نقطه نهایی» با موضوع اشغال فلسطین توسط رژیم اشغالگر صهیونیست و همچنین مستند «جهانگرد» در خصوص کودکان غزه از برنامه های شبکه امید است.


*** شبکه ورزش
شبکه ورزش با پخش موشن گرافیک های مختلف، نماهنگ وآیتم های کوتاه با موضوع فلسطین، جنایات رژیم صهیونیستی را روایت کرده است. همچنین بخش های اختصاصی و گزارش از حمایت های ورزشکاران ایران و جهان در حمایت از غزه در برنامه «فوتبال ۱۲۰» نیز از دیگر اقدامات شبکه ورزش است.


*** شبکه نمایش
کلیپ هایی با موضوع پیروزی و موفقیت فلسطین و فیلم های کوتاه با جنایات و ظلم اسرائیل از جمله برنامه های ویژه شبکه نمایش است. 
فیلم های «کفر قاسم» و «آتش پنهان» هم از این شبکه پخش شد.


*** شبکه تماشا
سریال «نگهبان قدس» و نماوای «نماهنگ القدس لنا» هم از ویژه برنامه های شبکه تماشاست.


*** شبکه جام جم
«همراه با مخاطبان» گزارش های ارسالی از مخاطبان خارج کشور درباره موضوع فلسطین و جنایات رژیم صهیونیستی را در این ایام به طور پیوسته پخش کرده است.
برنامه های «رواق» تبیین تفاوت یهود و صهیونیست با حضور کارشناسان و «کنکاش» تحولات فلسطین و جنایات رژیم صهیونیستی را با حضور کارشناسان مورد بررسی قرار داده است.
پخش مستندهای «مرزهای مقاومت»، «طوفان الاقصی»، «اسرائیل رویای بازگشت» درباره تاریخچه اشغال سرزمین فلسطین و اشغالگری صهیونیست ها، «دیوار شکسته» با موضوع مجاهدت های فلسطینیان در موضوع قدس و «شاخه های زیتون» که تاریخچه اشغال سرزمین فلسطین و اشغالگری صهیونیست ها است، از شبکه جام جم برای علاقه مندان پخش شده است.
پوشش زنده تجمعات از سراسر کشور در حمایت از مردم غره هم در فواصل برنامه ها، از آنتن شبکه جام جم پخش شده است.
گزارش های 5 دقیقه ای در قالب برنامه «نمای نزدیک» با موضوع راهپیمایی ضدصهیونیستی در کشورهای مختلف در حمایت از مردم غزه و مصاحبه با برخی شرکت کنندگان نیز از شبکه پخش شده است.
در مجموع  469 میان برنامه با محوریت سخنان مقام معظم رهبری، وله، موسیقی، کلیپ، گزارش و سینمایی های «بازمانده»، «شکارچی شنبه»، «زخم زیتون»، «سی و سه روز»، «مادر اسرائیل» و مستند «شکوفه های زیتون» نیز از شبکه جام جم پخش شده است.


انتهای پیام/ن

آخرین اخبار

بررسی و تبیین موضوع "اخلاق در انتخابات" «آقا رشید» مهمان شبکه نسیم شد سیمای انتخابات و مناظره های تلویزیونی پخش بازی هلند و لهستان از شبکه ورزش عیدانه سینمایی تلویزیون در عید قربان قدردانی ستاد مبارزه با مواد مخدر از مسابقه «سرنخ» شبکه نسیم پخش «مناظره های تلویزیونی» نامزدهای ریاست جمهوری برای ناشنوایان ملاقات با آرسن «لوپن» در شبکه تماشا مسابقات امروز فوتبال یورو ۲۰۲۴ عید سعید قربان، همراه با برنامه‌های تلویزیون پخش سریال «لوپن» و «جواهری در قصر» از شبکه تماشا بازپخش برنامه های تبلیغاتی نامزدهای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری «سفر بزرگ» در شبکه نمایش ساعت برگزاری مناظره آخر تغییر کرد برنامه نامزدهای ریاست‌جمهوری در حوزه سلامت از قاب شبکه سلامت «ای برادر کجایی؟» در شبکه نمایش «مهدی خسروی» مجری مناظره‌های انتخاباتی شد فصل پنجم «بزرگراه همت» به آنتن افق رسید پرواز «بادبادک» در شبکه تهران برنامه تبلیغات انتخاباتی نامزدها شنبه ۲۶خردادشبکه جهانی جام جم نمایندگان نامزدهای ریاست جمهوری مهمان برنامه «تهران ۲۰» می شوند اطلاعیه شورای ورزش سازمان صداوسیما مسابقات امروز فوتبال یورو ۲۰۲۴ پخش «بزرگ راه همت» و «برسد به دست رئیس جمهور» این هفته از شبکه افق طنین دعای پرفیض عرفه از قاب تلویزیون بدون تعارف با نامزدهای ریاست جمهوری میزگردهای اقتصادی نامزدهای ریاست جمهوری روی آنتن شبکه جهانی جام جم پخش برنامه های انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری چهاردهم از شبکه جهانی جام جم بررسی «کارنامه سه ساله» با حضور روح‌الله سهرابی/ «عطرآلود» نقد و بررسی می‌شود اشکان دژاگه و خداداد عزیزی در برنامه «یورو ۲۴» شبکه ورزش نظرسنجی‌هایی که در فضای مجازی به رسانه ملی نسبت داده می‌شوند، صحت ندارند «سیمای انتخابات» در رسانه ملی پخش ویژه برنامه «کوی محبت» در رثای امام باقر(ع) سفر «تهرانگرد» به شهرستان پردیس/ گشت و گذار در روستای تاریخی گل خندان ارتقای سطح نخبگی و کارشناسی سؤالات مناظره‌ها زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود میزگردهای اقتصادی نامزدهای ریاست جمهوری روی آنتن شبکه یک سیما شما و سلامت انتخابات در فضای مجازی پخش میزگرد فرهنگی نامزدهای چهاردهمین دوره ریاست جمهوری از شبکه دو سیما چهارمین هفته خرداد ماه همراه با فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید «مهمان ناخوانده» در پا به ماه روی آنتن شبکه دو سیما «آرمان» با موضوع چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری «شب شکار» در شبکه تهران «زندانی اسپانیایی» در شبکه نمایش «معماهای فرید» در قاب شبکه دو «دومینو» با موضوع همزیستی انسان و سگ روی آنتن می‌رود پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها